Klaipėdoje baigtas didelės apimties ikiteisminis tyrimas: organizuota grupė plėšė ir poilsiautojų automobilius

218
Įtariama, kad keturi 35-45 m. amžiaus klaipėdiečiai net tik profesionaliai maskavo savo nusikalstamą veiką, atjungdavo automobilių apsaugines signalizacijas specialiais skaitytuvais, nustatančiais signalizacijos radijo ryšio signalų dažnius, bet ir vykdė aktyvius veiksmus, neutralizuojančius teisėsaugos iniciatyvas. Policijos nuotr.

Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos organizuoto nusikalstamumo tyrimo valdybos (KPONTV) ir Klaipėdos apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus pareigūnai baigė didelės apimties ikiteisminį tyrimą dėl organizuotos grupės įvykdytų nusikalstamų veikų.

Grupuotės branduolį sudarė nuolat su organizuotu nusikalstamumu siejami, didele kriminaline patirtimi, konspiracijos taisyklių laikymusi bei išskirtiniu atsargumu pasižymintys asmenys.
Uostamiesčio KPONTV pareigūnai po ilgalaikio tyrimo identifikavo įtariama nusikaltimus vykdančius asmenis – ankščiau ne kartą reikalų su teisėsauga turėjusius profesionalius automobilių vagis.

Įtariama, kad keturi 35-45 m. amžiaus klaipėdiečiai net tik profesionaliai maskavo savo nusikalstamą veiką, atjungdavo automobilių apsaugines signalizacijas specialiais skaitytuvais, nustatančiais signalizacijos radijo ryšio signalų dažnius, bet ir vykdė aktyvius veiksmus, neutralizuojančius teisėsaugos iniciatyvas, disponavo duomenimis apie teisėsaugos pareigūnų naudojamas transporto priemones.

Vagystės buvo vykdomos itin subtiliai – iš užrakintų automobilių be įsilaužimo žymių buvo grobiami įvairūs palikti daiktai, kompiuteriai, fotoaparatai, kitos elektronikos prekės, asmenų dokumentai. Nukentėję asmenys ne iš karto pastebėdavo, jog buvo apvogti. Dažniausiai buvo gviešiamasi iš užsienio šalių atvykusių poilsiautojų turto, tačiau nevengta savintis ir tautiečiams priklausančios nuosavybės.

2016 m. vasarą Palangoje buvo apvogta lietuvių kilmės Švedijos reperė. Ilgapirščiai iš dainininkės naudoto automobilio nugvelbė įvairios koncertinės įrangos, elektronikos prietaisų ir kitų daiktų už daugiau kaip 30 tūkstančių eurų. 

Įtariama, kad organizuotos grupės nariai įvykdė ne mažiau kaip 15 vagysčių iš automobilių, kurių metu bendra pavogto turto vertė sudaro apie 60 tūkstančių eurų. Grupuotės nariai sulaikyti su įkalčiais 2017 m. rugsėjo mėnesį. Sulaikymo metu kaltininkai pasipriešino teisėsaugos pareigūnams.

Atlikus kratas įtariamųjų gyvenamosiose vietose, konspiraciniuose sandėliuose-garažuose, rasta ir paimta įranga, skirta vykdyti nusikalstamas veikas – įrankiai automobiliams atrakinti, signalizacijų skaitytuvai, radijo ryšio stotelės, radijo ryšio slopintuvai ir kt.

Kratų metu taip pat rasti iš asmenų pavogti daiktai – fotoaparatai, kompiuterinė technika, dokumentai, valstybiniai numeriai, raktai bei kt.

Vienam grupuotės nariui papildomai inkriminuojamas neteisėtas disponavimas nešaunamuoju ginklu ir asmens dokumento įgijimas bei laikymas neturint teisėto pagrindo.

Tyrimo pradžioje trims įtariamiesiems buvo paskirta kardomoji priemonė – suėmimas, kuri vėliau pakeista į intensyvią priežiūrą. Šiuo metu kaltininkams paskirtos kardomosios priemonės – įpareigojimas periodiškai registruotis policijos įstaigoje ir rašytinis pasižadėjimas neišvykti.

Ketvirtojo įtariamojo atžvilgiu ikiteisminis tyrimas atskirtas, nes kaltininkas šį pavasarį Norvegijoje buvo nuteistas dėl šioje šalyje, veikiant su bendrais, įvykdytos vagystės ir dabar atlieka vienerių metų laisvės atėmimo bausmę Norvegijos įkalinimo įstaigoje.

Už svetimo turto pagrobimą, dalyvaujant organizuotoje grupėje arba didelės vertės svetimo turto pagrobimą baudžiama laisvės atėmimu iki aštuonerių metų.
Už svetimo turto pagrobimą įsibraunant į saugyklą (automobilį) numatyta bauda arba areštas, arba laisvės apribojimas, arba laivės atėmimas iki šešerių metų. 

Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato inf.

PALIKTI KOMENTARĄ

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia