Ciklonas „Laura“ slenka per Lietuvą – pajūrį talžo galingos bangos, siaučia itin stiprus uraganinis vėjas, dėl to kyla vandens lygis Rąžėje, o įsismarkavusi Baltija nuardė paplūdimio kopas, ypač nukentėjo Nemirseta. Vėjas šiuo metu jau rimsta, tačiau jau dabar akivaizdu, jog audros padarinius teks likviduoti  ne vieną dieną.

Kaip pranešė Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba, kovo 12 – osios vakarą ir kovo 13-os naktį daug kur numatomi krituliai (lietus, šlapdriba). Pirmoje nakties pusėje pūs smarkus pietvakarių, vakarų vėjas: gūsiai sieks 20–25 m/s, vakariniuose rajonuose vietomis 28–30 m/s, pajūryje iki 32 m/s. Antroje nakties pusėje vėjas po truputį rims, gūsiai sieks 18–23 m/s, vietomis iki 27 m/s. Temperatūra pažemės iki 0–5 laipsnių šilumos.

Posted by Edita Vainorienė on 2020 m. kovo 12 d., ketvirtadienis

Tai, kad uraganinis vėjas buvo ypač galingas, buvo galima įsitikinti apie 18 val. „Vakarinės Palangos“ žurnalistei Vytauto gatvėje teko suskubti į pagalbą garbaus amžiaus moteriai, kurią pasigavo vėjo gūsis ir, nuvertęs nuo kojų, nuskraidino keletą metrų.

acaiberry

Vėjas buvo toks galingas, kad moteriai, net ir padedant, buvo beveik neįmanoma atsistoti, o ir padėti bandžiusi žurnalistė pati vos galėjo išsilaikyti ant kojų.

Dar vėliau vėjas taip įsismarkavo, kad vienas po kito pradėjo griūti medžiai: prie bažnyčios, Senosios vaistinės, Kurhauzo, netoli A.Sabonio viešbučio „Pušų paunksmėje“ bei viešbučio „Guboja“. Kas darosi Birutės parke, bus įmanoma pamatyti tik prašvitus.

Užvirto medžių ir važiuojamojoje kelio į Šventąją ir Būtingę dalyje. Būtingės soduose gyvenantys žmonės, o taip pat dalis Palangos liko be elektros.

Iš Vilniaus grįžęs Palangos meras Šarūnas Vaitkus iškart išsikvietė „Palangos komunalinio ūkio“ vadovą Gediminą Valinevičių ir išvyko į miestą apžiūrėti uragano talžomą kurortą.

„Audra negailestingai verčia medžius, ardo kopas. Rąžės upė išsiliejo iš krantų ir užtvindė dviračių tako atkarpą nuo J.Basanavičiaus gatvės į šiaurinę pusę, užtvindė ir mišką. Daug medžių nugriuvusių ant važiuojamosios kelio dalies, kiemuose. Kai kur nėra elektros. Vėjas truputį aprimo, bet dar gana stiprus. Visos mieste esančios tarnybos dirba visu pajėgumu, Komunalinio ūkio vyrai (beveik visos brigados) savanoriškai likviduoja padarinius. Pjausto nuvirtusius medžius, iš gatvių stumdo vėjo nuverstus konteinerius. Visu pajėgumu dirba policijos, priešgaisrinės tarnybos pareigūnai. Realią situaciją matysime ryte. Informuosime. Matosi jau dabar, kad darbo turėsime mažiausiai savaitei, sutvarkyti miestą, nes labai daug šakų. Birutės parke situacija bus aiški taip pat rytą. Visų gyventojų prašau kantrybės, geranoriškumo, nes iškart sutvarkyti visko nepajėgsime. Visiems ramios nakties! Susitvarkysime. Dėkoju vyrams, kurie dirbs visą naktį“, – socialinio tinklo paskyroje parašė meras.

„Gyventojus prašome būti budriems, pasirūpinti savo turtu, o atsitikus nenumatytiems įvykiams skambinti 112 arba į komunalinio ūkio tarnybą tel. 8 460 49008“, – parašė meras.

Posted by Gintaras Si on 2020 m. kovo 12 d., ketvirtadienis

Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba informuoja, kad rytoj dieną protarpiais numatomi krituliai, daugiausia lietus. Vakarų, pietvakarių vėjo gūsiai sieks 15–20 m/s. Temperatūra kils iki 4–9 laipsnių šilumos.

Kovo 14-os naktį krituliai: lietus, šlapdriba, pereinanti į sniegą. Daug kur plikledis. Vėjas suksis iš šiaurės vakarų, šiaurės, daug kur gūsiai sieks 15–20 m/s. Temperatūra svyruos nuo 3 laipsnių šalčio iki 2 laipsnių šilumos.

Kovo 14-os dieną daug kur trumpi krituliai – šlapdriba, sniegas. Šiaurės vakarų vėjas išliks stiprokas, gūsiai daug kur sieks 15–18 m/s. Temperatūra 0–4 laipsniai šilumos.

„V.P.“ inf.

Šarūno Vaitkaus, Editos Vainorienės, Roko Mackevičiaus, Gintaro Si, Aido Antanaičio ir FB vaizdo įrašai bei nuotr.

PALIKTI KOMENTARĄ

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia