Praėjusį penktadienį Šventosios paplūdimyje vyko rekordinė jogos mankšta – prie Baltijos jūros Saulės pasveikinimą atliko beveik 300 žmonių. Dviejų dienų sveikatingumo renginiu „Tūkstantis saulių“ Lietuva minėjo Tarptautinę jogos dieną. Masinį Saulės pasveikinimą ketinama užregistruoti Lietuvos rekordų registre.

„Ar kada nors teko girdėti apie „Surja Namaskar“ pasaulį? Tai – Saulės pasveikinimas, susidedantis iš dvylikos jogos padėčių sekos – puikus būdas išmankštinti visą kūną, jaučiant dėkingumą gyvybės jėgai ir prabudinantis vidinę saulę mumyse“, – sakė rekordo sumanytoja Palangos kultūros ir jaunimo centro  kultūrinės veiklos vadybininkė Monika Jarulytė.

Anot organizatorės, Joninės renginiui pasirinktos neatsitiktinai. Tai – senoji lietuvių vasaros saulėgrįžos šventė, tad simboliška ją sutikti „sveikinant saulę“. Tiems, kas dar nesusidūrė su joga, renginio „1000 saulių“ metu vyko specialios pamokos, kurias vedė patyrę mokytojai iš visos Lietuvos. Buvo numatyti jogos užsiėmimai ir pažengusiems, vaikų joga bei kūrybinės dirbtuvės, sveiko maisto pamokos, arbatų degustacija, taip pat – grupės „Antikvariniai Kašpirovskio dantys“ gyvo garso koncertas. Visi užsiėmimai vyko nemokami.

Šis projektas – tai vienas iš dešimties Lietuvos tautinio olimpinio komiteto (LTOK) ir bendrovės „Coca-Cola HBC Lietuva“ vykdomos programos „Išjudink save“ nugalėtojų.

Programą „Išjudink save“ LTOK ir bendrovė „Coca-Cola HBC Lietuva“ vykdo jau antrus metus, ja siekiama paskatinti Lietuvos žmones judėti daugiau.

„V.P.“ inf.

Taip pat skaitykite: