„Žvėris Gym“ sportininkai garsino kurorto vardą kikbokso čempionate.

 

Kristina Abromavičiūtė

 

Vasario 17 – 19 dienomis, Lietuvos edukologijos universiteto sporto centre vyko atviras 2017 m. Lietuvos kikbokso čempionatas. Jame puikius rezultatus pademonstravo ir du Palangos sportininkai.

Palangiškiai skina laurus

Sporto klubo „Žvėris Gym“ treneris Rolandas Remeika džiaugėsi savo auklėtinių pasiekimais, juk sportininkai savo puikų pasiruošimą ir meistriškumą pademonstruoja kasmet ir ne tik Lietuvos, bet ir pasaulio čempionatuose. O kiek tenka dalyvauti įvairiuose vietiniuose turnyruose ar mažesnio masto kovose, treneris sako net nebeskaičiuojantis. Šių metų atvirame Lietuvos kikbokso čempionate devyniolikmetis Lietuvos rinktinės narys Deividas Jemeljanovas, savo rezultatais nepaliaujantis stebinti sportininkas, praėjusiais metais Vengrijoje tapęs pasaulio čempionu, kovoje pagal „K-1“ taisykles užėmė antrąją vietą. Finalinėje kovoje nusileido tik Baltarusijos kikboksininkui. Palangiškis susižeidė kelį, tad treneris buvo priverstas nutraukti kovą. Varžybose puikiai kovojo ir kitas „Žvėris Gym“ auklėtinis trylikos metų Arnestas Gusevas. Sportininkas rungęsis pagal „K-1“ taisykles savo amžiaus kategorijoje užėmė taip pat antrąją vietą, o kovoje pagal „Kick light“ taisykles pademonstravo puikius rezultatus ir iškovojo pirmąją vietą. Varžybose iš viso dalyvavo 263 sportininkai iš devynių pasaulio valstybių, o per tris dienas įvyko 187 kovos.

Rengs pirmąjį tarptautinį turnyrą

R. Remeika neslėpė, jog auklėtiniams teko nemažai paplušėti, nes varžovai buvo išties stiprūs. Savo sportininkų galimybėmis niekada neabejojantis treneris teigia, jog Palangos kikboksininkai – vieni iš stipriausių šalyje. „Ne kartą teko matyti, kaip varžybų metu treneris pradeda abejoti savo auklėtinio galimybėmis bei jį „nurašo“, sakydamas, jog kovos nelaimės. Tačiau būtent nuo trenerio priklauso didžioji dalis sėkmės. Jis turi stebėti kovą, įžvelgti priešininko stipriąsias ir silpnąsias puses, įvertinti dvikovą bei pasakyti auklėtiniui, ką jis turi daryti, o ne sėdėti nuleidus galvą“, — apie trenerio svarbią užduotį varžybų metu kalbėjo „Žvėris Gym“ vadovas. Pašnekovas sakė, kad neretai varžybų metu net ir gerai fiziškai pasiruošusiam sportininkui koją pakiša paprasčiausias nepasitikėjimas savo jėgomis, varžovo išgąstis. „Tokiu atveju sakau, kad sportininkas „perdega“. Išeina į ringą, galbūt, išvysta priešininką, žino jo fizinį pasirengimą ir išsigąsta“, — aiškino pašnekovas. Todėl R. Remeika įvairių turnyrų metu neleidžia sportininkams stebėti ir sekti priešininkų kovų, sakydamas, kad tuomet auklėtiniai labiau atsipalaiduoja, jaučiasi ringe geriau. Treneris atviravo, jog iki jam atvykstant į Palangą, mieste kikbokso nebuvo. Šiandien, praėjus keleriems metams, pagal pasiekimus, anot R. Remeikos, kurortas lenkia net Klaipėdą. Dalindamasis savo ateities planais, treneris atviravo, jog šių metų pavasarį ketina organizuoti ir pirmąjį kikbokso turnyrą „Palanga Open 2017“, truksiantį kelias dienas. Jame dalyvaus ne tik Lietuvos, bet ir užsienio šalių sportininkai.

„Koks treneris – toks ir kovotojas“

Prieš metus kikbokso treneriui įkūrus savo sporto klubą, šiuo metu jame treniruojasi apie trisdešimt įvairaus amžiaus sportininkų. Jauniausiajam – penkeri. R. Remeika sako, jog salėje vaikams jis atstoja ir mamą, ir tėvą, tačiau nenuolaidžiauja. „Sporto salėje galioja kitokios taisyklės. Man svarbiausia – ugdyti vaikų discipliną ir kultūrą“, — nedaugžodžiavo pašnekovas. Auklėtiniai žino, jog už netinkamą elgesį, kultūros stoką ar tinginiavimą sulauks bausmės – privalės daryti atsispaudimus. „Pastebėjau, jog mažieji jau net įsigudrino, paklausus ar pavargo, sakyti ne, nors vos ne vos pastovi ant kojų“, — šypsojosi R. Remeika ir pridūrė, kad su šiuolaikiniais vaikais dirbti nėra sunku, jie yra linksmi ir klauso trenerio nurodymų. „Pastebėjau, kad kovotojai yra tokie, koks ir jų treneris“, — baigė pokalbį Sporto klubo „Žvėris Gym“ treneris R.Remeika.

 

Turnyre „Vilnius Open 2017” R.Litvinas iškovojo antrąją vietą,

D.Jemeljanovas – pirmąją, M.Zadonskis tapo trečiu

Šiųmečiame Liepojos čempionate R.Litvinas liko antras,

o S.Reinikis bei D.Jemeljanovas užėmė pirmas vietas

Taip pat skaitykite: