Pastarosiomis dienomis sulaukiama didelio srauto gyventojų klausimų apie patalpų valymą ir dezinfekciją. Jums turėtų praversti Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro specialistų parengtos rekomendacijos. Imdamiesi darbų, nepamirškite užsidėti pirštines, praverstų ir apsauginė kaukė.

Kaip valyti laiptines?

Laiptinę rekomenduojama plauti įprastu būdu, naudojant įprastus ploviklius (juose yra dezinfekuojančių priedų).

acaiberry

Ar reikia valyti turėklus?

Taip, reikia, nes tai dažnai liečiamas paviršius (nesvarbu, ar yra laiptinėje sergančių užkrečiama liga ar ne). Turėklus rekomenduojama valyti bent kartą per dieną šluostymo būdu naudojant įprastus ploviklius (juose yra dezinfekuojančių priedų).

Ar laiptinių vėdinimas yra aktualus?

Taip. Rekomenduojama laiptines vėdinti dažnai (mažiausiai 2–3 kartus per dieną), pavyzdžiui, daryti skersvėjus.

Kaip valyti laiptinių langų palanges?

Laiptinių langų palanges rekomenduojama šluostyti drėgnu įprastu būdu, naudojant įprastus ploviklius (juose yra dezinfekuojančių priedų).

Kaip valyti liftus?

Liftą rekomenduojama valyti įprastu drėgnu būdu, naudojant įprastus ploviklius (juose yra dezinfekuojančių priedų).

Ar reikia valyti telefonspynes?

Taip. Valyti drėgnu būdu su šluoste (geriau vienkartine) naudojant įprastus ploviklius (juose yra dezinfekuojančių priedų). Po to rekomenduojama telefonspynes dezinfekuoti bent kartą per dieną šluostymo būdu naudojant dezinfekcinius tirpalus (70 proc. alkoholinius dezinfekantus).

Ar saugu sausu būdu valyti (šluoti) laiptines?

Nesaugu, nes tokiu būdu yra pakeliamos dulkės ir mikroorganizmai (ligų sukėlėjai: virusai, bakterijos ir kt.) ir juos gali įkvėpti žmogus.

Jei jūsų laiptinėje gyvena sergantis ar įtariama sergantis užkrečiamąja liga, kaip dezinfekuoti laiptinę?

Rekomenduojama laiptinę ir turėklus dezinfekuoti alkoholiniu dezinfekantu, kurio koncentracija ne mažesnė nei 70 proc., arba buitiniu balikliu, kuriame chloro koncentracija yra 0,5 proc.

„V.P.“ inf.

Consoglobe.com / U.J.Alexander nuotr.

Kaip jau rašėme vakar, pirmadienį Palangos savivaldybė įpareigos daugiabučių namų administratorius privaloma tvarka dezinfekuoti laiptines. Išsamiau čia:

PALIKTI KOMENTARĄ

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia