Pasirūpinkite savo artimaisiais. Kalbėkite su savo vaikais, tėvais, seneliais ar senyvo amžiaus vienišais kaimynais. Paaiškinkite jiems, kokių turi imtis veiksmų, kai skambina ar į duris beldžiasi nepažįstamas asmuo. Kilus įtarimams skambinkite tel. 112. Policijos nuotr.

Ketvirtadienį Klaipėdos apskrities vyriausiasis policijos komisariatas pranešė, jog Palangoje vėl atkuto telefoniniai sukčiai, jie iš dviejų garbaus amžiaus moterų išviliojo itin dideles pinigų sumas.

Rugsėjo 17 d. Palangos gyventojai paskambinęs asmuo prisistatė Finansinių nusikaltimų tyrimų tarnybos pareigūnu ir pasakė, kad moters namuose galimai yra suklastotų pinigų. Netrukus atėjusiam vyrui nukentėjusioji atidavė namuose turėtus 15000 eurų.
Spalio 8 d. į pareigūnus kreipėsi 1943 m. gimusi moteris, taip pat pranešdama, kad į laidinį namų telefoną paskambino Palangos butų ūkio darbuotoju prisistatęs vyras ir paaiškino, kad iškilo problemų su atsiskaitymais, dėl to jis neva sujungs pareiškėją su policijos pareigūnu. Vėliau pas nukentėjusiąją atėjusiam vyrui moteris atidavė 1600 eurų.
Abiem atvejais pradėti sukčiavimo tyrimai.

„V.P.“ inf.

Neskubėkite vykdyti skambinusiojo prašymų
Tokiems sukčiavimams būdingas netikėtumo faktorius – paprastai sukčiai atvyksta pasiimti pinigų tuoj po skambučio ar pokalbio telefonu metu.
Todėl policija dar kartą prašo gyventojų visada išlikti budrius, neskubėti, neprarasti drąsos atsisakyti vykdyti prašymų, išlaikyti ramybę.
Sulaukę įtartino skambučio atminkite:

  1. Policijos ar kitų įstaigų pareigūnai pinigų patikrinimų namuose ar banko sąskaitose neatlieka ir šių veiksmų atlikimo nederina telefonu.
  2. Neskubėkite vykdyti skambinusiojo prašymų, atsisakykite paklusti jo komandoms.
  3. Drąsiai nutraukite įtartiną pokalbį telefonu.
  4. Neperduokite pinigų nepažįstamiems asmenims.
  5. Neįsileiskite nepažįstamų žmonių į namus, ypač būdami vieni namuose.
  6. Reikalaukite, kad atvykę pareigūnai parodytų tarnybinį pažymėjimą.
  7. Jeigu turite galimybę, nufotografuokite atėjusį asmenį.

Pasirūpinkite savo artimaisiais. Kalbėkite su savo vaikais, tėvais, seneliais ar senyvo amžiaus vienišais kaimynais. Paaiškinkite jiems, kokių turi imtis veiksmų, kai skambina ar į duris beldžiasi nepažįstamas asmuo. Kilus įtarimams skambinkite tel. 112.

PALIKTI KOMENTARĄ

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Taip pat skaitykite: