Vakar Savivaldybėje lankėsi ir su miesto vadovais bei socialinės srities darbuotojais susitiko socialinės apsaugos ir darbo ministras Linas Kukuraitis. Palangiškiai jam pristatė mieste veikiančias šias paslaugas teikiančias įstaigas, įgyvendinamus projektus, pasidžiaugė nuveiktais darbais, aptarė problemas.

Ministras L. Kukuraitis pristatė pagrindines ministerijos darbo kryptis, kuriomis siekiama mažinti skurdą ir pajamų nelygybę, stiprinti šeimą bei vaiko teisių apsaugą, taip pat – skatinti piliečių socialinę atsakomybę bei išdėstė pagrindines priemones, kurių planuojama imtis, kad minėti tikslai būtų pasiekti.

Susitikimo metu didžiausias dėmesys buvo skirtas Palangoje teikiamoms socialinėms paslaugoms. Socialinės rūpybos skyriaus vedėjo pavaduotoja Laura Stančiauskaitė pristatė mieste veikiančias šias paslaugas teikiančias įstaigas – Palangos globos namus, Socialinių paslaugų centrą bei lopšelį-darželį „Ąžuoliukas“, įgyvendinamus projektus. Susitikimo metu kalbėta ir apie socialinių paslaugų poreikį, šeimoms skiriamas kompleksines paslaugas, nevyriausybinių organizacijų veiklą bei joms šiais metais skirtas neįgaliesiems pritaikytas patalpas. Pristatyta, kaip 2016 m. buvo panaudotos socialinei paramai skirtos lėšos. Akcentuota, jog visų, besikreipusiųjų dėl socialinės paramos, prašymai buvo patenkinti, o likusios lėšos (iš viso socialinėms reikmėms buvo skirta apie 1 mln. eurų) taip pat buvo panaudotos būtent socialinėms reikmėms.

Susitikimo metu kalbėta ir apie Neįgaliųjų reikalų tarybos veiklą, kurią sudaro 13 narių, iš kurių 8 yra nevyriausybinių organizacijų atstovai. Ministras pripažino, jog būtent nevyriausybinių organizacijų atstovų įtraukimas į komisijos darbą yra labai svarbus, norint efektyviau spręsti problemas, su kuriomis susiduria neįgalieji. „Aš esu nacionalinio lygmes Neįgaliųjų reikalų komisijos pirmininkas, tad, esant poreikiui, visuomet galite į mane kreiptis“, – sakė L. Kukuraitis.

Ministras itin pasidžiaugė ir Savivaldybės rodomu dėmesiu neįgaliųjų poreikiams tenkinti – L. Kukuraičiui papasakota apie miesto infrastruktūros pritaikymą žmonėms, turintiems specialiųjų poreikių. Be kitų infrastruktūros objektų, ministrui pristatyta ir šiemetinė naujovė – neįgaliesiems pritaikytas link jūros vedantis Lino takas bei čia įrengta neįgaliesiems reikiama infrastruktūra. Meras Š. Vaitkus tai pat pabrėžė, jog kitąmet planuojama miesto biudžete numatyti lėšų bei įsigyti įrangą, kad neįgalieji vežimėliais galėtų ne tik patogiai atvykti iki jūros, bet ir, padedamo pajūrio gelbėtojų, pasinaudoti specialia įranga ir išsimaudyti.

Susitikimo metu iškeltas ne vienas aktualus socialinis klausimas, ir didžioji dalis jų, kaip pripažino L. Kukuraitis – Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos bei Sveikatos apsaugos ministerijos bendradarbiavimo kompetencija.

Be kitų klausimų, meras iškėlė itin aktualią problemą, sau kuria susiduria ne tik Palanga – keliolika našlaičių išauginę Šeimynų tėvai, jau užauginę globotinius bei panaikinus šeimyną, nebeturi galimybės gyventi Šeimynai Savivaldybės skirtame būste. „Palangoje susiduriama būtent su tokiu atveju – pagal šiuo metu galiojančius teisės aktus buvusios Siručių Šeimynos tėvus turėtume iškraustyti iš namo, kuriame jie užaugino ir į gyvenimą išleido keliolika našlaičių. Savivaldybė na kartą raštu kreipėsi į ministeriją, taip pat – į Prezidentūrą – prašėme spręsti šią problemą, tačiau iki šiol situacija nėra pasikeitus. Tačiau šią problemą išspręsti būtina, galbūt – koreguojant Šeimynų įstatymą“, – sakė meras.

Ministras pripažino, kad problema tikrai aktuali, ir žadėjo ją nedelsiant spręsti.

Kartu su ministru į Palangą buvo atvykusios ministro patarėja Kristina Paulikė bei Valstybinės vaiko teisių apsaugos įvaikinimo tarnybos prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos Teisinės pagalbos ir tarptautini bendradarbiavimo skyriaus patarėja, vykdanti direktoriaus pavaduotojo funkcijas, Dalia Skučaitė. Pasitarime dalyvavo Savivaldybės administracijos Socialinės rūpybos skyriaus bei Vaiko teisių apsaugos skyriaus vadovai, taip pat – socialines paslaugas teikiančių miesto įstaigų vadovai bei nevyriausybinių organizacijų atstovai.

„V.P.“ inf.“

Taip pat skaitykite: