Kaip jau rašėme, vakar per dieną nustatyti 30 koronaviruso infekcija užsikrėtę asmenys, tarp jų virusas diagnozuotas dviem Klaipėdos medikams.

Viena iš užsikrėtusiųjų yra Klaipėdos universitetinės ligoninės (KUL) Klinikinio skyriaus gydytoja.

Kitas dirba Klaipėdos jūrininkų ligoninės Kraujagyslių chirurgijos skyriuje. Apie tai pranešė pati ligoninė.

„Ligoninėje dirbantys medikai neišvengė pavojaus. Klaipėdos jūrininkų ligoninės medikui nustatytas COVID-19. Ligoninė imasi visų saugos priemonių, kad būtų suvaldytas tolimesnis viruso plitimas tiek tarp medikų, tiek tarp pacientų – bus uždarytas skyrius, karantinuoti pacientai ir medikai.

Koronavirusas ligoninės medikui nustatytas šeštadienį, kai jis pats savo iniciatyva kreipėsi dėl patikros. Kol kas jis saviizoliacijos sąlygomis gydosi namuose. Medikas pastaruoju metu niekur nekeliavo.

Nuo kovo 17 d. šis medikas ligoninėje nedirbo, nes pirmadienį pasijutęs prastai, kreipėsi į gydytojus ir gavo nedarbingumo pažymėjimą. Negerėjanti savijauta paskatino mediką kreiptis dėl tyrimo.

Ligoninė nedelsiant imasi priemonių situacijai užkardyti ir suvaldyti. Laikinai stabdoma  Kraujagyslių chirurgijos skyriaus veikla – kurį laiką čia nebus teikiama ne tik planinė, bet ir būtinoji pagalba.

Planuojama, kad skyrius veiklą atnaujins greičiau nei per dvi savaites, nes kai kurie skyriaus gydytojai jau kurį laiką karantinavosi namuose, dėl buvusių kelionių, tad karantinui baigus galės grįžti prie darbų.

Taip pat ligoninėje griežto karantino sąlygos bus taikomos dvylikai šiuo metu Kraujagyslių chirurgijos skyriuje gydomų pacientų, bei visam personalui. Pirminiais duomenimis bus karantinuoti 32 medikai.

Pirmadienį galėjusių bendrauti su gydytoju kontaktai bus plečiami.

Klaipėdos jūrininkų ligoninės medikai ir Sveikatos apsaugos ministerija ragina vadovautis medikų ir institucijų nurodymais, tai yra, maksimaliai vengti žmonių susibūrimų, esant galimybei dirbti iš namų, bendraujant gyvai išlaikyti atstumą vienas nuo kito, skirti ypatingą dėmesį rankų, paviršių higienai bei kita. Pajutus ligos simptomus kreiptis medikų pagalbos telefonu, nevykti patiems į gydymo įstaigas. Kiekvienu neaiškiu klausimu skambinti tel. 1808“, – informavo Jūrininkų ligoninė.

Lietuvoje iki šio ryto buvo nustatyti 105 koronaviruso susirgimo atvejai.

„V.P.“ inf.

Jūrininkų ligoninės nuotr.

PALIKTI KOMENTARĄ

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia