Palangos miesto savivaldybėje per 2019 metus kilo 46 gaisrai, tiek pat kiek ir 2018 – aisiais. Palangoje kilo 30 gaisrų (pernai 36), Šventosios seniūnijoje (Šventojoje ir Būtingėje) – 16 gaisrų (pernai 10). Praėjusiais metais Palangoe gaisruose nežuvo nė vienas žmogus, taip pat nebuvo ir traumuotų (pernai 2).

Statistiniai praėjusių metų įvykių duomenys

Pernai Palangoje gaisrai kilo: 13 – gyvenamosios paskirties pastatuose, 2 – transporto priemonėse, 15 – atviroje teritorijoje (miško paklotė, pieva ir kt.), kituose objektuose – 16 gaisrų (šiukšlių konteineriai, šiukšlės ir kt.).

Pagrindinės incidentų priežastys: dėl pašalinio ugnies šaltinio – 27, dėl neatsargaus rūkymo – 1, elektros įrenginių, prietaisų, elektros instaliacijos gedimų – 7, dėl transporto priemonių elektros instaliacijos gedimų –1 gaisras, dėl krosnių, židinių, bei dūmtraukių gedimų – 6, dėl savaiminio medžiagų užsidegimo – 2, dėl elektros įrangos įrengimo ir eksploatavimo taisyklių pažeidimų –2.

Be gaisrų gesinimo, Palangos ugniagesiai gelbėtojai atliko 117 gelbėjimo darbų (2018 m. – 103).Daugiausiai teikta techninė pagalba (užgriuvus medžiams ir pan.) – 20,  taip pat darbai po transporto avarijos – 20. Durų atidarymas – 11, pagalba GMP – 17,  darbai vandenyje – 1, pagalba buityje – 4, demerkurizacija (gyvsidabrio surinkimas) – 3, kiti gelbėjimo darbai – 3, budėjimas sprogmenų nukenksminimo metu – 1, pagalba policijai – 15, naftos produktų surinkimas – 2, gyvūnų gelbėjimas – 2, pagalba įmonėms ir organizacijoms – 15, pagalba aukštyje – 2, darbai ant ledo – 1,  gelbėjimas nuo gyvūnų, vabzdžių – 1.

Aktyviai dalyvauta renginiuose

2019 m. Palangos PGT aktyviai dalyvavo įvairiose pratybose, organizavo susitikimus su Palangos miesto bendruomene bei aptardavo temas, susijusias su gaisrine sauga. Vasario mėnesį dalyvauta renginyje „Palangos stinta“, jame Palangos gyventojai ir miesto svečiai buvo supažindinami su ugniagesio profesija, taip pat buvo konsultuojami gaisrinės saugos klausimais.

Balandžio mėnesį dalyvauta Palangos policijos komisariato organizuotame renginyje „2019 metų saugiausia ikimokyklinio ugdymo įstaiga“. Renginio metu vaikai turėjo atlikti įvairias užduotis, kurios buvo vertinamos, o suskaičiavus balus buvo paskelbti bei apdovanoti nugalėtojai.

Kovo ir gegužės mėnesiais Palangos moksleiviai aktyviai lankėsi Palangos priešgaisrinėje gelbėjimo tarnyboje. Vaikams buvo rodoma vaizdinė medžiaga apie gaisro pavojus namuose, taip pat aptariami juos dominantys klausimai gaisrinės saugos srityje, o ekskursijų pabaigoje ugniagesiai gelbėtojai parodė turimą įrangą gaisrams gesinti ir atlikti įvairius gelbėjimo darbus.

Gegužę Palangoje buvo minima Šv. Florijono diena. Šventės metu ugniagesiai gelbėtojai demonstravo savo turimą techniką ir įrangą gaisrams gesinti bei atlikti įvairius gelbėjimo darbus, taip pat konsultavo bei atsakinėjo į klausimus, kurie buvo susiję su gaisrinės sauga.

Birželį tarnybos ugniagesiai gelbėtojai ir inspektoriai buvo aktyvūs Vaikų gynimo dienos proga organizuotame renginyje. Jame mažiesiems bei jų tėveliams demonstravo savo techniką bei pasakojo apie gaisrų prevenciją.

Liepos ir rugpjūčio mėnesiais lankytasi „Raganės” stovykloje, kurioje ugniagesiai gelbėtojai ir inspektoriai pasakojo apie savo darbo specifiką, gaisrų prevenciją bei aptarė, kaip saugiai elgtis vandenyje.

Surengta mokymų ir pratybų

Gruodį buvo surengti Palangos savivaldybės seniūnaičių mokymai. Jų metu buvo skaitoma paskaita apie gaisrinės saugos reikalavimus daugiabučiuose, atkreiptas dėmesys į renovuojamų namų apsaugos nuo žaibo įrenginių atstatymo būtinybę. Taip pat priminta ir apie daugiabučių kiemų užstatymo automobiliais problemą – paaiškinta, kad būtina palikti privažiavimą prie pastatų gaisrinei technikai, siekiant išvengti didelių nelaimių ir nuostolių. Susirinkę buvo supažindinti su autonominiais dūmų detektoriais, paaiškinta, kur juos įrengti, kaip juos prižiūrėti.

2019 m. buvo organizuotos ir įvykdytos 11 priešgaisrinių – evakavimo pratybų: Palangos senojoje gimnazijoje, „Baltijos“ pagrindinėje mokykloje, lopšeliuose-darželiuose „Ąžuoliukas“, „Pasaka“ „Gintarėlis“, „Žilvinas“, „Nykštukas“, „Sigutė“, Šventosios bei Vlado Jurgučio pagrindinėse, Palangos pradinėje mokyklose. Pratybų metu šių įstaigų darbuotojai praktiškai apmokyti naudotis pirminėmis gesinimo priemonėmis, aptartos dažniausiai pasitaikančios klaidos evakuojantis ar gesinant gaisrus. Vaikams primintos saugaus elgesio taisyklės.

Taip pat dalyvauta orlaivio avarijos likvidavimo pratybose Palangos oro uoste.

Visus metus Palangos priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos darbuotojai vykdė akciją „Gyvenkime saugiai“. Pareigūnai lankėsi Palangos miesto ir Šventosios gyventojų daugiabučiuose, gyvenamuosiuose būstuose ir individualiuose namuose, gyventojams buvo teikiama reikiama informacija, susijusi su priešgaisrine sauga. Apsilankę pareigūnai įvertino lankomų patalpų gaisrinę būklę, ragino gyventojus laiku susiremontuoti krosnis, išsivalyti dūmtraukius, sutvarkyti elektros instaliaciją, įsirengti dūmų signalizatorius ir be abejo, atsargiau elgtis su ugnimi: nerūkyti lovose, neleisti vaikams žaisti su degtukais. Primenama, kad kilus gaisrui ar įvykus kitai nelaimei, nedelsiant kviesti ugniagesius gelbėtojus bendruoju pagalbos telefonu 112, aplankyti 859 būstai.

Bendradarbiaujant su Palangos miesto savivaldybe nupirkta 20 autonominių detektorių, kuriuos ugniagesiai gelbėtojai kartu su Socialinių paslaugų centro darbuotojomis  įrengė socialinės rizikos šeimų būstuose, taip pat tuose, kur gyvena senyvo amžiaus arba negalią turintys asmenys ar daugiavaikės šeimos.

Palangos PGT pareigūnai glaudžiai palaikė ryšius su medikais, policijos, pasienio pareigūnais, Savivaldybės Viešosios tvarkos, Civilinės saugos, Socialinės rūpybos, Švietimo, Kultūros skyrių darbuotojais. Savivaldybės internetiniame puslapyje buvo talpinama informacija gyventojams priešgaisrinės saugos klausimais.

2019 m. Palangos PGT inspektoriai patikrino 108 visuomeninės paskirties objektus, taip pat dalyvavo statybų užbaigimo komisijose. Buvo pripažinti 19 tinkamų naudoti statinių.

Lietuvoje kilo 11,5 tūkst. gaisrų

2019 m. Lietuvoje kilo 11509 gaisrų. Palyginti su 2018 m., jų skaičius sumažėjo 2,9 proc. Pernai gaisruose žuvo 70 žmonių (2018 m. – 86), vaikų žūčių pavyko išvengti (2), o 164 gyventojai (174) patyrė traumų. Tai mažiausias žuvusių žmonių gaisruose skaičius per paskutinius 37 metus.

Gaisrų metu ugniagesiai išgelbėjo 147 gyventojus, iš jų 11 vaikų. Nuo ugnies jie apsaugojo 902 pastatus, 127 transporto priemones, išgelbėjo 637 gyvūnus.

„Vakarinės Palangos”, Palangos PGT informacija ir nuotraukos

PALIKTI KOMENTARĄ

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia