Teisėsaugininkai atliko didelio masto tiriamąjį darbą dėl galimai neteisėtos lombardų Klaipėdos apskrityje ir kituose Lietuvos miestuose veiklos bei sulaikė keturiolika organizuotoje grupėje veikusių asmenų. Įtariama, kad vogti daiktai realizuoti ir Palangoje.

Ilgą laiką tikrindami galimai nusikalstamą lombardų Klaipėdos apskrityje ir visoje Lietuvoje veiklą, bei turėdami duomenų, jog lombardų darbuotojai, žinodami, apie atnešamus vogtus daiktus, juos superka, pareigūnai surinko duomenis, pakankamus įtarti, jog susibūrę į organizuotą grupę, kurioje buvo kruopščiai pasiskirstyta vaidmenimis – keturi organizatoriai, du apskaitininkai, du buhalteriai, vykdytojai, įtariamieji, įkūrę šešias įmones, supirkinėjo vogtas vertybes bei jas perpardavinėjo. Tyrimo metu išaiškinta, jog galimai nusikalstama veikla – vogtų daiktų supirkimu ir realizavimu, galimai užsiėmė lombardai Klaipėdoje, Gargžduose, Palangoje, Kretingoje, Šilutėje, Telšiuose, Plungėje, Kaune, Marijampolėje, Alytuje ir kituose miestuose. Taip pat gauta duomenų, jog minėtose įmonėse buvo apgaulingai tvarkomi buhalterinės apskaitos dokumentai neįtraukiant visų supirktų daiktų į apskaitą. Viso Nusikaltimų nuosavybei tyrimo valdybos pareigūnai, kartu su FNTT, „Aro“ bei kitų tarnybų pareigūnais atliko kratas aštuoniasdešimt trijose vietose – įmonėse, įtariamųjų namuose visoje Lietuvoje, automobiliuose, pareiškė įtarimus penkiolikai asmenų, keturiolika iš jų sulaikyti. Atliekant kratas ir sulaikant įtariamuosius pasitelkta apie šimtą penkiasdešimt policijos ir kitų tarnybų pareigūnų.

Kratų lombardų patalpose, įtariamųjų namuose ir automobiliuose metu aptikta apie keturi šimtai tūkstančių galimai neapskaitytų grynųjų pinigų – vieno įtariamojo namuose Klaipėdos mieste rasta net du šimtai keturiolika tūkstančių galimai neteisėtu būdu įgytų eurų. Pareigūnai aptiko ir apie penkiasdešimt kilogramų galimai neapskaityto aukso, bei apie septyniasdešimt kilogramų sidabro gaminių. Dalis aukso gaminių buvo išardyti – paruošti perlydymui, rasta ir jau išlydyto aukso. Kratų metu pareigūnai aptiko ir senovinių, galimai vogtų vertingų monetų – devynias auksines ir du šimtus šešiasdešimt aštuonias sidabrines monetas. Taip pat rasta galimai vogtų mobiliojo ryšio priemonių ir statybinių įrankių.

Tyrimą atliko Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Nusikaltimų nuosavybei tyrimo valdyba, bendradarbiaudama su Lietuvos kriminalinės policijos biuru, Finansinių nusikaltimų tyrimo valdyba ir kitų apskričių policijos komisariatais.

Tyrimui vadovauja Klaipėdos apygardos prokuratūros prokurorai.

Policijos inf.

Taip pat skaitykite: