Kristina Abromavičiūtė

 

Praūžus tarptautiniam paplūdimio baikerių festivaliui, jo sumanytojas ir organizatorius Vaidas Šimaitis neslėpė, jog jaučiasi pavargęs, tačiau džiaugėsi, kad renginys pavyko. Net keturioms paroms kurortas tapo namais daugiau nei 700 baikerių, iš Lietuvos bei užsienio šalių.

Idėja gimė prieš penkerius metus

Anot V. Šimaičio, pati renginio idėja atsirado ir vystėsi gana seniai.

„Reikėjo viską sudėlioti į lentynėles. Pasirinkti vietą, sugalvoti kaip į festivalį pritraukti žmonių. Baltijos šalyse nėra nė vieno tokio mąsto renginio, kuris dar būtų ir nemokamas. Todėl atsirado puiki galimybė tą padaryti mums“, – apie renginio pradžią kalbėjo V. Šimaitis.

Pats prieš devynerius metus užsilipęs ant motociklo ir užsikrėtęs „baikeriška“ dvasia, savivaldybės Tarybos narys V.Šimaitis neslėpė, jog rengiant festivalį, sunkiausia buvo užtikrinti, kad visi liktų patenkinti ir laimingi.

„Visada sudėtingiausią ką nors rengti pirmą kartą. Pasitaiko įvairių kliūčių ir nesklandumų, tačiau tai tampa gera pamoka. Pamatai, ką galima tobulinti ir kitąmet padaryti dar geriau“, – sakė V. Šimaitis.

Šių metų renginyje galiojo taisyklė, kad „gero oro neužsisakysi“. Didžiulė liūtis ir stipri vėtra temdė festivalio nuotaiką. Organizatoriams teko gelbėti renginio scenos konstrukcijas, laikyti palapines, saugotis nuo lietaus. Pasak V. Šimaičio po penktadienio nakties, viskas buvo sulyginta su žeme, teko dėti daug pastangų atstatant, ką sugriovė audra. Nepaisant gamtos stichijos sukeltų nesklandumų, renginio kulminacinė diena įvyko sklandžiai.

Renginys svarbus ir miestui

„Jaučiau didelį palaikymą iš miesto valdžios, mero. Neabejingi buvo ir patys Šventosios gyventojai, kurie labai prisidėjo organizuojant festivalį, ieškojo būdų, kaip renginiu sudominti, pritraukti kuo daugiau žmonių. Visi numatėme naudą Šventajai, supratome, kad šiuo festivaliu miestelį atgaivinsime. Ir festivaliui pasibaigus, mačiau, jog nemažai baikerių neišvažiavo, liko Šventojoje ilgesniam laikui“, – apie baikerių festivalio naudą vietos verslininkams kalbėjo V. Šimaitis.

Organizatorių lūkesčiai yra gana dideli: siekiama renginį paversti ne tik kasmetiniu, bet ir žinomu visoje Europoje. Jau dabar čia galima buvo išvysti motociklininkų iš Estijos, Vokietijos, Norvegijos, Olandijos, Belgijos bei Rusijos. Paskutiniąją dieną atvyko ir svečiai iš Lenkijos, kurie, anot V. Šimaičio, neslėpė šiltų emocijų ir liko patenkinti tuo, ką pamatė festivalio dienomis.

O ką veikti ir į ką pasižiūrėti – šventėje tikrai netrūko. Tiek dalyviai, tiek žiūrovai galėjo dalyvauti įdomiose festivalio atrakcijose. Šventojoje vyko burgerių kepimo bei valgymo čempionatas, motociklų paroda, padangų svilinimo, krepšinio, baikerių pliažo futbolo turnyro, virvės traukimo varžytuvės. Žmones linksmino ir daugybė gyvo garso grupių. Pramogos tęsėsi ir dieną, ir naktį. Pagrindinę festivalio dieną buvo surengtas ir įspūdingas pirotechikos šou.

„Šventoji – labai gera vieta tokiam renginiui. Labai svarbu, kad kuo daugiau organizacijų ir klubų susivienytų ir visi bendromis jėgomis pasistengtų festivalį tobulinti, garsinti. Galbūt, ateityje mes turėsime tokio pačio mąsto renginį, kaip Prancūzijos San Tropezo, Ispanijos Alikantės ar Austrijos Vienos miestuose vykstantys garsiausi festivaliai. Ten atvažiuojantys baikeriai, dar nepasibaigus šventei, rezervuojasi kambarius ir perka bilietus kitiems metams. Būtų smagu, jei tai vyktų ir mūsų pajūryje“, – savo tikslais dalijosi organizatorius.

Neišvengta nelaimių

Renginys subūrė tiek jaunimą, tiek ir vyresnės kartos žmones. Pasak V. Šimaičio, šventėje dalyvavo 75 metų baikeris iš Telšių. Organizatorius prisiminė, kaip kartą Austrijoje vienišas septyniasdešimt penkerių baikeris juokavo, kad jei ne motociklas, kurio dėka jis turi galimybę susitikti su „daug gražių jaunų vyrų“, turbūt iki tokio amžiaus neišgyventų.

Tačiau festivalyje neišvengta ir incidentų. Skaudžiausia nelaimė nutiko šeštadienį kelyje Palanga-Šventoji, netoli Monciškių. Automobiliui sukant į kairę, partrenktas tuo metu mašiną ketinęs lenkti motociklininkas. Į festivalį vykęs kretingiškis sunkiai sužalotas. Įvairių provokacijų pasitaikė ir mieste, kuomet neblaivūs asmenys trukdė viešąją tvarką, bet muštynių išvengta.

Siekia laužyti stereotipus

V. Šimaitis atviravo, kad važiavimas motociklu, tai ne tik paprastas užsiėmimas, bet ir gyvenimo būdas.

„Tą akimirką, kai užsilipi ant motociklo ir pradedi važiuoti, dingsta visa įtampa, atsipalaiduoji ir pasijunti laisvu. O nulipęs, supranti, kad ką tik išgyvenai nuostabiausias savo gyvenimo akimirkas“, – dėstė V. Šimaitis.

Anot tarptautinio baikerių paplūdimio festivalio organizatoriaus, vienas iš svarbiausių šio renginio tikslų – laužyti stereotipus ir parodyti, kad baikeris yra draugas.

Festivalyje dalyvavo daugiau nei 700 baikerių iš Lietuvos bei užsienio šalių.

„V.P.“ nuotr.

Pajūryje tiek motociklų vienoje vietoje dar nebuvo. „V. P.“ nuotr.

Šventėje susirinkusiesiems gerą nuotaiką palaikė gyvo garso muzikos grupės.

„V. P.“ nuotr.

Susirinkusieji turėjo galimybę išvysti įspūdingus

renginio dalyvių pasirodymus. „V. P.“  nuotr.

 

Taip pat skaitykite: