Palangos meras Šarūnas Vaitkus informavo „Vakarinę Palangą“, jog visą šį savaitgalį Palangoje turėtų patruliuoti padidintos policijos pajėgos. Tai aptarta su Lietuvos policijos generaliniu komisaru Renatu Požėla. Taip pat į Vyriausybę kreiptasi dėl viešbučių ir privačių nuomotojų paslaugų sustabdymo karantino metu.

„Penktadienio rytą telefonu susisiekiau su Lietuvos policijos generaliniu komisaru R.Požėla. Papasakojau apie palangiškių nuogąstavimus, jog savaitgalį esant geram orui Palangą ir kurorto viešąsias erdves gali užplūsti norintieji laiką praleisti prie jūros, Birutės parke ir kitose populiariose vietose. Tai pasakytina tiek apie miesto svečius, tiek apie miestiečius. Generalinis komisaras supranta Palangos situaciją ir pažadėjo, jog į kurortą savaitgaliui bus atsiųstos papildomos pareigūnų pajėgos“, – „Vakarinei Palangai“ sakė kurorto vadovas.

Po pokalbio su Generaliniu policijos komisaru R.Požėla su Palangos meru susisiekė Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato vadovas Alfonsas Motūza. Su juo buvo aptarta, kuriose Palangos viešosiose erdvėse labiausiai reikalinga policijos pareigūnų pagalba. Anot mero, kalbėta apie J.Basanavičiaus gatvę, Birutės parką, skverus, dviračių takus, jei pavyktų, dėmesį skiriant ir pajūriui.

Numatyta, kad kurorto gatvėse patruliuos daugiau policijos ekipažų, kurie, be kita ko, esant reikalui per garsiakalbius primins ir pagrindinę informaciją apie būtinas prevencijos stabdyti koronaviruso plitimą priemones: nesiburti vienoje vietoje daugiau kaip 5 žmonėms, laikytis 2 – 3 metrų distancijos ir kt.

Š.Vaitkus tai pat informavo „Vakarinę Palangą“, jog penktadienį kreipėsi į Vyriausybę prašydamas, kad karantino metu būtų sustabdyta tiek viešbučių, tiek privačių būstų nuomotojų veikla.

„Vyriausybė neuždraudė judėjimo šalies teritorijos ribose. Mes negalime uždrausti žmonėms atvažiuoti į Palangą ar Šventąją, negalime pastatyti užtvarų prie įvažiavimų. Tačiau, manau, jog visų mūsų saugumui, ne tik palangiškių, bet ir pačių svečių labui, privalome riboti karantininį turizmą“, – laikraščiui sakė Palangos vadovas.

Kita vertus, anot mero, reikia nepamiršti ir tai, jog Palangoje esama labai daug privačių būstų, kurie nupirkti ir naudojami kaip antrieji namai. „Mes negalime uždrausti žmonės atvažiuoti ir apsigyventi jų butuose ar namuose. Tačiau mūsų visų galvose turi suktis mintis, jog karantinas – tai labai svarbi priemonė užkirsti pandemijos plitimą, todėl privalome nesibūriuoti, laikytis distancijos, imtis kitų atsargumo priemonių, o grįžusieji už užsienio turi saviizoliuotis keturiolikai dienų“, – priminė meras.

Tačiau, anot kurorto vadovo, nereikia galvoti, kad į Palangą, į savo būstus, suvažiuos tik sergantys žmonės.

Jau dabar akivaizdu, jog dviejų savaičių karantino neužteks ir jis Lietuvoje bus pratęstas. Š.Vaitkus, pats auginantis tris vaikus, teigia suprantantis, jog neįmanoma savaitėmis ar mėnesiais išbūti namuose, patalpose ir niekur neišeiti. Vaikams reikia gryno oro, reikia ir judėti. „Bet nesibūriuokime, pasirinkime buvimui gamtoje atokesnes vietas, laikykimės distancijos“, – kartojo meras.

Penktadienį taip pat  buvo kreiptasi į Palangoje veikiančius prekybos centrus, kad jie nustatytų dienas ir valandas, kada rytais apsipirkti galėtų tik senjorai.

„V.P.“ inf.

Palangos policijos komisariato nuotr.

Feisbuke patalpintas vaizdo įrašas apie tai, kaip policija patruliuoja Birutės parke:

Posted by Kęstas Kęstutis on 2020 m. kovo 21 d., šeštadienis

PALIKTI KOMENTARĄ

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Taip pat skaitykite: