Kristina Abromavičiūtė

Savaitgalį Palangoje ir Neringoje vykdytos prevencinės priemonės dėl alkoholio vartojimo viešose vietose bei neteisėto disponavimo narkotinėmis medžiagomis. Penktadienio naktį Palangos policijos pareigūnai kartu su Viešojo saugumo tarnyba, policijos kinologais ir tarnybiniais šunimis išskubėjo į kurorto gatves.

 

Atsigėrusi ne vandens
Pirmiausia, buvo nuspręsta patikrinti paplūdimių automobilių stovėjimo aikšteles. Jokių pažeidimų neaptikę pareigūnai, ketino jau sukti savo automobilius link J.Basanavičiaus gatvės, tačiau prieš tai užsuko į buvusių karuselių teritoriją Vytauto g. 123A. Čia šalia apleisto pastato, po žvaigždėtu nakties dangumi būrelis jaunuolių mėgavosi smagia kompanija bei svaigiaisiais alkoholiniais gėrimais. Trys vaikinai ir viena mergina buvo pastebėti sėdintys ant betoninio bortelio, šalia jų puikavosi nepilnas gazuoto gėrimo „Coca cola“ butelis bei alaus skardinės. Prie jaunuolių prisistačius pareigūnams bei kinologams su šunimis, būrelio tarpe kilo šiokia tokia sumaištis bei nepasitenkinimas. Tarp vaikinų stovėjusi mergina puolė teisintis, jog niekas čia nieko draudžiamo nedarė, o tik susitiko draugiškai pabendrauti. „Jūs galite užsirašyti, kad aš atėjau parūkyti. Namuose negalima atsigerti ir ateiti parūkyti, būnant savam rajone? Aš suprantu, man nervas dabar ima ir tikrai ne vandens atsigėrusi dabar esu, – vis komentavo dvidešimt septynerių metų jauna moteris. – Cirkas kažkoks. Jūs susirašykit, kad aš namuose gėriau. Ar jau ir namuose negalima?  Aš negaliu išeiti su draugais susitikti? Jums tai yra naujiena? Kosmosas. Klausimas, ar čia jums visiems taip nėra buvę“.
Savo nuomonę ir svarstymus bei pasiteisinimus moteris pareigūnams dėstė visą laiką, kol buvo tikrinamas blaivumas bei surašomas protokolas. Ji į alkoholio matuoklį įpūtė 1,63 promilės, o jos vyras – 2,73 promilės.

Aptiko ieškomojo landynę
Pavaidinti prieš pareigūnus bei reide dalyvavusius žurnalistus parūpo ir kitam jaunuoliui, kuris vienu momentu vis klausinėjo, kodėl yra filmuojamas ir fotografuojamas, kitu, jau pristatytas į policijos komisariatą, pats pareiškė norą nusifotografuoti su policijos pareigūnėmis. Naktinėjusi grupelė bei jų su savimi turėti daiktai buvo patikrinti ir tarnybinių keturkojų pareigūnų. Apšniukštinėję jaunuolius, šunys jokių įtartinų, neleistinų medžiagų neaptiko. Keturiems pažeidėjams buvo surašyti protokolai dėl alkoholio vartojimo viešoje vietoje. Neilgai trukus į jaunuolių vietą, susirinkti čia paliktų gėrybių, atsliūkino benamiai asmenys.
Policijos pareigūnai gavo informacijos, kad netoli miesto centro slapstosi policijos ieškomas asmuo. Tad ekipažas toliau vykdydamas naktinį reidą tikrino atokesnes ir mažiau lankomas miesto vietoves. Netrukus pareigūnai sustojo greta viešbučio „Amberton Green Apartments“. Išlipę iš automobilių, pareigūnai nusprendė patikrinti netoli bažnyčios esančią apleisto pastato teritoriją. Perlipę per vietovę skyrusius vartelius, policininkai pasišviesdami prožektoriais „šukavo“ teritoriją. Netrukus buvo pastebėta krūmuose įrengta landynė. Joje ant patiesto čiužinio sėdėjo įtartinas jaunuolis, šalia mėtėsi įvairūs drabužiai, antklodės ir pagalvės, kurie priminė niekam nenaudojamas drapanas, maišeliai bei kitokios šiukšlės.

Dingo su praskelta galva
Pareigūnų paprašytas atsistoti, jaunuolis, kurio veidą „puošė“ sumušimų mėlynės, pirmiausia, apsiavė ir užsirišo sportinių batų raištelius. Patikrinus aptikto asmens kišenes, buvo rastas tik šampūno buteliukas. Sportinę aprangą dėvėjęs vyras, rankose gniauždamas akinius nuo saulės, buvo išvestas į labiau apšviestą vietą. Vaikinas neturėjo jokio tapatybę patvirtinančio dokumento, tad sudiktavo savo duomenis, o pareigūnai išsiaiškino, jog šis, 1989 metais gimęs vyras iš Kretingos rajono, yra ieškomas. Įtariama, jog jis vogė automobilius. Detalesnei apklausai vyras buvo išvežtas į Palangos miesto policijos komisariatą.
Jau gerokai po vidurnakčio tvarkos sergėtojai patraukė link pagrindinės kurorto gatvės, kur taip pat buvo tikrinama vieša tvarka. J. Basanavičiaus gatve žingsniuojančius pareigūnus bei kinologus su šunimis pasitikdavo čia iš pasilinksminimo vietų išnyrantys jauno amžiaus žmonės, vaikštinėjantys poilsiautojai. Beveik kiekvienam knietėjo jei ne paglostyti, tai bent pašaukti tarnybine atributika paženklintus šunis. Tokiems tvarkos nepaisiusiems asmenims buvo išaiškinta, kaip derėtų elgtis. Nepaisant to, kad veiksmo J.Basanavičiaus gatvėje netrūko, tąnakt maršrutu pirmyn-atgal slampinėjančių žmonių buvo nedaug. Tikriausia ne itin šilta naktis bei gana stiprus vėjas poilsiautojus atbaidė nuo ilgo naktinėjimo. Pareigūnams atskubėjus prie vieno iš J. Basanavičiaus gatvėje esančio naktinio klubo, prisistatė jaunuolis, kuris paaiškino, matęs Vytauto gatvės link einantį vaikiną su praskelta galva. Policijos pareigūnams galimai sužeisto asmens rasti nepavyko.
Pažeidėjų neaptikta ir kopose, nors patamsyje krūmynuose zujančių asmenų netrūko.

Keikėsi, spardė ir raudojo
Vėliau pareigūnai dar kartą nusprendė patikrinti J. Basanavičiaus gatvę. Buvo gautas iškvietimas, kad pasimetė mažametis vaikas. Pastarasis buvo rastas, tačiau ilgą laiką pareigūnams nepavyko aptikti jo motinos, nepavyko prisiskambinti ir telefonu. Galiausiai, J. Basanavičiaus gatvėje rasta moteris buvo sulaikyta pareigūnų. Tiesa, jau iš pažiūros buvo galima spręsti, kad moteris nėra blaivi. Pradžioje ji iškeikė su ja buvusį vyriškį, o viską matęs ir išsigandęs vaikas pravirko. Moteris dar bandė kviesti sūnų pas save, tačiau vaikas nepanoro artintis prie motinos. Vėliau moteris pradėjo elgtis neadekvačiai, puolė keiksnoti bei kojomis spardyti pro šalį važiavusį dviratininką, nepraleidusį progos stabtelti ir pasižiūrėti, kas vyksta. Greitai moteris buvo sutramdyta. Dar po kiek laiko ji sakėsi pripažįstanti savo klaidas bei ketino stotis ir eiti tolyn. To padaryti jai, žinoma, nepavyko. Tada jau supykusi moteris pradėjo net balsu raudoti, draskėsi ketindama atsilaisvinti iš ją laikiusios pareigūnės rankų. Netrukus aplink susirinko dar daugiau smalsuolių. Visgi „teatras“ buvo nutrauktas, kai atvažiavo policijos automobilis. Pareigūnas moteriai paaiškino, jog, vargu, ar čia bus galima viską išsiaiškinti ir pasiūlė jai gražiuoju lipti į automobilį bei važiuoti į policijos komisariatą. Sužinojusi, jog komisariatas yra netoli, neblaivi mama sutiko ir pati įsiveržė į policijos mašiną.

 

Sulaikyti vartoję narkotikus
Savaitgalį prevencinė priemonė buvo vykdyta ir Neringoje. Čia buvo siekiama užkardyti negalimus neteisėto disponavimo narkotikais atvejus. Remiantis Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato duomenimis, sekmadienį apie 0.50 val. Nidos-Smiltynės plente policijos pareigūnai sustabdė 36 metų vyrą, turėjusį cigarečių pakelyje paslėptą pilką tabletę bei dar keletą tablečių dalelių. Įtarus, jog tai gali būti narkotinės medžiagos, vyras buvo sulaikytas ir uždarytas į areštinę. Neilgai trukus, apie 2 val. miške patikrinę 26 metų vaikiną, pareigūnai aptiko maišelį su žalsva augaline medžiaga. Be to, šalia vaikino kojų mėtėsi dar du paketėliai su galimai haliucinogeniniais grybais. Augmenijos turėtojas buvo sulaikytas. Tame pačiame miške, netoli kelio Nida-Smiltynė, pareigūnai pastebėjo ir patikrino 25 metų jaunuolį. Pastarąjį taip pat teko sulaikyti ir nugabenti į areštinę, nes su savimi turėjo neaiškios augalinės kilmės medžiagos.
Apie 2.30 val. miške, prie lauko staliuko pareigūnai pastebėjo tris jaunuolius ant stalo kortelėmis pasidariusius „šniūrus“ iš baltų miltelių, jaunuoliai jau ketino juos traukti į nosį. Tiesa, pamatę artėjančius policininkus, vienas iš jaunuolių ranka miltelius nubraukė, tačiau priėję pareigūnai greta prie stalo sėdėjusio 26 metų vaikino aptiko maišelį su baltos spalvos milteliais, o ir vaikino megztinis buvo nusėtas miltelių likučių, todėl jis buvo sulaikytas ir uždarytas į areštinę.
Komisariato duomenimis, panašias prevencines priemones dėl galimo alkoholio vartojimo viešose vietose ir narkotinių medžiagų vartojimo bei disponavimo Klaipėdos apskrityje bus vykdomos ir ateityje.

 

Taip pat skaitykite: