Policijoje – vasariški nusikaltimai

Paskutinėmis liepos dienomis mieste užfiksuotas keistas eismo įvykis – susidūrė dvi dviratininkės. Avarija nutiko liepos 30 d. rytą, apie 9 val. Pranešama, kad abi dviračiais mynusios moterys nesėkmingai susitiko ties Vytauto ir J.Basanavičiaus gatvių sankryža. Nukentėjo kiek vyresnė moteris: 1956 metais gimusi dviratininkė paguldyta į ligoninę dėl kaulų lūžio, 1962 m. gimusioji – nenukentėjo.

Dar trys nelaimės užregistruotos jau kitą savaitgalį. Rugpjūčio 5 d. (šeštadienį) Vytauto g., iš kiemo, kur buvo prirakintas, dingo mėlynai žalias dviratis „Cube Curve Pro 54“. Nuostoliai vertinami 700 eurų.

Naktį į sekmadienį, apie 2.30 val., J.Basanavičiaus g. Viešojo saugumo tarnybos (VST) pareigūnai pastebėjo įtartiną vaikiną, kuris rūkė, galimai, narkotinių medžiagų suktinę. Pamatęs artėjančius pareigūnus, vaikinas leidosi bėgti. Bėglys nevykdė teisėtų pareigūnų reikalavimų sustoti. Taip pat pastebėta, kad vaikinas bėgdamas atsikratė suktinės. Sulaikomas jaunuolis aktyviai priešinosi, VST pareigūnams teko panaudoti ašarines dujas. Netrukus buvo surasta ne tik išmesta suktinė, o ir kišenėje laikytas popieriaus lankstinukas su augalinės kilmės medžiagomis.

Iš sekmadienio į pirmadienį, apie 1 val., Aukštaičių g. buvo užpulti ir apiplėšti du nepilnamečiai. Nusikaltėliai, panaudoję fizinę jėgą, iš savo aukų atėmė pinigus: vienas vaikas turėjo 85 eurus, kitas 20 eurų. Plėšimą tiria Palangos miesto policijos komisariato pareigūnai.

Į medį įlipa ir neišlipa ne vien katės

Palangos PGT pareigūnai pranešimų apie nelaimes sulaukė tris kartus – rugpjūčio 2, 4 ir 7 dienomis. Pirmąkart skubėta vaduoti į avariją patekusio vairuotojo. Nelaimė nutiko kelio Klaipėda-Liepoja 31 kilometre, apie 14.30 val. Ugniagesiams gelbėtojams pranešta, kad nuo kelio į griovį nuvažiavo ir ant šono nuvirto krovininis mikroautobusas „Mecedes Benz“. Į avarijos vietą išskubėjo du ugniagesių ekipažai. Atvykus pirmajam, vairuotojas tebebuvo automobilio viduje. Prispaustas nelaimėlis sąmonės nebuvo praradęs, bet tam, kad jį išlaisvinti, prireikė specialios hidraulinės ugniagesių gelbėtojų įrangos. Išlaisvintas iš sumaitotos mašinos gniaužtų, vairuotojas perduotas avarijos vietoje jau laukusiems Greitosios medicinos pagalbos medikams ir išgabentas į ligoninę.

Kitas iškvietimas atskriejo iš Kęstučio gatvės, penktadienio vakare – apie 20.30 val. ties 15 numeriu paženklintu namu medyje įstrigo žmogus. Nuvykus į nurodytą vietą, paaiškėjo, kad pagalbos prireikė 10-15 metrų aukštyje į medį įsikabarojusiai merginai. Nelaimėlė nebegalėjo nusiropšti žemėn, nes medyje įstrigo jos koja. Atvykę ugniagesiai gelbėtojai merginą iš medžio iškėlė, į pagalbą pasitelkę ištraukimas kopėčias.

Palangos PGT pagalbos prireikė ir šią savaitę, kai buvo bandoma iš jūros nasrų išgelbėti vienuolikmetį berniuką. Pirmadienį, apie 15.15 val. gautas pranešimas, kad ties Nemirsetos paplūdimiu (tarp vilos „Auska“ ir Nemirsetos gyvenvietės) skęsta vaikas. Į pagalbą išskubėjo vienas ugniagesių gelbėtojų ekipažas. Jiems atvykus, vaiko šėlstančioje jūroje nesimatė. Kol vyko narai, vienas ugniagesys ir įvykį matęs vyras apsirišo gelbėjimo virvėmis bei pradėjo skenduolio paieškas. Pastangos buvo bevaisės. Netrukus darbus tęsė iš Klaipėdos atskubėję narai, į pagalbą buvo pasitelktas ir sraigtasparnis. Baltija svečio kūną grąžino prieš 21 val. Maudytis tądien buvo griežtai draudžiama ir ši auka buvo ne vienintelė. Toje pačioje vietoje nuskendo dar vienas berniuko vienmetis ir jį bandęs gelbėti tėtis (gimęs 1971 m.).

„V.P.“ inf.

Taip pat skaitykite: