Šį vakarą Palangoje snigs Gintarinėmis snaigėmis – bus padėkota tiems, kas dirbo ne dėl atlygio

346
Scenoje išvysime Čilėje gimusį ir užaugusį, dabar Barselonoje (Ispanija) gyvenantį ir aktyviai po visą pasaulį gastroliuojantį artistą Francisko Rojas Dyvinetz, kuris pristatys tik šio amžiaus pradžioje šiuolaikinio cirko artistų išpopuliarintą mono lanko techniką. Asmeninio albumo nuotr.

Jau šįvakar, gruodžio 7 d., 19 val. į palangiškių delnus bei širdis nutūps gintarinės snaigės – simbolis nuoširdžios padėkos žmonėms, kurie, nesitikėdami atlygio, kasdien tyliai daro gerus darbus bei kuria gražesnę juos supančių žmonių kasdienybę. 

 

Ačiū už gerumą

Nemokamas šventinis renginys „Gintarinė snaigė 2019“ vyks Palangos koncertų salėje. Šio išskirtinio, gerumo kupino vakaro metu bus pagerbti tie žmonės, kurie visus metus tyliai dirbo kitų labui, nesiekdami už tai atlygio ar padėkos. 

Tačiau gerumas negali likti nepastebėtas – apie kuklius geradarius „Gintarinės snaigės“ organizatoriams pranešė tai pastebėję kaimynai, draugai ar net mažai pažįstami žmonės. 

Pasiūlymų palangiškius apdovanoti garbingu Gintarinės snaigės ženklu sulaukta išties nemažai, tačiau komisija atrinko tik keletą nominantų. 

Jiems šįvakar bus įteiktos Gintarinės snaigės bei visų palangiškių vardu bus ištartas „ačiū“ už nesavanaudiškumą, gerumą ir skleidžiamą širdies šilumą. 

 

Gerumas tvyros ore

„Gintarinės snaigės“ organizatoriai – viešosios įstaigos „Palangos investicijų valdymas“ darbuotojai – ne vieną mėnesį dėliojo būsimojo šventinio vakaro scenarijų. 

„Norėjome, kad tai būtų jaukus, šiltas pabuvimas kartu, kurio metu ne tik padėkotume „Gintarinės snaigės“ nominantams už širdies šilumą, bet kartu ir patys pajustume tarsi ore plevenantį gerumą. Tad neatsitiktinai buvo pasiriktas toks scenarijus, kad vakaro metu gerumas, o tiksliau – jį simbolizuojančios netirpstančios gintarinės snaigės tarsi tvyrotų ore“, – sakė Ieva Rudytė, „Palangos investicijų valdymo“ vadybininkė.

Tad nusprendusieji šį vakarą praleisti jaukiai ir turiningai bei atėjusieji į Koncertų salę, išvys išties įspūdingą reginį. 

Anna Filipowska – talentinga ir nusipelniusi Lenkijos artistė bei sportininkė, daugkartinė pasaulio gimnastikos čempionatų laureatė – šventiniam vakarui Palangos koncertų salėje parengė išskirtinę programą. Asmeninio albumo nuotr.

Simbolinė kelionė

Nemokamo šventinio vakaro metu žiūrovai bus pakviesti pasinerti į stebuklingą ir simbolinę ,,Gintarinės snaigės 2019“ kelionę, sujungiančią žemę ir dangų. 

Šioje kelionėje sutiksime keturias gamtos stichijas – ugnį, orą, vandenį ir žemę, kurias žiūrovams padovanos ne tik Lietuvos, bet ir užsienio atlikėjai, specialiai šiam vakarui parengę šventišką, stebuklingo laukimo ir neišdildomų įspūdžių kupiną puokštę. 

Scenoje vienas kitą keis iš Ispanijos ir Lenkijos atvykę atlikėjai, publikos dėmesio lauks ir Lietuvos atlikėjai – žiūrovai bus pakviesti į smėlio džiazo fiestą. 

 

Įspūdinga programa

Anna Filipowska – talentinga ir nusipelniusi Lenkijos artistė bei sportininkė, daugkartinė pasaulio gimnastikos čempionatų laureatė – šventiniam vakarui Palangos koncertų salėje parengė išskirtinę programą. 

Simbolinėje gintarinės snaigės kelionėje Ana Filipowska pristatys oro ir vandens stichijas. 

Be kvapą gniaužiančio oro akrobatikos numerio, žiūrovai turės išskirtinę progą pamatyti ypač jautrų ir plastišką, sportinės gimnastikos elementais nuspalvintą pasirodymą vandens sklidinoje stiklo taurėje. 

Tai – unikalus, neribotas žmogaus galimybes ir ištvermę atspindintis pasirodymas, kurį visame pasaulyje atlieka vos keletas artistų. 

Taip pat scenoje išvysime Čilėje gimusį ir užaugusį, dabar Barselonoje (Ispanija) gyvenantį ir aktyviai po visą pasaulį gastroliuojantį artistą Francisko Rojas Dyvinetz, kuris pristatys tik šio amžiaus pradžioje šiuolaikinio cirko artistų išpopuliarintą mono lanko techniką. 

Išskirtinis, labai iškilmingas bei įspūdingas bus ir smėlio džiazo pasirodymas kartu su Jurgita Minderyte ir pianino virtuozu Sauliumi Šiaučiuliu. 

Šis duetas scenoje gyvai kurs unikalius smėlio ir džiazo meno kūrinius, kurie skelbs „Gintarinės snaigės“ nominacijas. 

Smėlio piešinių šou pagal gyvai atliekamą muziką, kuriuose susipina šiuolaikės improvizacijos ir tautodailės motyvai, tačiau visus juos jungia pagrindinė tema – meilė. 

 

Antrus metus

„Gintarinės snaigės“ renginys, skirtas pastebėti bei pagerbti tuos žmones, kurie savo tyliais tačiau svarbiais bei prasmingais darbais sušildo aplinkinių kasdienybę, nušviečia ją ryškesnėmis bei šiltesnėmis spalvomis, Palangoje rengiamas jau antrus metus. 

Praėjusiais metais „Gintarinės snaigės“ renginyje buvo įteiktos septynios nominacijos.

Nominacija „Metų šviesulys“ už skleidžiamą gerumą bei šviesą atiteko Palangos miesto savivaldybės viešosios bibliotekos bibliotekininkei Bronislavai Spevakovienei, „Metų šeima“ paskelbti Janina ir Liudas Siručiai, išleidę į gyvenimą 27 vaikus bei suteikę namų šilumą tėvų globos netekusiems našlaičiams. 

„Metų atsidavimas“ – ši nominacija atiteko Dainai Jarulienei, dirbančiai Klaipėdos Jūrininkų ligoninėje ir visuomet, esant poreikiui, suteikiančiai pagalbą žmonėms. 

„Metų patirtis“ – taip pavadinta nominacija atiteko pediatrui Alfredui Juozui Keruliui, o „Metų įkvėpimas“ – menininkui, ne vieno Lietuvos rekordo autoriui, vienintelio Baltijos šalyse Šunų muziejaus įkūrėjui Vytautui Kusui. 

Buvusi ilgametė pedagogė Konstancija Strikienė įvertinta „Metų širdies“ nominacija, o garbingo amžiaus Jurgis Konstantinas Dapkus, pasiaukojamai, pamiršdamas netgi save, rūpinęsis savo neįgalia žmona, įvertintas „Metų meilės“ nominacija.

Išskirtinis, labai iškilmingas bei įspūdingas bus ir smėlio džiazo pasirodymas kartu su Jurgita Minderyte (nuotraukoje) ir pianino virtuozu Sauliumi Šiaučiuliu. Gedmanto Kropio/„Laima“ nuotr.

Renginys – nemokamas

Renginys „Gintarinė snaigė“ Palangos koncertų salėje vyks šiandien, gruodžio 7 d., 19 val. Durys atidaromos 18 val. Renginys – nemokamas. Kviečiame dalyvauti.

 

Palangos savivaldybės inf.

PALIKTI KOMENTARĄ

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia