Kurortinis miestas nuo seno garsėjo ir savo restoranais, užeigomis, kavinėmis. Kiekvienas palangiškis žino, kad pirmasis miesto restoranas – Kurhauzas.

Dar Palangos viešosios bibliotekos vedėjo pavaduotoja Audronė Lukauskytė savo 1999 metų „Atsiminimuose“ rašė, jog žodis „kurhauzas“ vieniems atmintyje išlikęs kaip „senosios ir romantiškos Palangos prisiminimas, kitiems – jaunystės šėlsmo vieta, tretiesiems – ištisas vardynas. Kiekvienas laikmetis formavo savąjį Palangos kurorto svetainės įvaizdį“.

Tiesa, šis restoranas, kuriame veikė ir biliardo bei žaidimų salė, pirmuosius lankytojus pasitikti galėjo dar 19 amžiuje, kuomet ir pradėjo veikti.

Dabar po 2002 metų gaisro atstatytas Kurhauzas yra vienas iš pagrindinių kultūros židinių. Visgi be savo pirmojo, Palanga įvairiais istorinio laikotarpio periodais garsėjo ir kitomis vietomis, kur žmonės galėjo išgerti puodelį arbatos ar išlenkti vieną kitą bokalą alaus. Tad šį kartą pristatome Palangos Kurorto muziejuje saugomų nuotraukų pluoštą su įamžintomis istorinėmis miesto viešojo maitinimo įstaigomis.

„V.P.“ inf.

Restoranas „Pajūris“. Jis išsiskyrė tuo

Taip pat skaitykite: