Palangiškis Emilis Maceika iš Olandijos parsivežė bronzos medalį

92

Varžybose dalyvavo ir Palangos miesto sportininkai. Trečiąją vietą laimėjo Emilis Miceika. „Shodan“ nuotr.

Spalį karatė mokyklos „Shodan“ sportininkai dalyvavo tarptautiniame turnyre Olandijoje „Waterpoort Cup 2019“, kuris jau tapo tradiciniu. Turnyre dalyvavo apie 300 kovotojų iš aštuonių šalių. Kiekvienas sportininkas turėjo bent dvi kovas, o norint tapti čempionu reikėjo laimėti prieš 3-4 varžovus.

Vaikų grupėje vyko įnirtingos kovos, o dalyvių grupės sudarytos pagal kiek nestandartines taisykles. Jaunieji sportininkai skirstyti pagal amžių, svorį, ūgį bei patirtį, o tuomet skaičiuojamas bendras koeficientas ir tik tada sudaromi kovų burtai.

Varžybose dalyvavo ir Palangos miesto sportininkai. Trečiąją vietą laimėjo Emilis Miceika. Iki medalių nedaug pritrūko ir ketvirtąją vietą užėmė Gabija Latviūnaitė ir Andrėja Gigaitė. Merginos laimėjo po vieną kovą, viena kova paskelbta lygiosiomis, o dvi kovos buvo pralaimėtos.

Karatė mokyklos „Shodan“ treneriai džiaugiasi, kad sportininkai turėjo galimybę išbandyti save tarptautinėse varžybose bei pasisemti vertingos patirties, kuri pravers ateities kovose.

Lapkričio 1 d. Lietuvos rinktinė išvyko į Japoniją, kur lakpričio 9-10 d. Tokijo mieste įvyks pats svarbiausias karatė bendruomenės renginys – pasaulio čempionatas. Jis rengiamas kas ketverius metus, o vyrai ir moterys varžosi absoliutaus svorio kategorijose (kovotojai nėra skirstomi pagal svorį). Šiemet dėl nugalėtojų titulo varžysis 161 vyras ir 43 moterys. Lietuai atstovaus ir karatė mokyklos „Shodan“ klubo vadovas Lukas Kubilius bei klubo sportininkas, Europos čempionas Eventas Gužauskas.