Poilsiautojų saugumu pajūryje šią vasarą vėl rūpinsis septyniasdešimt gelbėtojų.

Šiuo metu atranka į uostamiesčio gelbėtojus jau vyksta. Palangoje atsirinkti tinkamus kandidatus planuojama tik gegužės antroje pusėje. Paplūdimio gelbėtojų vadas Jonas Pirožnikas sako, kad didelių pokyčių darbuotojams keliamuose reikalavimuose šiais metais nenumatoma.

Ir nors gelbėtojai Palangos paplūdimiuose pradės dirbti tik nuo birželio 1 dienos, jų atranką planuojama pradėti prieš mėnesį. „Kol kas esame paskelbę apie būsimus konkursus Kaune ir Vilniuje. Pirmuosius pretendentus atsirinksime Kaune gegužės 5 dieną, o po kelių dienų – sostinės „Vichy“ vandens parke, – šią savaitę sakė Palangos gelbėtojų tarnybos vadovas J.Pirožnikas. – Šiuos atrinktuosius pakviesime į Palangą, kur įvyks tikroji gelbėtojų atranka“.

Šiųmečiams paplūdimio gelbėtojams naujų reikalavimų ar sąlygų J.Pirožnikas kelti nesirengia, svarbu, kad žmogus neturėtų žalingų įpročių, būtų protingas, greitas ir mokėtų gerai plaukti. „Kaip ir praėjusią vasarą Palangos ir Šventosios paplūdimiuose išsidėstys septyniolika gelbėtojų postų. Stebėtojais galime priimti asmenis nuo šešiolikos metų, o gelbėtojais rinksimės kiek vyresnius – nuo 18 iki 40 metų, – primindamas, kad paplūdimio gelbėtojai ties Palanga ir Šventąja budi ne tik dienomis, o ir naktimis, apie atrankos reikalavimus pasakoja gelbėtojų tarnybos vadovas. – Reikia, kad be išvardintų reikalavimų, vyras ar moteris gebėtų ir puikiai vairuoti, dirbti tamsiu paros metu“.

Paklaustas apie merginų įsidarbinimo gelbėtojų tarnyboje galimybę, J.Pirožnikas atsakė teigiamai – šią vasarą priims dirbti ir moteriškosios lyties atstoves.

Pati tarnyba, kaip ir kiekvienais metais, vasaros sezoną pradės anksčiau nei gelbėtojai – nuo gegužės 15 dienos. Tarnybos vadovo teigimu, yra daug pasiruošiamųjų darbų, kuriuos atlikus, į darbą galės kibti ir vasaros sezonui įdarbinti gelbėtojai.

Kad Palangos ir Šventosios paplūdimiuose gelbėtojai budėtų ir darbo valandoms pasibaigus, Savivaldybė nusprendė praėjusiais metais. Mat gelbėtojai pastebėjo, kad poilsiautojai nepaiso darbo valandų – ieško pagalbos trumpuoju gelbėtojų numeriu ir naktį, paplūdimio darbuotojų pagalbos, nelaimei atsitikus, vėlyvu paros metu prašo ir specialiųjų tarnybų pareigūnai. Tad nuo praėjusios vasaros gelbėtojai Palangoje budi visą parą. Kiekvieną naktį paplūdimiuose dirba keturiese – du plaukikai, po vieną vandens transporto gelbėtoją ir keturrarčio ar visureigio vairuotoją.

Naktimis budinčių gelbėtojų kol kas neturi nė vienas kitas pajūrio kurortas.

„V.P.“ inf.

Taip pat skaitykite: