Pasirašyta sutartis dėl Šventosios uosto statybos antrojo etapo darbų finansavimo

62

V.Staskonienė Vilniuje pasirašė sutartį su Nacionaline mokėjimo agentūra dėl Šventosios uosto antrojo etapo darbų finansavimo. „V.P.“ nuotr.

Šventosios uosto atstatymo planai įgauna aiškius kontūrus – Palangos miesto savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja Violeta Staskonienė trečiadienį Vilniuje pasirašė sutartį su Nacionaline mokėjimo agentūra dėl Šventosios uosto antrojo etapo darbų finansavimo. 

Sutarties vertė – 1,7 mln. eurų, šios lėšos bus skirtos žvejams reikalingai infrastruktūrai įrengti. Pasirašius sutartį, Palangos miesto meras Šarūnas Vaitkus su naujuoju Nacionalinės mokėjimo agentūros vadovu Aleksandru Muzikevičium išsamiau aptarė aktualius klausimus, susijusius su Šventosios uosto atstatymu. 

Būtent žvejams reikiamos infrastruktūros sukūrimas – žvejų laivų ir įrangos laikymo patalpų įrengimas ir kt. – yra pirmasis žingsnis, kurį žengs Palangos miesto savivaldybė, atstatydama Šventosios uostą. Įgyvendinant pasirašytą sutartį, pirmiausia bus skelbiami viešieji pirkimai, o paaiškėjus darbų rangovams, prasidės Šventosios uosto antrojo etapo įgyvendinimo darbai. 

Palangos miesto meras Šarūnas Vaitkus su naujuoju Nacionalinės mokėjimo agentūros vadovu Aleksandru Muzikevičium išsamiau aptarė aktualius klausimus, susijusius su Šventosios uosto atstatymu. „V.P.“ nuotr.

Iš viso Šventosios uosto atstatymo darbai suskirstyti į šešis etapus: pirmajame bus atstatomi molai, antrajame – įrengiamos automobilių stovėjimo aikštelės bei žvejams reikiama infrastruktūra, trečiajame – inžineriniai tinklai, ketvirtajame – sutvarkyta vakarinė krantinė, penktajame – rytinė krantinė, šeštajame – atlikti akvatorijos gilinimo darbai. 

Tad įgyvendinus visą projektą bus atstatyti uosto molai, įrengta reikiama infrastruktūra ne tik priekrantės žvejams, bet ir mažiesiems laiveliams bei jachtoms, taip pat – sutvarkytos krantinės bei suformuoti kiti inžineriniai įrenginiai. 

VĮ Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcija Šventosios uosto valdymą Palangos miesto savivaldybei oficialiai perdavė 2018 m. rugsėjį. Savivaldybė išsikėlė tikslą sukurti šiuolaikį bei vietos gyventojams ir poilsiautojams, o svarbiausia – priekrantės žvejams patrauklų uostą. 

„Pasirašytoji sutartis su Nacionaline mokėjimų agentūra yra puiki žinia visiems, laukiantiems Šventosios uosto atgimimo. Tikiuosi, kad visi numatyti darbai vyks sklandžiai, ir ilgai netrukus vietos žvejai galės pradėti naudotis jiems skirta infrastruktūra“, – sakė Palangos miesto meras Šarūnas Vaitkus. 

„V.P.“ inf.

PALIKTI KOMENTARĄ

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia