Praėjusią savaitę buvo fiksuoti keturi klaipėdiečiai, kurie sirgo gripu, o Šilutės rajone, kur šį rudenį gripas reiškėsi stipriausiai, – sergančiųjų nebebuvo. Tačiau paskutiniais duomenimis, ši liga nelinkusi taip lengvai pasiduoti – vėl gripas kamuoja tiek uostamiestyje, tiek Šilutėje gyvenančiuosius.

46-ąją šių metų savaitę (lapkričio 13-19 d.) bendras Lietuvos sergamumo gripu ir ūminėmis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis (ŪVKTI) rodiklis buvo 60,2 atvejų dešimčiai tūkstančių gyventojų (pernai tuo pačiu metu – 57,5 atvejo). Klaipėdos apskrityje šis rodiklis 46 savaitę siekė 61,4 atvejo (prieš savaitę – 55,5 atvejo). Sveikiausi šalyje išlieka Šiaulių apskrities gyventojai (40 atvejų), didžiausias sergamumas – Alytuje (per 70 atvejų).

Apskrities mastu sveikiausi išlieka Palangos gyventojai, kur dešimčiai tūkstančių žmonių tenka 24 ligos atvejai. Pas mus persišaldė 37 žmonės, tarp kurių didžiąją dalį sudaro vaikai iki 17 metų amžiaus (27). Prasčiausia padėtis apskrities mastu išlieka uostamiestyje, kur dešimčiai tūkstančių gyventojų tenka 71,2 ligos atvejo. Klaipėdos mieste iš viso sirgo 1066 žmonės, iš kurių 763 vaikai, o trims suaugusiesiems diagnozuotas gripas. Antri pagal sergamumo lygį – kretingiškiai (68,5 atvejo), kur ŪVKTI ligos diagnozuotos 262 gyventojams, tarp kurių 171 vaikai. Šilutės rajone, kur užfiksuoti net penki gripo atvejai, bendras sergamumas persišaldymo ligomis nėra didelis, siekia 57,1 atvejo.

Medikai primena, kad riziką susirgti gali sumažinti tinkama higiena. Specialistai rekomenduoja reguliariai plauti rankas, neplautomis rankomis stengtis neliesti burnos, nosies ir akių, pasitraukti nuo kosinčių ar čiaudinčių asmenų. Kosint ir čiaudint, rekomenduojama užsidengti burną ir nosį vienkartine nosine arba rankove (geriausiai – alkūnės linkyje). Taip pat svarbu dažnai vėdinti ir plauti patalpas. Pasirinkti šiam metų laikui tinkamus drabužius bei apavą.

Susirgus gripu ar ŪVKTI, rekomenduojama kreipkitės į savo šeimos gydytoją dėl gydymo paskyrimo, o į darbą ar mokyklą patariama neiti, nevesti sergančių vaikų į darželius.

Anot medikų, pagrindinė gripo prevencijos priemonė yra skiepai. Skiepytis rekomenduojama kasmet prieš prasidedant gripo epidemijai.

„V.P.“ inf.

Taip pat skaitykite: