Kurorte šį sezoną žaidime varžėsi dvylika komandų.

 

Kristina Abromavičiūtė

 

Kiekvieną antradienį į Lietuvos miestų ir miestelių kavines, bibliotekas ar kitas įstaigas rinkosi žingeidūs bendraminčiai, draugai ar giminės, kurie, susibūrę į komandas, stengėsi atsakyti į „Auksinio proto“ klausimus. Populiarių protmūšių kovos jau ne pirmą sezoną vyko ir Palangos miesto savivaldybės viešojoje bibliotekoje.

 

Dalyvauja vienuolika komandų

 

Tikriausiai, daugelis žino populiarų televizijos žaidimą „Auksinis protas“, kuriame dalyviai rungiasi individualiai dėl pagrindinio prizo – kelionės į pasirinktą šalį. Tačiau mažai kam žinoma, kad šis žaidimas neapsiriboja vien tik televizija, o persikelia ir į įvairius Lietuvos miestus. Gyvi „Auksiniai protai“ skiriasi tuo, jog čia grumiasi komandos. Surinkusi daugiausiai taškų, komanda patenka į nacionalinį finalą, kuris įvyksta Druskininkuose. Pasak Palangos miesto savivaldybės viešosios bibliotekos kultūros projektų vadovo Martyno Girininko, šis žaidimas Palangoje sulaukia nemažo populiarumo. „Šį sezoną protmūšyje dalyvavo dvylika komandų. Praėjusį žiemos-pavasario sezoną turėjome net penkiolika. Dabar jų sumažėjo galima sakyti ir dėl to, jog atsirado „konkurentai“ – žaidimai vyksta ir Vydmantuose“, — apie bibliotekoje vykstantį intelektinį žaidimą pasakojo M. Girininkas.

 

Tarp geriausių šalyje

 

Anot pašnekovo, azartiškai žaidžiančios kurorto komandos savo žinias pademonstruoja ne tik miesto mastu, bet ir patenka tarp daugiausiai taškų surenkančių komandų nacionaliniu lygmeniu. „Yra keturios komandos, kurios patenka tarp geriausių mažųjų miestelių komandų. Didmiesčiai yra vertinami atskirai. Tad mūsų viena komanda patenka net į geriausiųjų dešimtuką, kitos trys – į dvidešimtuką. Šauniai sekasi, o kita vertus, tokiu būdu taip pat parodome, jog Palangoje gyvena iš tiesų protingi žmonės“, — sakė žaidimus bibliotekoje vedantis M. Girininkas. Pagal „Auksinio proto“ taisykles, vienoje komandoje gali būti nuo dviejų iki devynių dalyvių.

 

Išaiškėjo lyderiai

 

Paprastai per sezoną yra sužaidžiama nuo dešimties iki dvylikos protmūšių. Anot pašnekovo, yra didelė tikimybė, kad net trys kurorto komandos pateks į finalines kovas Druskininkuose. „Dvi komandos, pavadinimu „Rakūnai“ bei „Orbita“ jau dalyvavo nacionalinėse kovose, o šį sezoną jos vėl pademonstravo puikų žaidimą ir gerus rezultatus. Tad gali būti, kad ir po šio sezono palangiškiai į finalą pateks. Nuo įvardintų  komandų  neatsiliko ir antrąją vietą užėmę „Nublokšti“, — sakė M. Girininkas. Pasak jo, visos užduotys yra atsiunčiamos iš Vilniaus ir pateikiamos per projektoriaus ekraną. „Išsaugome konfidencialumą, užduočių nenutekiname, niekam nieko nesakome. Po žaidimų padarome vakaro nugalėtojų nuotraukas, sudarome surinktų taškų lenteles ir siunčiame „Auksinio proto“ organizatoriams. Iš viso žaidime yra penki turai, vienas klausimas vertinamas dviem taškais, pateikiamas ir „bonus“ klausimas, už kurį galima užsidirbti dar papildomų taškų“, — taisykles aiškino pašnekovas.

 

Svarbiausia – gerai leisti laiką

 

M. Girininkas sako, jog žmonės paprastai renkasi ne dėl nugalėtojų laukiančių apdovanojimų. „Tokiu būdu galima labai įdomiai praleisti antradienio vakarus. Nors šį žaidimą vedu tik antrą sezoną, jau pastebėjau, jog prie „Auksinio proto“ gyvų protmūšių jungiasi vis daugiau miestų. Pas mus, be jokios didesnės reklamos, susirinko dvylika komandų, kas Palangai iš tiesų yra nemažai. Po finalo dalyvius apdovanojome simboliniais prizais. Tačiau pastebėjau, jog žmonės susirenka ne dėl jų. Svarbiausia – gerai praleisti laiką, sužinoti, ko dar nežinojai, o tuo pačiu suteikiama galimybė pademonstruoti ir savo žinias. Šis žaidimas patinka ir man, pasitikrinu ir savo intelektą, sužinau daug įdomių dalykų apie Lietuvą ir visą platųjį pasaulį“, — šypsodamasis prisipažino bibliotekos kultūros projektų vadovas M. Girininkas.

Gruodžio 6 d. įvyko paskutinis šio sezono proto kovų žaidimas. Susumavus visus rezultatus paaiškėjo, jog nugalėtojais tapo beveik visą sezoną sau lygių neturinti „Rakūnų“ komanda. Visi dalyviai džiaugėsi smagiai ir naudingai praleistais antradienio vakarais bei dėkojo bibliotekos darbuotojams – šio žaidimo organizatoriams.  

„Auksinio proto“ protmūšyje praėjusiais metais Lietuvoje žaidė daugiau kaip tris šimtai komandų.

 

 

Viso sezono žaidimo turnyrinė lentelė

 

  • „Rakūnai“ – 714 taškai; „Nublokšti“ – 689; „Orbita“ – 663;   „Tango su liūtais“ – 651; „Bamas“ – 540; „Pirma vieta“ – 539; „Dar ne ruduo“ – 471; „Avantiūristai“ – 365; „Vis dar kaktusai“ – 447; „Avantiūristai“ – 365;  „Barbarai“ – 345; „Saldainiai“ – 282.

Šį sezoną antrą vietą užėmė komanda „Nublokšti”

Trečia vieta tenkinosi „Orbita”

Biblioteka šiųmečio protmūšio dalyvius apdovanojo simbolinėmis dovanomis

Taip pat skaitykite: