Kalėdų Senelio garbei nugulė baltas paklotas, šventei suteikęs dar daugiau šviesių žiemiškų emocijų.

 

Žydrūnė Jankauskienė

 

Dar prieš įsižiebiant pagrindiniam Šv.Kalėdų simboliui – centrinei miesto eglei, palangiškiai svarstė, koks tądien bus oras. Sinoptikai nežadėjo nieko gero: tuo metu, kai visoje Lietuvoje snigo, šalo, pajūryje laikėsi teigiama temperatūra. Kalėdų Senelis iš anksto buvo pažadėjęs: jeigu Palangoje šitoks oras, važiuosiu dviračiu. Akivaizdu, Senelio elniai tokiam žygiui nepritarė ir Palangos eglutės įžiebimo ceremonijai atsiuntė sniego kupinus debesis.

Palangai – išskirtinis dėmesys

Balta sniego danga padabintos kurorto gatvės, ką ir kalbėti, pakėlė nuotaiką ne tik mažiesiems, o ir suaugusiems. Žinia apie puikų pajūrio orą nuvilnijo per visą šalį. Tad, kas nepatingėjo, šeštadienio vakarą skubėjo pasižiūrėti, kaip atrodo šiųmetis kurorto šventinis medis. O jis iš tiesų išskirtinis – kalėdinė žaliaskarė Palangoje šiais metais – įspūdinga ir netikėta. Komplimentų kurorto gražuolė sulaukė dar prieš įsidegant lemputėms. Ir nors vietos gyventojai pratę prie visokio grožio, daugelis lietuvaičių žino šventą tiesą – Palanga kasmet puošiasi originaliai, taip, kaip niekas Lietuvoje dar nėra buvęs išgražintas. Tai yra patvirtinęs ir pagrindinio miesto puošėjo – bendrovės „Adam Decolight” vadovas Nerijus Chmieliauskas. Pašnekovas sakė, kad jo atstovaujamos įmonės gaminamų dekoracijų, puošybos elementų, kurie naudojami Palangoje, lietuviai dar nebūna akyse regėję: „Įmonės kataloguose šios dekoracijos, pasiūlymai atsiduria tik po to, kai jos pabuvoja Palangoje“. Klausiamas, kodėl kurortui daro tokią privilegiją, vilnietis patikino, kad bendrovei „Adam Decolight” puošti Palangą – prestižo reikalas – juk pasigrožėti išpuoštu pajūriu atvyksta ne tik visa Lietuva, o ir užsienio svečiai. Šių metų pabaigai miesto puošėjai parinko tokią eglės formą, kokios dar niekam ir niekada nesiūlė. Iš kitų kalėdinių medžių palangiškė išsiskiria ir puošybos elementais – vietoje įprastų žaisliukų čia panaudotos senos kurorto fotografijos. Tad iš svetur atvykusiems išties yra į ką akis paganyti. Neveltui šeštadienį, vakarėjant, kurorto link nusitiesė nenutrūkstama automobilių vilkstinė – svečiai ir miestiečiai plūdo pasigrožėti tuo, ką galima išvysti tik Palangoje.

Kalėdų Senelis atskriejo su sniegu

Tamsa apgaubtoje centrinėje miesto aikštėje žmonės ėmė rinktis gerokai prieš šventės pradžią, o netrukus aikštėje nebuvo laisvos vietos net atsistoti – minia stovėjo petis petin ir laukė stebuklo. Netikėtai į aikštėje įrengtą sceną įgriuvęs Kalėdų Senelis iškart prisipažino, kad į Palangą atkeliavo įprastu transportu – dviračio teko atsisakyti. Svečias porino, kad jo pagrindinė misija – įžiebti kurorto kalėdinę eglutę. Tai padaryti turėjo padėti scenoje pasirodę artistai: Paulina Skrabytė ir grupė „Lūžis“, Palangos kamerinis choras bei Kauno „Ugnies teatras“. Po kiekvieno jų pasirodymo į sceną įžengęs Kalėdų Senelis vis žvalgėsi, ar dar neįsižiebė eglutė. Tačiau Palangoje tvyrojo tamsa. „Matyt teks kreiptis į žmogų, kuris visada padeda ir žino visas miesto problemas bei jų sprendimo būdus“, – rinkdamas mero Šarūno Vaitkaus telefono numerį, kalbėjo Kalėdų Senelis. Tačiau Palangos meras į svečio skambutį neatsiliepė… tebebirbiant skambučiui įžengė į sceną. Sveikindamas su artėjančiomis šventėmis, Š.Vaitkus vaikus pasveikino ir dar viena džiugia naujiena – Palanga netrukus turės didžiulį baseiną. „Artėjančios gražiausios metų šventės visus mus praturtina gerumu. Mylėkite vienas kitą. Ačiū, kad mylite Palangą“, – sakė meras ir eglutė tai išgirdo. Vos miniai suskaičiavus atgaline tvarka nuo penkių iki nulio, Palangos puošmena įsižiebė, suraibuliavo įvairiaspalvių lempučių žaismu, o eglutės pirmąjį prieššventinį šokį palydėjo į dangų skriejantys fejerverkai.

Susirinkusieji suskubo fotografuoti naujosios gražuolės, norėjo įsiamžinti žaliaskarės fone, o akylesnieji, nedelsdami išskubėjo į Palangos koncertų salę. Čia palangiškiai ir kurorto svečiai galėjo mėgautis dar viena Savivaldybės dovana – nemokamu grupės „Tele Bim Bam“ koncertu. Jo pasiklausyti atskubėjo labai daug žmonių – du tūkstančius du šimtus žiūrovų talpinanti salė buvo pilnut pilnutėlė – tik gerai paieškojus, buvo galima aptikti laisvą vietelę.

Gintarinės Kalėdos

Taip imtos vadinti šiųmetės Palangos puošmenos. Mat gatves ir pagrindinę eglę puošiantys geltoni burbulai imituoja gintarą. Be to, kasmet Palanga tituluojama ir Kalėdų šviesos miestu. Tai liudija artėjančių švenčių laukiančios kurorto gatvės, kur net medžiai, jų šakos išdabintos šviečiančiomis girliandomis.

Kalėdų laukimas pagrindinės miesto eglės įžiebimu ir koncertu nepasibaigė – jis tik prasideda. Renginiai, žadama, truks visą mėnesį – iki kitų metų pradžioje švenčiamų Trijų Karalių dienos. Vaikams dera atsiminti, kad Palangoje šiam laikotarpiui apsigyveno ir Kalėdų Senelis. Jo namelius mažieji bei juos lydintys suaugusieji kviečiami aplankyti kiekvieną savaitgalį Birutės parke. Kalėdų Senelis vaikus myli, su jais pramogauja, bendrauja ir fotografuojasi.

O ateinantį savaitgalį Kalėdų eglutė turi įsižiebti ir Šventojoje (gruodžio 10 d., 18 val.). Organizatoriai žada, kad renginys bus įspūdingas – pirmąjį kartą Šventojoje bus galima išvysti šventinį fejerverkų ir lazerių šou. Kalėdų Senelis ne tik įžiebs pagrindinę Šventosios puošmeną, o ir pakvies mažuosius į popietę gruodžio 17 d. Pasilinksminti Šventojoje galės ir suaugusieji – veiks šiaudinių skulptūrų dirbtuvės.

Visą mėnesį tiek Palangoje, tiek Šventojoje vyks ir kiti renginiai. Tad į kurortą atvykusieji bet kada galės įvertinti mūsų žaliaskares, pasigrožėti Kalėdų šviesos miestu, susitikti su Kalėdų Seneliu bei pasiklausyti koncertų, aplankyti parodas.

 

Kalėdų Seneliui prireikė kurorto mero Šarūno Vaitkaus pagalbos – tik po jo

sveikinimų eglutė įsižiebė. Facebook nuotr.

Šiųmetė miesto žaliaskarė – įspūdinga ir niekur nematyta

Kaip ir kasmet

Taip pat skaitykite: