Prano Griušio tapybos paroda – reveransas miestui

35

„Gyvenimas Vakarų Lietuvoje neabejotinai yra išskirtinis metas mano gyvenimiškoje patirtyje. Klaipėdos kraštas, miesto kultūrinės patirtys, vėliau Palangos miestelis bei jo sunkiai nusakomas plevenimas yra gana ryškiai ir asmeniškai įsispaudę praeities metuose“, – sako dailininkas Pranas Griušys. Modesto Patašiaus nuotr.

Palangos kurorto muziejuje spalio 18 d. 17 val. atidaroma Prano Griušio tapybos paroda.

Pranas Griušys gimė 1955 m. Medsėdžiuose, Klaipėdos raj. 1982 m. baigė Valstybinį dailės institutą Vilniuje, tapybos specialybę. Nuo 1982 m. dirba Vilniaus dailės akademijos, Kauno dailės fakultete. Šiuo metu yra VDA, KDF, Vizualaus meno katedros vedėjas, profesorius. Dėsto piešimą, tapybą ir kompoziciją. Nuo 1988 m. yra Lietuvos dailininkų sąjungos narys. Nuo 1982 m. dalyvauja parodose Lietuvoje ir užsienyje.
Dailininko kūrinių turi įsigijęs nacionalinis M. K. Čiurlionio dailės muziejus, Lietuvos Kultūros ministerija, Vilniaus Dailės muziejus, Tretjakovo galerija bei privatūs asmenys Lietuvoje ir užsienyje.
1997 m. ir 2001 m. jam buvo suteikta Lietuvos Respublikos aukščiausiojo laipsnio valstybės stipendijos.
Pranas Griušys kartu su kitais menininkais atstovavo Lietuvos meną pirmoje tarptautinėje Pekino meno bienalėje vykusioje Kinijoje 2003 metais.
Jis yra septynis kartus tapęs Kauno parodos – konkurso „Geriausias metų kūrinys“ laureatu. Parodos lankytojai be kitų darbų galės pamatyti geriausiu 2018 metų Kauno darbu pripažintą paveikslą „Ką daryti?“.

„Gyvenimas Vakarų Lietuvoje neabejotinai yra išskirtinis metas mano gyvenimiškoje patirtyje. Klaipėdos kraštas, miesto kultūrinės patirtys, vėliau Palangos miestelis bei jo sunkiai nusakomas plevenimas yra gana ryškiai ir asmeniškai įsispaudę praeities metuose. Palangą teko pamatyti šiek tiek “iš vidaus“, o tai teikė galimybę regėti naujų ir netikėtų vaizdinių apie „vasaros sostinę“. Ši paroda – dar vienas reveransas ir nusilenkimo ženklas miestui, kuris yra man svarbus“, – apie parodą sako Pranas Griušys.

„Drobė atspindi bruožus, būdingus naujausiems Prano Griušio, vieno geriausių Lietuvos vidurinės kartos tapytojų, darbams. Menininkas naudoja fotografinio natūralizmo stilistiką, kartais panaudoja dekoratyvinę ornamentiką. Paprastai jo originalus siužetas yra praturtintas istorinių prisiminimų ir žmonių elgesio stereotipų. Viename kūrinyje gali tilpti šventumas ir banalumas, simbolizmas ir ironija. Menininkas absorbuoja visą gaunamą patirtį ir informaciją bei eksperimentuoja.
Hierarchijos ir tvarkos nepaisymas, manipuliavimas meniniu palikimu bei šiandienių laikų jutimas išgarsino menininką kaip postmodernios pakraipos atstovą Lietuvoje. Tuo pat metu P. Griušys yra atsidavęs Lietuvos karinės istorijos temai: tik menininko dėka atgimė diskredituotas tarybinio laikotarpio karinis-istorinis žanras“, – taip apie menininką rašo menotyrininkas Saulius Mikėnas.

Parodos atidarymas ir susitikimas su autoriumi vyks spalio 18 d. 17 valandą.
Paroda veiks iki sausio 10 dienos.
Maloniai kviečiame apsilankyti.

Palangos kurorto muziejaus inf.

PALIKTI KOMENTARĄ

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia