Seimui 2019 – uosius paskelbus Lietuvos Tarybos Pirmininko, Lietuvos Valstybės Prezidento Antano Smetonos metais, Kurorto muziejus ir Palangos Stasio Vainiūno meno mokykla suvienijo jėgas ir parengė bei įgyvendino edukacinį projektą „Prezidentas Antanas Smetona ir Palanga“.

Palanga Antano Smetonos gyvenime buvo labai svarbi.
Prezidentą kurorte mena Palangos senoji gimnazija, inicialai ant akmens Skautų slėnyje, Baltoji vila, Smetonos ąžuolas ir prie Estijos krantų nuskendęs Lietuvos karinis laivas „Prezidentas Smetona“, mėgęs prigulti poilsio prie ir Šventosios krantų. Neginčytinas yra Antano Smetonos indėlis grąžinant Palangą Lietuvai.
Kurorto muziejaus darbuotojai parengė vaikams istorinių, bet įdomių, netradicinių temų apie Prezidento Antano Smetonos veiklą Palangoje. Meno mokyklos dailės skyrius į darbus kibo jau pavasarį – rengė plenerus prie Baltosios vilos ir Tautos vado ąžuolo.
Atėjus rudeniui vaikai tapė Prezidento portretus, jo susitikimą Birutės parke su pasaulio skautų vadu R. Baden-Powelliu, fantazavo, kokia galėjo būti Sofija Smetonienė, kaip prie jūros atostogaudavo Prezidentas. Pasirengti parodai moksleiviams padėjo mokytojai Raimondas Daukša, Rasa Užpelkytė, Dovilė Oškinytė, Danguolė Baravykienė, Petras Baronas ir Audronė Bukauskienė. Darbai stebina technikų įvairove, netikėtu žvilgsniu.
Mokinių kūryba galima pasidžiaugti Palangos miesto savivaldybės fojė antrajame aukšte. Lapkričio 13 d. paroda keliaus į Vlado Jurgučio mokyklą.

Atėjus rudeniui vaikai tapė Prezidento portretus, jo susitikimą Birutės parke su pasaulio skautų vadu R. Baden-Powelliu, fantazavo, kokia galėjo būti Sofija Smetonienė, kaip prie jūros atostogaudavo visa šeima. Šie darbai buvo pristatyti ir koncerto metu.

Į projektą noriai įsijungė ir jaunieji muzikantai. Pastarąjį ketvirtadienį muziejaus salėje skambėjo koncertas, skirtas Prezidentui Smetonai atminti. Jame dalyvavo fortepijono, pučiamųjų, styginių ir liaudies instrumentų skyrių atlikėjai. Moksleivius lydėjo mokytojai Ilona Jurgutytė, Virginija Juškienė, Karolina Butrimavičienė, Inesa Tiškienė, Edita Žeromskaitė, Rasa Daukšienė, Edita Jašinskienė, Dalia Staškūnienė, Nijolė Daukšienė, Jonas Einas, Skaistė Čilinskaitė ir kiti.
Kad kūrybinė ugnelė neišblėstų, projektą parėmė Palangos miesto savivaldybė. Dailės skyrius apdovanotas akrilo dažais, drobėmis, popieriumi ir kitomis priemonėmis, visiems mokytojams įteiktos atminimo knygos.
Tikimės prasmingo bendradarbiavimo tarp Kurorto muziejaus ir meno mokyklos ir ateityje.

Kurorto muziejaus inf.

PALIKTI KOMENTARĄ

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia