Draugo diena – proga padėkoti aktyviam Palangos jaunimui už idėjas ir iniciatyvas

209
Draugo dieną bus prisimenami ne tik aktyviausi jaunieji palangiškiai – tai yra puiki proga bendraminčių būryje apžvelgti ir šiais metais nuveiktus jaunimui svarbius darbus. Vida Press asociatyvi nuotr.

Draugai yra visada svarbūs, ypač – kai tu esi jaunas žmogus. Sakoma, kad draugai atspindi tave patį: „Pasakyk man, kas tavo draugai, ir aš tau pasakysiu, kas tu esi“, – ši frazė žinoma daugeliui.

 

Šiemet  – išskirtinė

Palangos jaunimas džiaugiasi, kad turi daug draugų. Būtent todėl lapkričio 29-ąją kurorte jau aštuntąjį kartą bus švenčiama Tarptautinė draugo diena. 

Pasak Palangos miesto savivaldybės administracijos jaunimo reikalų koordinatorės Lauros Grendienės, šiais metais Draugo diena bus išskirtinė, nes būtent tą dieną planuojama organizuoti ir pirmąjį Palangos miesto savivaldybės jaunimo reikalų tarybos posėdį. 

„Lapkričio 29 d. ketinama padėkoti tiems, kurie visus 2019-uosius metus buvo aktyvūs jaunimo politikos dalyviai, savo pasiūlymais, pastabomis ar bendradarbiavimu prisidėjo prie jos įgyvendinimo Palangos miesto savivaldybėje“, – sakė L. Grendienė. 

Naujai išrinkta Palangos miesto savivaldybės Jaunimo reikalų taryba yra būtent ta institucija, kuri nagrinėja su jaunimo politika savivaldybėje susijusius klausimus, teikia Savivaldybės institucijoms ir įstaigoms pasiūlymus dėl jaunimo politikos, jos įgyvendinimo ir su tuo susijusių teisės aktų projektų bei siekia stiprinti Savivaldybės institucijų, įstaigų ir jaunimo bei su jaunimu dirbančių organizacijų bendradarbiavimą.

 

Pristatys vykdytus projektus

Draugo dieną bus prisimenami ne tik aktyviausi jaunieji palangiškiai – tai yra puiki proga bendraminčių būryje apžvelgti ir šiais metais nuveiktus jaunimui svarbius darbus. 

O jų, pasak L. Grendienės, būta nemažai. 

2019 metus pasitikome su jaunimo erdvei skirto pastato Palangoje projekto idėjos pirkimo konkurso būdu laimėtoju, metų pradžioje organizuotas Jaunimo iniciatyvų skatinimo projektų konkursas. 

Taip pat buvo vykdytos veiklos, kurių metu ne tik sėmėmės patirties, bet ir ja dalinomės. Palangos jaunimo komanda keliavo į Gruziją, kur dalinosi jaunimo politikos įgyvendinimo patirtimi, keturi jaunimo atstovai liepos mėnesį lankėsi Strasbūre, Prancūzijos Respublikoje, kur dalyvavo Jaunimo savaitėje, skirtoje jaunų žmonių teisėms. 

Palangos jaunimas ir kurorto svečiai buvo nustebinti Jaunimo savaitės renginių. 

Iš viso per metus buvo suorganizuota daugiau nei 15 įvairių veiklų, susitikimų, mokymų.

„Artėja metų pabaiga, ir tai yra bene tinkamiausias laikas įvertinti atliktus darbus, pasidžiaugti bendrumu ir pradėti planuoti kitus metus. Tad Tarptautinės draugo dienos proga bus trumpai pristatomi 2019 metais vykdyti Jaunimo iniciatyvų skatinimo projektai, simboliškai padėkota juos teikusioms organizacijoms, neformalioms jaunimo grupėms. Džiugu, kad draugų Palangos jaunimas turi daug, ir jie yra tikri draugai. Ačiū jiems“, – sakė jaunimo reikalų koordinatorė.  

 

Iniciatyvų netrūko

Pasak kurorto Savivaldybės atstovės, apžvelgiant besibaigiančius metus galima pasidžiaugti, kad jie buvo gausūs projektinės veiklos ir iniciatyvų. 

„Svarus indėlis teko Palangos kultūros ir jaunimo centrui, kurio prieglobstyje veikia atvira jaunimo erdvė „Be stogo“. 

Savo veiklą tęsia tokios jaunimo organizacijos kaip asociacija „Palangos vėtrungė“, VšĮ „Amicus certus“. Vis populiaresnėmis tampa savanorystės idėjos, kurias puoselėja asociacija Verslo ir lyderystės akademija „In Corpore“. 

Jūriškas skautų tradicijas puoselėja VšĮ „Jūrų skautai“, tačiau bene labiausiai džiugina tai, kad savo veiklą atnaujino prevenciją vykdanti jaunimo programa Palangos „Sniego gniūžtė“, – vardijo jaunimo reikalų koordinatorė. 

2019 metais Palangos jaunimas vykdė septynias iniciatyvas, kurios buvo skirtos ne tik jaunimo užimtumui, kūrybinei veiklai ar sportui, bet ir skatino ekologinį sąmoningumą, aplinkai draugišką gyvenimo būdą. 

Neformalios jaunimo grupės „Sun“ suorganizuotas sveikatingumo ir meno festivalis „1000 saulių“ buvo puiki proga palangiškiams ir miesto svečiams skirti laiko poilsiui bei aktyviam laisvalaikiui. 

Festivalio metu buvo galima susipažinti su įvairiais jogos stiliais, apsilankyti kūrybinėse veiklose, paragauti sveikų skanėstų. 

 

Kviečiami prisijungti

Norintieji prisijungti prie jaunimo veiklų, turintieji idėjų, pastabų ar pasiūlymų, taip pat besidomintieji savanoryste yra visada laukiami Atvirojoje jaunimo erdvėje „Be stogo“, kuri įsikūrusi Palangos kultūros ir jaunimo centre (Grafų Tiškevičių al. 1). 

Taip pat visada galite kreiptis į Palangos miesto savivaldybės administracijos jaunimo reikalų koordinatorę Laurą Grendienę (Vytauto g. 112, 402 kab.). 

Norintys gauti daugiau informacijos, kviečiami jos ieškoti ir socialinio tinklo Facebook paskyrose: Palangos JRK, Palangos jaunimo erdvė, Palangos atvira jaunimo erdvė, Palangos savanoriai.

 

Palangos savivaldybės inf.

PALIKTI KOMENTARĄ

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia