Kristina Abromavičiūtė

 

Tam, kad išvysti įspūdingus gamtos vaizdus bei aplankyti reikšmingas istorines vietas, nebūtina toli keliauti. Kartais pakanka apsidairyti ir pastebėti tai, ką turime namuose, savo gimtoje šalyje. Tuo įsitikino ir daugiau nei septyniasdešimt moksleivių iš skirtingų Lietuvos miestų. Jaunuoliai dalyvavo respublikinėje rudens jaunųjų turistų stovykloje „Vilnius – mūsų širdis“. Į stovyklą vyko ir trys Palangos Vlado Jurgučio pagrindinės mokyklos moksleiviai.

Įveikė pusšimto kilometrų

Stovyklą organizavo Vilniaus Jaunųjų turistų centras. Jos metu moksleiviai turėjo galimybę pabendrauti tarpusavyje, aplankyti daugybę lankytinų sostinės vietų, žymių objektų, susipažinti su dalimi Lietuvos istorijos, grožėtis įspūdingais miesto bei gamtos vaizdais. „Paprastai, kai nuvažiuojame į Vilnių, aplankome miesto centrą, senamiestį ir tiek. O čia turėjome galimybę aplankyti visus pakraščius, apėjome tokius objektus, į kuriuos užsukama rečiau“, — kalbėjo kartu su mokiniais Smilte Korsakaite, Džiugu Juškevičiumi bei Marijonu Grenda, stovykloje dalyvavęs Palangos Vlado Jurgučio pagrindinės mokyklos geografijos mokytojas Egidijus Šalkauskis. Nepaisant vėsaus ir lietingo rudeniško oro, per tris dienas moksleiviai pėsčiomis įveikė apie 50 kilometrų.

Aplankė žymias vietas

„Pirmą vakarą dalyvavome apžvalginėje ekskursijoje, kopėme į Gedimino kalną, nuo kurio gėrėjomės vakarėjančio Vilniaus peizažu. Vaikščiojome po senamiestį, aplankėme J. Ivanauskaitės skverą ir jo sergėtoją „Katiną“, Pylimo skvero „Kiaušinį“. Tąkart įveikėme dešimt kilometrų. Na, o kitą dieną mūsų laukė didysis žygis. Buvome gynybinės sienos bastėjoje, lankėmės jos muziejuje. Žinoma, visi norėjo išvysti ten esantį legendomis apipintą Baziliską, būtybę išsiritusią susikergus gaidžiui ir driežui. Vaikams patiko ekskursija po Užupį, kopėme Vilniaus kalvomis, moksleiviams paliko įspūdį ir senieji bunkeriai, kurie pastatyti tuo laikotarpiu, kai Vilnius priklausė lenkams, o pastarieji tokiu būdu gynėsi nuo sovietų armijos. Apsilankėme ir Belmonte. Galiausiai keliavome Pučkorių atodanga. Tai – viena įspūdingiausių Lietuvoje atodangų. Būnant ten, susidaro įspūdis lyg esi visai ne Lietuvoje, o kur nors kalnuose“, — įspūdžiais dalijosi E. Šalkauskis. Mokytojas sakė, kad antrą stovyklos dieną jauniesiems turistams teko įveikti dvidešimt tris kilometrus, o trečią – septyniolika kilometrų.

Vakarais – kultūrinės programos

Keliautojams taip pat teko pabuvoti Šv.Petro ir Povilo bažnyčioje, Karo technikos muziejuje, keliauti Sapieginės pažintiniu keliu, aplankyti Rokantiškių piliakalnį. Prieš išvykstant namo, vaikai turėjo galimybę nueiti ir į geležinkelio stotyje esantį muziejų. „Išvykos metu miegojome Naujininkų mokyklos aktų salėje. Vakarais dalyvaudavome kultūrinėse bei sportinėse programose. Vaikai grojo gitara, dainavo, deklamavo eilėraščius, demonstravo prisistatymus. Labai daug emocijų sukėlė kvadrato varžybos bei paskutinis, atsisveikinimo, vakaras. Kai vaikai susidraugauja, jiems po to sunku išsiskirti“, — pasakojo geografijos mokytojas. Pašnekovas džiaugėsi jaunais bei ištvermingais žmonėmis, kurie kad ir nuėję per dieną nemažai kilometrų, turėdavo noro bei energijos ir vakarinei veiklai.

Ruošiasi kitiems žygiams

Pasak E. Šalkauskio, tokios stovyklos vyksta ir pavasarį. Mokytojas prasitarė, jog turi minčių pavasarį jaunuosius turistus pasikviesti į Palangą. „Veiklos tikrai rastume. Žygeiviai galėtų aplankyti čia esančias įspūdingas bei vertas dėmesio vietas. Vienintelis klausimas – kur reikėtų tiek žmonių apgyvendinti? Tai – nelengvas iššūkis“, — atviravo E. Šalkauskis. Šiuo metu mokytojas ruošia moksleivius kitam artimiausiam ištvermės išbandymui – naktiniam pėsčiųjų žygiui „Klaipėdos sukilimo dalyvių kelias“, kuris įvyks sausio mėnesį. „Organizuoju sparčiuosius žygius, kurių metu stengiamės lavinti ištvermę bei ėjimo tempą. Naktiniame žygyje teks eiti kartu su kareiviais, tad svarbu įgauti reikiamų įgūdžių bei tinkamai pasiruošti. Visgi kaskart iš įvairių žygių vaikai sugrįžta pilni teigiamų emocijų, atmintyje išlieka daug prisiminimų, susipažįsta ir susidraugauja su naujais žmonėmis. Kartais tokiu būdu tarp žmonių įsiliepsnoja meilės ryšiai, susikuria šeimos“, — šypsojosi E. Šalkauskis.

 

Kurorto moksleiviai kartu su geografijos mokytoju grožėjosi įspūdingais

Vilniaus vaizdais

Vaikai turėjo galimybę pažinti sostinę iš arčiau

Taip pat skaitykite: