Palangos pasieniečiai užkirto kelią į užsienį išvežti neolito istorines vertybes (72 – ejų metų klaipėdietis areštuotas)

506

Ekspertai konstatavo, kad bronzinė apyrankė, akmens kirvukas – plaktukas ir kaulinė smaigtis yra neolito laikotarpio, o jų apyvarta teisės aktais yra draudžiama.

Trečiadienį VSAT Pakrančių apsaugos pasienio rinktinės Palangos pasienio užkardos pareigūnai kelyje Klaipėda-Liepoja, prie pat Lietuvos sienos su Latvija, pasirinktiniam patikrinimui sustabdė Latvijos kryptimi važiavusį automobilį „Audi 80“ lietuviškais numeriais. VSAT pareigūnai automobilyje aptiko neolito laikotarpio istorinių vertybių, kurių apyvarta draudžiama. Jas vežęs klaipėdietis uždarytas į areštinę.

Automobilio bagažinėje tarp kitų daiktų buvo senovinė bronzinė apyrankė, akmens kirvukas – plaktukas ir kaulinė smaigtis. Pasieniečiams kilo įtarimų, kad tokie neįprasti seni daiktai gali būti vertybės, turinčios mokslinės, istorinės ar kultūrinės reikšmės.
Apžiūrėję klaipėdiečio gabentus daiktus Kultūros paveldo departamento prie Kultūros ministerijos Klaipėdos skyriaus specialistai patvirtino pasieniečių įtarimus. Ekspertai konstatavo, kad bronzinė apyrankė, akmens kirvukas – plaktukas ir kaulinė smaigtis yra neolito laikotarpio, o jų apyvarta teisės aktais yra draudžiama.
Dėl nusikalstamu būdu gauto didelės mokslinės, istorinės ar kultūrinės reikšmės turinčių vertybių įgijimo, naudojimosi  arba realizavimo VSAT Pakrančių apsaugos pasienio rinktinėje pradėtas ikiteisminis tyrimas. Už tokį nusikaltimą Baudžiamajame kodekse numatyta bauda arba areštas, arba laisvės atėmimas iki ketverių metų. 72 – ejų metų klaipėdietis uždarytas į areštinę.
Automobilis „Audi 80“ ir neolito laikmečio vertybės saugomi Pakrančių apsaugos pasienio rinktinėje.

Pakrančių apsaugos pasienio rinktinės inf.

PALIKTI KOMENTARĄ

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia