Praėjusį penktadienį Senojoje gimnazijoje direktoriaus pavaduotojos neformaliajam ugdymui Aurelijos Jazbutienės, lietuvių kalbos mokytojų Nijolės Šakinienės, Aušros Šeštokienės, Jūratės Galinauskienės, socialinės pedagogės Laimos Olšauskytės iniciatyva buvo surengtas baigiamasis veiksmo savaitės „Be patyčių 2017“ renginys „Nebūk abejingas“.

Renginį pradėjo Gimnazijos socialinė pedagogė L.Olšauskytė, priminusi mokiniams opią patyčių problemą Lietuvoje. Pedagogė kvietė nebūti abejingus, jei vyksta patyčios.Vėliau dešimtos klasės mokinė Ugnė Kvedaraitė (mokytoja N.Šakinienė) pristatė Unės Kaunaitės romaną „Laiškai Elzei“. U. Kvedaraitė papasakojo, kad šis kūrinys nėra tiesiog dar vienas pasakojimas paaugliams, tai – atvira, skaudi, o kartais nuotaikinga paauglių gyvenimo mozaika.

Naujųjų technologijų amžiuje rašytoja U.Kaunaitė primena, kad patyčios tarp paauglių, savižudybės ar gera savijauta niekada nepriklauso vien nuo jų pačių. Už tai atsakingi visi – tėvai, draugai, mokytojai ar net komentuotojai internetiniuose puslapiuose. Moksleivė visiems susirinkusiems pasiūlė perskaityti šį romaną.

Dešimtokė Gabrielė Sermontytė pakvietė visus pažiūrėti dokumentinį filmą „Ninnoc“, kurį sukūrė režisierė Niki Padidar. Jis pasakoja apie mergaitę, kuri nemėgsta gaujų. Kodėl visi turi atrodyti ir elgtis taip pat? Mėlynakė mergaitė mėgsta šokti ir dainuoti. Ji nenori būti tokia kaip visi, tačiau taip pat bijo būti atstumta.

Mokiniai, vadovaujami lietuvių kalbos mokytojos A.Šeštokienės, pasidalino savo mintimis apie patyčias, jų pasekmes. Jie perskaitė savo straipsnių ištraukas, kurias sudėjo į klasės knygą „Patyčioms – ne“. Devintokai, vadovaujami mokytojos J.Galinauskienės, sukūrė savo klasės knygą „Draugystės voratinklis“, kurią mielai pristatė gimnazijos bendruomenei. Renginys baigėsi žaibišku sambūriu „Draugaukime“.

Palangos senosios gimnazijos inf.

Taip pat skaitykite: