Kurorto keliuose – naujas policijos automobilis su naujausia stebėjimo sistema

172

Elektromobilyje sumontuotos įrangos vertė – apie 20 tūkst. eurų. Policijos nuotr.

Palangos miesto gatvėse pradėjo patruliuoti naujas policijos automobilis „Hyundai Ioniq“. Elektra varomo automobilio salone įmontuota eismo stebėjimo sistema, galinti kontroliuoti leistiną transporto priemonių greitį, fiksuoti ir užregistruoti pavojingus ir neatsakingus vairavimo atvejus. Įranga gali skenuoti automobilių valstybinius numerius bei juos susieti su sistema, patikrinančia duomenis apie šių automobilių techninę apžiūrą bei civilinės atsakomybės draudimą.

Informacija apie pažeidimus operatyviai perduodama apdoroti Lietuvos Kelių policijos tarnybai, čia automatiškai suformuojami teisės pažeidimo protokolai ir siunčiami automobilių savininkams. Kol kas toks procesas užtrunka apie 3 savaites, tačiau ateityje šis laikas sutrumpės trigubai.
Elektromobilyje sumontuotos įrangos vertė – apie 20 tūkst. eurų.
Naujasis elektromobilis, kuris yra pažymėtas specialiais policijos ženklais, nuolat patruliuoja ne tik Palangos, Šventosios gatvėse, bet ir keliuose Klaipėda – Liepoja, Šiauliai – Palanga ir kitur.
Šį elektromobilį policija įsigijo įgyvendinant Interreg V-A Latvijos ir Lietuvos bendradarbiavimo per sieną programos projektą „Modernių viešųjų paslaugų vystymas stiprinant gebėjimus, bendravimą ir bendradarbiavimą tarp vietos savivaldos ir policijos institucijų.
Pagrindinis projekto siekis yra pagerinti visuomenės saugumą, stiprinant policijos ir vietos savivaldos institucijų darbuotojų gebėjimus diegiant modernią darbo įrangą, reikalingą teikiant kasdienines paslaugas.
Projekto įgyvendinimo metu Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato įsigytos priemonės neabejotinai leis padidinti eismo kontrolės efektyvumą, nereikalaujant papildomų žmogiškųjų išteklių.

„V.P.“ inf.

PALIKTI KOMENTARĄ

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia