Pirmadienį, balandžio 24 dieną Lietuvos kariuomenės Karinės jūrų pajėgos pradėjo dalyvauti dvi savaites truksiančiose pratybose „Kormoranas 2017“. Pratybos vyksta aplink visus Karinių jūrų pajėgų padalinius Klaipėdoje ir Palangoje, taip pat Klaipėdos uosto akvatorijoje, Lietuvos teritoriniuose vandenyse ir išskirtinėje ekonominėje zonoje Baltijos jūroje.

Pratybų metu tikrinimas Karinių jūrų pajėgų štabo ir padalinių gebėjimas planuoti operacijas ir pasirengimas vykdyti užduotis. Taip pat vertinamas Karinių jūrų pajėgų funkcionalumas ir gebėjimas veikti kaip vientisas junginys.

Pratybos vyksta pagal specialiai joms sukurtą scenarijų. Jos sudarytos iš dviejų etapų – pasiruošimo ir aktyvių veiksmų. Pastarojo etapo metu Karinės jūrų pajėgios vykdys pasirinktų objektų apsaugą ir kitas karines operacijas Klaipėdos uosto akvatorijoje ir Baltijos jūroje.

„Kormoranas“ – tai kasmetinės Karinių jūrų pajėgų pratybos vykstančios nuo 2012 metų. Planuojama, kad pratybų eigą stebėti atvyks ir Lietuvos kariuomenės vadas gen. ltn. Jonas Vytautas Žukas.

KAM inf.

Taip pat skaitykite: