Tamara Zaiceva

Šiandien vakare į visuotinį ataskaitinį rinkiminį susirinkimą rinksis Palangos valdantieji. Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų vietos skyriaus nariai svarstys ne tik einamuosius klausimus, bet ir tikisi išgirsti, ką gi nusprendė  jų lyderis Palangos meras Šarūnas Vaitkus dėl kandidatavimo į Seimą rudenį vyksiančiuose rinkimuose.

Rinks kandidatus, bet ne kandidatą

Šiandien susirinkę Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų Palangos skyriaus nariai išklausys savo pirmininko Šarūno Vaitkaus ataskaitą už praėjusius veiklos metus, taip pat bus renkamas naujasis pirmininkas. Be Šarūno Vaitkaus, yra ir kita kandidatūra: save iškėlė aktyvi partijos narė Veronika Skeberdytė.

Daugelis skyriaus narių tikisi, jog šįvakar jų lyderis Palangos meras Šarūnas Vaitkus paskelbs dėl dalyvavimo ateinančiuose rinkimuose į Seimą, tačiau, ko gero, tai neįvyks.

„Prašau visų nedaryti man spaudimo, nereikalauti skubaus apsisprendimo ir atsakymo“, – sako Š.Vaitkus. FB nuotr.

Kalbėdamas su „Vakarine Palanga“ meras Š.Vaitkus prašė žurnalistų nedaryti jam spaudimo. „Mūsų skyriui leista sprendimą dėl kandidato į Seimą vienmandatėje apygardoje priimti gegužės mėnesį. Mes tai ir padarysime. Dabar prašau visų nedaryti man spaudimo, nereikalauti skubaus apsisprendimo ir atsakymo. Aš jaučiu didžiulę atsakomybę už miestą, mane itin įpareigoja didžiulis miestiečių  pasitikėjimas, pernai kovą pareikštas rinkimuose į Palangos savivaldybės merus“, – kalbėdamas su „Vakarine Palanga“ sakė Š.Vaitkus. Jis teigė, jog sprendimo, tęsti trečiąją kadenciją kurorto mero pareigose ar dalyvauti Seimo rinkimuose ir Palangos reikalais rūpintis Vilniuje, turint dar didesnes galimybes, dar nėra priėmęs ir nenorįs to daryti paskubomis.

Meras „Vakarinę Palangą“ patikino, jog šįvakar susirinkę bendrapartiečiai jo sprendimo dėl dalyvavimo rinkimuose į Seimą tikrai dar neišgirs.

Rinkimų į Seimą tema šįvakar bus kalbama, tačiau, anot Š.Vaitkaus, bus sprendžiama dėl galimų kandidatų dalyvauti daugiamandatėje apygardoje, t.y. bendrame partijos sąraše.

Pernai – rekordinis rinkėjų palaikymas

Priminsime, jog praėjusių metų pabaigoje Vyriausiajai rinkimų komisijai perbraižius apygardų ribas, dabar Palanga yra vienoje Mėguvos rinkimų apygardoje su dalimi Kretingos ir Klaipėdos rajono. Tačiau didžiąją dalį apygardos rinkėjų sudaro palangiškiai.

Naujosios Mėguvos rinkimų apygardos ribos. VRK nuotr.

Kol kas apie dalyvavimą rinkimuose į Seimą yra užsiminę Palangos savivaldybės tarybos narė socialdemokratė Svetlana Grigorian ir Seimo narys Antanas Vinkus, kuris praėjusiuose rinkimuose buvo išrinktas vienmandatėje apygardoje atstovauti Palangai ir Kretingai.

Tiesa, A.Vinkus dar neapsisprendė, kurioje – Mėguvos ar gretimoje Kuršo – apygardoje ketinąs kandidatuoti.

Šarūnas Vaitkus trečiajai Palangos mero kadencijai išrinktas praėjusių metų kovo 3 d. jau pirmajame ture, už jį balsavo rekordinis rinkėjų skaičius – 75,97 procento apygardoje dalyvavusių rinkėjų. Ir tai yra antroji vieta Lietuvoje po Kauno, kur rinkimus su 80 proc. rinkėjų palaikymu laimėjo Visvaldas Matijošaitis.

Š.Vaitkaus vedamas Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų sąrašas rinkimuose į Palangos savivaldybės Tarybą gavo net 14 mandatų iš 21.

Palangos meru Šarūnas Vaitkus darbuojasi nuo 2011 m.,  miesto Savivaldybės tarybos nariu yra nuo 2003 m.

Trečiajai mero kadencijai Š. Vaitkus buvo inauguruotas pernai birželio 1 d.

Vytauto Liaudianskio nuotr.

PALIKTI KOMENTARĄ

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia