Palangos eglės įžiebimo šventino renginio metu visi susirinkusieji tapo „Laiko keliautojais“ bei pasinėrė į įspūdingą, specialiai Palangai sukurtą, tarptautinį lietuvių ir lenkų menininkų renginį. „V.P.“ ir Jurgitos Vanagės nuotr.

Dvylikos metrų žaliaskarė, padabinta tikromis eglišakėmis, kalėdiniais žaislais bei įspūdingu skaičiumi šventinių lempučių jau įžiebta. Susirinkus didžiulei miniai miestiečių ir svečių, Palangos merui Šarūnui Vaitkui pasveikinus su artėjančiomis šventėmis ir palinkėjus gražaus laukimo, po iš pasakos atkeliavusios patrankos šūvio Palangos eglė suspindo tūkstančiais mažų švytinčių taškelių. 

Palangos eglės įžiebimo šventino renginio metu visi susirinkusieji tapo „Laiko keliautojais“ bei pasinėrė į įspūdingą, specialiai Palangai sukurtą, tarptautinį lietuvių ir lenkų menininkų renginį, jungiantį keturias temas: laiko keliautojai, santarvė ir taika, meilė ir gerumas bei viltis ir tikėjimas. Maždaug pusės valandos trukmės eglės įžiebimo šventės metu žiūrovai išvydo žymiojo Lenkijos teatro „Teatr Akt“ pasirodymą, garso takelį specialiai šiam renginiui sukūrė lietuvių kompozitorius Kristijonas Lučinskas, visas keturias temas į bendrą visumą sujungė lietuvių režisierius Karolis Makauskas.

Kaip ir kasmet, kurorto elgė stebina savo išvaizda – tokios Palangoje dar nebuvo. Siekiant, kad žaliaskarė spinduliuotų kalėdinę nuotaiką, o kartu ir natūralumą, šiais metais pasirinkta neįprasta jos forma – atkartojant miške augančias žaliaskares, šiemetė Palangos eglė yra šakota, ne tik eglės karkasą, bet ir jos šakas dabina natūralios eglių šakelės. Pučiant vėjui, jos švelniai linguoja, tad kuria tikros žiemos miško karalienės įspūdį. 

Palangos eglė šventinę nuotaiką skleidžia itin gražioje erdvėje – Grafų Tiškevičių alėjoje, šalia Palangos koncertų salės bei kalėdinėmis lemputėmis pasidabinusio Kurhauzo.

Tęsiant daugelio metų tradiciją, ir šiemetė žaliaskarė bus muzikuojanti – gruodžio savaitgaliais nustatytomis valandomis ji „šoks“ muzikos ir šviesos šokį, šventiškai padabintoje erdvėje dar labiau stiprindama kalėdinę nuotaiką. 

Aikštė, kur stovi pagrindinė miesto eglė, iš tolo „kvepia“ Kalėdomis – čia girliandomis gausiai apšviesti medžiai, o ir pati Grafų Tiškevičių alėja savo puošyba yra išskirtinė – apšvietimo stulpus dabinantys kalėdiniai žibintai sukuria realiai degančios ugnies efektą

Šventojoje kalėdinę nuotaiką taip pat spinduliuos šventinės dekoracijos bei maždaug dešimties metrų aukščio Šventosios eglė, kuri įžiebta bus gruodžio 7 d. Šiam renginiui šventojiškiai rengtis pradėjo dar lapkritį – vaikai ir jaunimas kūrė įspūdingus žibintus, kuriais nešini gruodžio 7-ąją po Šventosios bažnyčioje vyksiančio muzikinio renginio bažnyčios takus visi nueis iki Šventosios eglės, kur jų lauks Kalėdų senis bei eglės įžiebimo renginys. 

 

„V.P.“ inf.

PALIKTI KOMENTARĄ

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia