Žurnalistės Lilijos Valatkienės fotografijų parodą „Lietuviais esame mes gimę!“ sudaro dvi dalys.

Lapkričio 6 d. 17 val. Klaipėdoje, Kultūros fabriko galerijoje (Bangų g. 5A), vyks paroda „Lietuviais esame mes gimę!“.

Lietuvos žurnalistų sąjunga (LŽS) ir Nacionalinė žurnalistų kūrėjų asociacija kartu su Lilija Valatkiene ir Vytautu Jonu Juška šią parodą paskyrė išskirtinei progai: šiemet sukanka 70 metų, kai buvo paskelbta Lietuvių Charta, kuria įsteigta Pasaulio lietuvių bendruomenė. Parodą, kuri šiemet keliauja po visą Lietuvą, Klaipėdoje pristatys LŽS pirmininkas Dainius Radzevičius.

LŽS pirmininkas Dainius Radzevičius su parodos autoriais. Organizatorių nuotr.

Žurnalistės Lilijos Valatkienės fotografijų parodą „Lietuviais esame mes gimę!“ sudaro dvi dalys. Pirmojoje L. Valatkienė, naudodamasi archyvų nuotraukomis, sukūrė įdomius fotopasakojimus apie pirmąją lietuvių emigrantų bangą. Antrojoje – autorės fotorefleksijos, atspindinčios aplankytas vietas ir sutiktus žmones.
Kartu vyks ir vieša paskaita bei diskusija su kultūrologu, buvusiu ilgamečiu Australijos lietuvių bendruomenės pirmininku Vytautu Jonu Juška. Bus keliamas klausimas, kiek pažįstame trečiąją lietuvių emigrantų bangą ir kiek mitų apie šį reiškinį yra sukurta.
Taip pat bus kalbama apie Pasaulio lietuvių bendruomenės kūrimą, jos raidą ir iššūkius, pristatyta Lietuvių Charta.
1949 m. birželio 14 d. Vyriausiasis Lietuvos išlaisvinimo komitetas (VLIK‘as) paskelbė Lietuvių Chartą. Tai moralinis kodeksas, skelbiantis, kad Pasaulio lietuvių bendruomenė (PLB) vienija visus už Lietuvos ribų gyvenančius lietuvius, siekia išlaikyti, kurti bei ugdyti lietuvių tautos gyvastį: jos kalbą, kultūrą, papročius, tradicijas, ir remti Nepriklausomos Lietuvos valstybę.
Kviečiame!

LŽS Klaipėdos apskrities skyriaus inf.

PALIKTI KOMENTARĄ

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Taip pat skaitykite: