Visų Palangos daugiabučių namų administratoriai jau yra informuoti, jog jie turi pasirengti ir nuo ateinančios savaitės pradėti dezinfekuoti daugiabučių namų laiptines. Tokį įpareigojimą jau pirmadienį patvirtins Savivaldybės ekstremalių situacijų komisija.

Palangos meras Šarūnas Vaitkus „Vakarinei Palangai“ sakė, jog Savivaldybės administracija kartu su mero pavaduotoju Rimantu Mikalkėnu, nelaukdami jokių nurodymų iš šalies valdžios institucijų, pastarąją savaitę jau susisiekė su daugiabučių namų administratoriais ir aptarė su jais dėl laiptinių dezinfekavimo. Administratoriai šiomis dienomis jau turėjo imtis pasirengimo darbų.

„Visi administratoriai yra įspėti, jog pirmadienį Savivaldybės ekstremalių situacijų komisija oficialiai patvirtins įpareigojimą dėl laiptinių dezinfekavimo. Administratoriai turi nustatyti tvarką, kaip tai bus daroma. Taip pat turi būti nustatytas dezinfekavimo periodiškumas, kaip ir prieš kiek laiko apie tai bus pranešama gyventojams“, – kalbėjo meras.

Paklaustas, ar kurorto daugiabučių namų administratoriai turi dezinfekcijos priemonių, meras teigė, jog taip. „Dezinfekcijos priemonių Palanga turi“, – „Vakarinei Palangai“ sakė Š.Vaitkus.

Palangos vadovas teigė, jog Savivaldybė dar prieš mėnesį pasirūpino, jog tiek ugdymo įstaigose, tiek specialiosiose miesto bendrovėse – „Palangos vandenyse“, „Palangos komunaliniame ūkyje“, „Palangos šilumos tinkluose“ – būtų dezinfekcijos priemonių, dabar yra sukauptas šių priemonių rezervas. Ir dabar, nors ir labai sunkiai pavyksta, ieškoma galimybių papildyti atsargas.

Reikalingų priemonių kol kas turintys teigė ir daugiabučių namų administratoriai.

Meras taip pat akcentavo, jog Savivaldybė jau seniau pasirūpino, jog Palanga turėtų ir neperšlampamų apsauginių kostiumų, kitų apsaugos priemonių, kuriomis esant reikalui galėtų pasinaudoti Savivaldybės pavaldume esančios įmonės.

Taip pat dabar savivaldybės yra įpareigotos, jog tuo atveju, jei medikai būtų taip apkrauti ir neturėtų galimybių paimti iš tam tikros vietos galimai sergantį žmogų, tai savo transportu turės padaryti savivaldybės. Sudaryta sutartis su Palangos vežėju „Vlasava“ dėl specialaus autobuso, kuriame būtų galima saugiai, laikantis atstumų, pervežti tokius žmones, vairuotojams bus parūpinti specialūs kostiumai ir apsaugos.

„V.P.“ inf.

1 KOMENTARAS

PALIKTI KOMENTARĄ

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia