Elektros tiekėjų išbandymai Palangai: per tris mėnesius – daugiau kaip trisdešimt tiekimo sutrikimų

614

Pastaruoju metu nepasitenkinimo dėl dažnų elektros tiekimo sutrikimų pilna ir socialiniuose tinkluose. FB nuotr.

Eglė Jūraitė

Elektros tiekėjai pastaruoju metu Palangai surengė tikrą kantrybės išbandymo testą: spalio mėnesį kaip niekad dažnai pastaruoju metu mieste dingdavo elektros tiekimas. Paskutinėmis pastarojo mėnesio savaitėmis tokių sutrikimų būta po du ar net tris kartus per savaitę – ir dienomis, ir naktimis.

 

Niekaip negalėjo prisiskambinti

Naktį iš spalio 26 į 27 – ąją dalis palangiškių stebėjo, kaip staiga užgeso ne tik būstuose įjungtas apšvietimas, televizoriai ar į buitinės technikos prietaisus įmontuoti laikmačiai, bet ir užtemo visas Palangos centras.

Vienos įmonės vadovė pasakojo, jog po tokio savaitgalio sutrikimo pirmadienio rytą į biurą susirinkę darbuotojai aptiko, jog nebeįsijungia kai kuri kompiuterinė įranga – ko gero, dėl įtampos svyravimų įranga perdegė.

Savotišką „dovaną“ elektros tiekėjai miestui padarė spalio 30 – ąją, iki darbo dienos pabaigos likus maždaug pusantros valandos. Miesto centre buvo priverstos darbą sustabdyti parduotuvės, vaistinės, kavinės, o klientai, vildamiesi, kad elektros tiekimas tuoj bus atkurtas, prieblandoje stoviniavo su prekių kupinais krepšiais.

Nežinojo, ko tikėtis šioje situacijoje ir pardavėjai. Štai parduotuvės „Aibė“ atstovė „Vakarinės Palangos“ žurnalistei pasakojo, jog kartu su pirkėjais lūkuriavo tamsoje, o prisiskambinti ESO trumpuoju numeriu ir sužinoti, kokio masto yra gedimai, nepavyko daugiau kaip valandą – praktiškai tiek laiko, kiek teko laukti trikdžių pašalinimo. „Mums net jokios žinutės neatsiuntė į telefoną, iš pradžių net nesupratome, ar čia visur nėra, ar tik pas mus. Skambinau tėvams sužinoti, ar pas juos bute yra elektra“, – pasakojo darbuotoja.

„Akmens amžius“

Pastaruoju metu nepasitenkinimo dėl dažnų elektros tiekimo sutrikimų pilna ir socialiniuose tinkluose.

„Palangoje jau keleri metai ir ypač naktimis kelioms minutėms dingsta elektra… Tada naktimis nenustoja skambint, siuntinėti SMS apsaugos įmonė, rytais randi visus elektroninius laikrodžius rodant nesąmones, susijungusia aparatūra ir t.t. Norėčiau ir aš žinoti (kas čia vyksta – aut.pastaba)“ , – „Vakarinės Palangos“ paskyroje prie pranešimo apie eilinį sutrikimą komentarą parašė Rasa Andersen. Jai pritarė kita palangiškė Ieva.

„Pavėsio“ kvartale taip pat dažnai pradingsta elektra“, – rašė Audronė Čekauskienė.

„Ganyklų gatvėje nėra ir čia jau ne pirmas kartas per kelis mėnesius…“, – komentavo Simona Spirauskienė.

Atsiradus elektrai palangiškiai masiškai skundėsi, jog neveikia kabelinė televizija arba vaizdas yra labai blogos kokybės. Beje, kai kurie miestiečiai laukė net parą, kol jų butuose buvo atkurtas kokybiškas kabelinės televizijos transliavimas. Jiems teko po kelis ar keliolika kartų skambinti šios paslaugos tiekėjams, kol buvo pašalinti po elektros sutrikimų atsiradę gedimai.

„Akmens amžius…“, – savo nuomonę parašė Lena GuRu prisistatanti socialinių tinklų vartotoja.

Sulaukia itin daug gyventojų skambučių

Ingrida Valaitienė, Palangos viešbučių ir restoranų asociacijos vadovė, tikino, jog konkrečiai viešbutis „Grand Baltic Dunes“, kurio direktorė ji yra, didesnių nepatogumų dėl elektros sutrikimų pastaruoju metu nepatyrė. „Mes , kaip ir kiti didesni viešbučiai Palangoje, esame pasistatę elektros generatorius, tad, jei dingsta elektra, įsijungia šie prietaisai“, – sakė I.Valaitienė.

Bendrovės „Palangos komunalinis ūkis“, atsakingos už gatvių ir kiemų apšvietimą mieste bei administruojančios 160 daugiabučių gyvenamųjų namų, vadovas Gediminas Valinevičius „Vakarinei Palangai“ teigė atkreipęs dėmesį į tai, kad spalį elektra dingdavo „kažkaip labai dažnai“.

Anot jo, dingus elektrai naktimis ir užgesus miesto gatvių apšvietimui, dažnai, atnaujinus tiekimą, šviestuvai patys neįsijungia, tad namų režimu budintiems darbuotojams tenka keltis ir važiuoti perjungti automatus, kad apšvietimas įsijungtų.

Po tokių elektros tiekimo gedimų sulaukiama itin daug skambučių iš administruojamų daugiabučių namų gyventojų, kai visame name, elektros tiekėjams net ir pašalinus sutrikimus, vis tiek nėra elektros energijos. Tenka važiuoti ir ten, ieškoti priežasčių, kodėl neatsikuria apšvietimas. „Dažnai gyventojai nežino ar nemoka, kaip reikia perjungti automatus, kad elektros srovė vėl tekėtų į namo tinklus“, – pasakojo direktorius. Anot jo, tokių skambučių būna daug – dešimtimis.

Kai dienomis namuose dingsta elektra, komunalininkai sulaukia itin daug skambučių su klausimais, kas nutiko. „Jie skambina mums, o ne elektros tiekėjams, atsiranda labai daug papildomos komunikacijos su gyventojais tais klausimais, kurie nuo mūsų nepriklauso“, – teigė G.Valinevičius.

Paklaustas, kuo užsiima bendrovės administracija, jei staiga dienos metu pradingsta elektra, komunalininkų vadovas pasakojo, jog tokie sutrikimai panaudojami posėdžiams surengti. „Dabar įmonių veikla yra visiškai priklausoma nuo kompiuterių. Kai šie neveikia, susirenkame posėdžiui ir svarstome mums aktualius klausimus“, – sakė „Palangos komunalinio ūkio“ vadovas.

Per tris mėnesius – dešimtys gedimų

Tomas Kavaliauskas, ESO atstovas ryšiams su žiniasklaida, į „Vakarinės Palangos“ nusiųstus klausimus atsakinėjo pasirinktinai.

 • Dėl kokių priežasčių pastaruoju metu Palangoje beveik kiekvieną savaitę tai vienur, tai kitur nutrūksta elektros tiekimas? Pastarojo sutrikimo metu ( spalio 30 d.) be elektros energijos buvo likęs visas mietas, – paklausėme ESO atstovo.
 • Gedimų kiekis gali būti susijęs su Palangos TP (TP – transformatorių pastotė) rekonstrukcija. Tačiau gali būti ir kitos gedimų priežastys – pažeisti seni kabeliai, dėl vėjo, krintančių medžių ar jų šakų trūkusios elektros oro linijos, perkūnijos smūgiai į linijas ir kiti elektros įrangos gedimai. Jūsų minimo sutrikimo metu (spalio 30d.) buvo sugedęs aukštos įtampos požeminis kabelis.
 • Kiek kartų fiksuoti elektros energijos tiekimo sutrikimai Palangoje rugpjūtį, rugsėjį ir spalį?
 • Per rugpjūtį, rugsėjį ir spalį 10 kV Palangos TP tinkle gedimai fiksuoti kiek daugiau nei 30 kartų.
 • Mūsų skaitytojai skundžiasi, jog, be rimtų sutrikimų, dažnokai elektra Palangoje, ypač naktimis, dingsta vos kelioms akimirkoms. Dėl kokių priežasčių vyksta tokie kelių akimirkų sutrikimai?
 • Elektros energijos nutrūkimai kelioms sekundėms įvyksta dėl šių priežasčių: galimo trumpalaikio gedimo, kai automatiškai suveikia apsaugos įrenginiai ir linijoje įtampa atkuriama automatiškai, kai specialistai atjungia elektros tiekimą, kai atliekama gedimo paieška aukštos įtampos tinkluose.
 • Kiek Palangoje ESO iš viso turi vartotojų (abonentų)?
 • Palangoje skaičiuojama apie 20 tūkst. klientų (sudarytų elektros tiekimo sutarčių).
 • Koks vidutinis Palangoje esančių elektros tiekimo tinklų amžius?
 • Skaičiuojame, kad vidutinis elektros tinklų amžius siekia apie 40 m.
 • Kada paskutinį sykį buvo investuota į Palangos elektros tinklų atnaujinimo darbus?
 • Investicijos vykdomos nuolat – tvarkant sugedusius tinklus, prijungiant naujus klientus. Gerindamas elektros energijos tiekimo kokybę ir išaugus galios poreikiui, ESO Palangoje rekonstruoja veikiančią 110/10 kV transformatorinę pastotę. Darbų vertė siekia apie 2,5 mln. eurų. Rekonstruota Palangos TP leis padidinti elektros skirstymo tinklo patikimumą ir pagerins paslaugų kokybę. Atnaujintų ir modernizuotų įrenginių poveikį pajus gyventojai bei verslo įmonės.

Į klausimus, ar dėl elektros sutrikimų elektros tiekėjai prisiima atsakomybę padengti gyventojų, įmonių patirtus nuostolius; ką vartotojui daryti tokiu atveju, kur kreiptis?; ar esama atvejų, kai ESO geranoriškai atlygino nuostolius?, nebuvo atsakyta.

1 KOMENTARAS

 1. Kai baigsis euro saj.pinigeliai,dardazniau atsijungines el.kabelai,nes ten jau he kabeliai,..o karoliai.Pininigai krenta is dangaus…uznaujo vartotojo darbus+galingumas,dar didesnis pinigu debesis kur nereikia nei set nei pjauti tai imoniu mokestis uz galia,kur jie nuplaukia….kur jie investuojami..cia pasakos apie tinklu senuma,..paziurekit kokius dividendus gauna akcininkai ..vel mulkina ,o.mes tikim.

PALIKTI KOMENTARĄ

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia