Gruodžio 5-11 dienomis Palangos priešgaisrinė gelbėjimo tarnyba (PGT) praneša sulaukusi keturių iškvietimų: du kartus teko skubėti gesinti ugnies, tiek pat kartų – suteikta pagalba. Policija per šį laikotarpį, kaip informuojama, ikiteisminių tyrimų nepradėjo.

Gruodžio 6 d., apie 14 val., pranešta, kad iš Saulėtekio tako 8A namo rūksta dūmai. Minimame dviejų aukštų pastate veikia lopšelis-darželis „Pasaka“. Buvo įtarta, kad čia gali degti laidai. Į nelaimės vietą atskubėję kurorto ugniagesiai nustatė, kad lopšelio-darželio rūsyje įrengtoje elektros skydinėje įvyko trumpas jungimasis. Laimei, ugnis neišplito, tik nuo karščio išsilydė laidas.

Ugniagesiai atliko patikrą dujų analizatoriumi ir palaukė, kol atvyko elektros tinklų darbuotojai bei atsakingas elektrikas.

Gruodžio 7 d., apie 20.30 val., Taikos g. 17 name pagalbos šaukėsi antrojo aukšto gyventoja – moteris bute parkrito ir neįstengė atsikelti. Ugniagesiai gelbėtojai iki nelaimėlės buto pakilo ištraukiamomis kopėčiomis, atidarė duris ir įleido medikus. Pastarieji pasirūpino buto koridoriuje nelaimės ištikta palangiške.

Gruodžio 8 d., apie 21.30 val., pranešta apie gaisrą Šventojoje, Mėguvos g. 7A name. Į gaisravietę išskubėjo trys autocisternos. Pirmieji ugniagesiai gelbėtojai Šventąją pasiekė per 14 minučių ir informavo, kad dega du dviejų aukštų su pusrūsiu bei mansarda sublokuoti kotedžai (mūriniai, apkalti dailylentėmis). Dūmai rūko iš po plieninėmis čerpėmis dengto stogo. Į uždūmintas patalpas įėjo kvėpavimo organų apsaugos apranga vilkintys pareigūnai ir išvedė į lauką tris vyrus. Pastarieji bandė gaisrą malšinti milteliniais gesintuvais. Juos iškart apžiūrėjo į įvykio vietą atskubėję medikai – vyrai nenukentėjo. Ugnis padarė žalos abiems kotedžams. Apdegė lubos virš židinio, o jas gesinant ugniagesiai nuardė ir židinio kameros apdailą. Mansardoje išdegė maždaug kvadratinis metras grindų ir dar toks pats plotas išardytas. Ugniagesiams teko nuardyti ir maždaug tris kvadratinius metrus mansardos lubų, tiek pat stogo konstrukcijų aplink kaminą. Nuo karščio išdužo abiejų kotedžų stoglangių stiklai. Antrajame kotedže taip pat apdegė apie tris metrus mansardos lubų ir dar tiek pat teko nuardyti, malšinant liepsnas.

Darbus gaisravietėje ugniagesiai gelbėtojai baigė apie 23.15 val., o į būstinę grįžo prieš pat vidurnaktį.

Gruodžio 11 d., apie 9 val., pagalbos vėl prireikė vietos gyventojams – pranešta, jog reikia skubiai patekti į Kęstučio g. 12 namo butą. Į namą pareigūnai pateko išlaužę medines duris. Namo šeimininkei padėti jau nebebuvo galima – senyvo amžiaus palangiškė rasta negyva.

 

„V.P.“ inf.

 

Taip pat skaitykite: