Lietuvos čempionato starte – įspūdinga Europos vicečempionių Justės Jocytės ir Audronės Zdanevičiūtės akistata. Pastaroji pelnė net 37 taškus ir pagerino Moterų lygos rezultatyvumo rekordą, tačiau pergalingu debiutu džiaugėsi 13-metė J. Jocytė.

Jos atstovaujamas Klaipėdos „Neptūnas“ (1-0) savo aikštėje 81:59 (16:21, 25:12, 25:17, 15:9) pranoko Vilniaus „Kibirkšties-VKM“ (0-1) atstoves.

Dvikovą starto penkete pradėjusi 16-metė A. Zdanevičiūtė per 36 minutes įmetė 7 iš 15 dvitaškių, 4 iš 9 tritaškių, 11 iš 12 baudų, perėmė 3 kamuolius, atliko 2 rezultatyvius perdavimus, išprovokavo net 11 pražangų, 4 sykius suklydo ir surinko 34 naudingumo balus.

Moterų lygos rezultatyvumo rekordas iki šiol priklausė Ukmergės „Vilkmergės“ legionierei Kourtni Perry, kuri 2018-2019 m. sezone per mačą buvo įmetusi 36 taškus.

Tuo metu pirmojo kėlinio viduryje nuo suolo pakilusi J. Jocytė žaidė 31 minutę, pelnė 21 tašką (6/11 dvitaškiai, 2/5 tritaškiai, 3/3 baudos), sugriebė 5 ir perėmė 3 kamuolius, atliko 5 rezultatyvius perdavimus ir išprovokavo 4 pražangas bei užfiksavo 30-ies balų naudingumą.

„Sunku buvo įsivažiuoti, per pirmąsias minutes nekrito, nesisekė ne tik man, bet ir komandai, – po dvikovos kalbėjo J. Jocytė. – Buvo apylygis rezultatas, šiek tiek ir atsilikinėjome. Bet po dviejų kėlinių buvome rūbinėje, trenerė pasakė visus nurodymus, kuriuos turime įvykdyti, ir, manau, parodėme, ką galime.

Didesnis fiziškumas negąsdina. Esu jau pripratusi žaisti su vyresnėmis. Kažkiek buvo jaudulio per pirmąsias rungtynes, bet dabar viskas aprimo.“

Klaipėdiečių gretose rezultatyviausiai pasirodė Lina Mikelevičienė, įmetusi 27 taškus (7/11 dvitaškiai, 3/6 tritaškiai, 4/4 baudos).

Brigita Gudelionytė prie pergalės pridėjo dvigubą dublį: 13 taškų, 14 atkovotų kamuolių ir 32 naudingumo balai per 37 žaidimo minutes.

Sostinės ekipai taškus pelnė vos keturios iš devynių žaidusių krepšininkių. „Kibirkštis-VKM“ suklydo 33 kartus, tuo metu šeimininkės – 17.

„Neptūnas“: Lina Mikelevičienė 27, Justė Jocytė 21 (5 atk. kam., 5 rez. perd.), Brigita Gudelionytė 13 (14 atk. kam.).

„Kibirkštis-VKM“: Audronė Zdanevičiūtė 37 (11/24 metimai), Dominyka Gerkytė 10 (7 atk. kam., 10 kld.), Emilija Grigaliūnaitė 8.