Į ,,Moksleivių poezijos rudenį Palangoje“ jaunieji poetai rinkosi jau dvidešimt pirmąjį kartą

78

Spalio 18 dieną jau 21 – ąjį kartą į Palangos senąją gimnaziją rinkosi jaunieji poetai iš Žemaitijos regiono. Gimnazijoje vyko tradicinė poezijos šventė ,,Moksleivių poezijos ruduo Palangoje“, kuri šiemet buvo skirta poeto Alfonso Nykos – Niliūno 100 – osioms gimimo metinėms paminėti.

Lietuvių emigrantas nemažą gyvenimo atkarpą praleido toli nuo Lietuvos, jos ilgėjosi, nors atvirai to stengėsi nerodyti. Poeto būsena prasmingai siejosi su šventės pradžioje gimnazistės Justės Dumčiūtės atlikta daina „Skriski, skriski Lietuvėlėn“. Poeto Niliūno kūryba yra apie ilgesį, kitaip sakant, apie kelionę į Eldoradą. Apie šią kelionę Nyka – Niliūnas kalba ir kaip apie prarasto laikas paieškas.
Jis yra vienas sudėtingiausių lietuvių poetų, filosofines idėjas įpynęs į daugiasluoksnio eilėraščio audinį. Tokiais žodžiais Alfonsą Nyką – Niliūną pristatė šventės vedėjos Urtė Arlauskaitė ir Eglė Baužytė.
Sveikinimo žodį tarę Palangos senosios gimnazijos direktorius Leonas Šidlauskas bei Palangos švietimo skyriaus atstovė Vilma Varpiotienė pasidžiaugė Palangos ir kitų miestų jaunaisiais poetais, kurie šiemet atvyko iš Kretingos, Klaipėdos, Plungės, Alsėdžių, Skuodo ir Mažeikių.

Viena iš antrosios vietos laimėtojų Mūza Olimpija Svetickaitė su mokytoja Jūrate Galinauskiene

Prasminga ir tai, kad 21–ojoje šventėje svečiavosi rašytojas, Nacionalinės premijos laureatas, beje, šios gimnazijos ugdytinis Rolandas Rastauskas, jis pasidalijo mintimis apie poeziją kaip išskirtinę galimybę įprasminti kalbą, poeziją palygino su paskutiniu kalbos bastionu. Svečias skaitė savo kūrybą ir vertino jaunųjų poetų eiles.
Jaunųjų poetų kūrybos skaitymus keitė gimnazistės Aistės Kubiliūtės atlikta Jurgos Šeduikytės (buvusios šios gimnazijos literatės, jaunųjų filologų konkurso nugalėtojos) daina „Nebijok“, buvo galima pasigrožėti jaunųjų dizainerių Ugnės Sadauskaitės bei Rūtos Matiukaitės ir Viktorijos Garjonytės (mokytoja Daiva Stonkuvienė) kolekcijomis, išvysti abiturientės Giedrės Šarkaitės sukurtą trumpametražį filmą „Kas tu esi šiandien?“.
Pasibaigus skaitymams šventės dalyviai buvo pakviesti į kūrybines dirbtuves: jiems teko padirbėti su Alfonso Nykos – Niliūno eilėraščiu „Eldorado“, dalyviai turėjo jį transformuoti į haiku. Moksleivių  išmonė ir originalumas nudžiugino žiūrovus ir prasmingai papildė šventę.
Renginys baigėsi svarbiausiu akcentu – jaunųjų poetų apdovanojimais, kuriuos įteikė šventės svečias rašytojas Rolandas Rastauskas. Pirmąja vieta džiaugėsi Kretingos pranciškonų gimnazijos jaunasis poetas Linas Daugėla, antroji vieta atiteko Palangos senosios gimnazijos mokinėms Miglei Sokolovaitei (IIIB), Melitai Sinušaitei (IIB) bei Mūzai Olimpijai Svetickaitei (IB), o trečioji – Kasparui Matulevičiui iš Skuodo Pranciškaus Žadeikio, Augustei Petrauskaitei iš Mažeikių Merkelio Račkausko gimnazijų ir Senosios gimnazijos abiturientei Austėjai Daukšaitei, kuri buvo apdovanota ir gimnazijos bibliotekos įsteigtu prizu – naujausia Rolando Rastausko knyga. 
Vieno eilėraščio konkurse iš visų išsiskyrė ir laureate tapo Palangos senosios gimnazijos I B klasės mokinė Ugnė Bertašiūtė.

Visi jaunieji poetai buvo papuošti rudens lapų vainikais, kurie jau tapo šventės simboliu.

Visi jaunieji poetai buvo papuošti rudens lapų vainikais, kurie jau tapo šventės simboliu.
,,Poezijos rudens“ laureatai palangiškiai – tai šios šventės sumanytojos mokytojos Jūratės Galinauskienės mokiniai. Organizatoriai mokytojai lituanistai dėkoja kolegėms Daivai Stonkuvienei, Rimai Piktuižienei, Jūratei Vaišvilei, padėjusioms rengiant šventę, bei neseniai susikūrusiai gimnazistų muzikos grupei „Palangos radijas“ – Martynui Andruškai, Deividui Kryževičiui bei Adomui Šimkui bei šventę fotografijomis įamžinusiam gimnazistui Stasui Jonkui. Tai, kad šventė vyksta jau 21 kartą, rodo, jog poetinis žodis nepraranda svarbos ir šiandien.

 

Judita Baranauskaitė 
Palangos senosios gimnazijos IIIB klasės moksleivė

PALIKTI KOMENTARĄ

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia