Pirmadienį sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga spaudos konferencijoje pristatė naujienas dėl Lietuvoje ir visame pasaulyje plintančio koronaviruso.

A. Veryga sakė, kad pirmadienį turėtų būti parengtos rekomendacijos dėl kaukių ar kt. apsaugos priemonių dėvėjimo gyventojams.

„Ne kartą esame sakę, kad jei tai ir neužkerta kelio paties viruso užsikrėtimui, tai dabar yra toks metų laikas, kai nemažai žmonių peršąla, sloguoja, alerginėmis slogomis pradeda sirgti ir iš pradžių gali būti sudėtinga atskirti, kas tai yra, ar koronaviruso infekcija ar tai kas nors, prie ko me sbuvome pripratę įprastame gyvenime, – sakė A. Veryga. – Tai bus išleistos rekomendacijos, kad viešumoje, kur galima kontaktuoti su kitais gyventojais, kad naudotų priemones, kurios turėtų uždengti nosį ir burną“.

acaiberry

Ministras patikslina, jei ir nėra kur pirkti chirurginių kaukių, šiam tikslui tiks ir kitos priemones. „Šalikas ar skarelė taip pat galėtų būti naudojama pridengti nosį ir burną, kad čiaudint nebūtų tų oro lašelių skleidžiamų aplinkoje, kur žmonės dar gali nežinoti, kad gali būti infekuoti ir gali skleisti virusą, kad neužkrėstų kitų asmenu“, – sakė A. Veryga.

A. Veryga sakė, kad bus griežtinamos priemonės apsipirkinėjant prekybos vietose „Tos sąlygos bus nurodytos griežtesnės nei iki šiol“, – sakė ministras.

Delfi

2 KOMENTARAI

  1. Pritariu, tik gaila, kad nei kaukių, nei dezinfekavimo tirpalo iki šiol nepavyko nusipirkti, nei vaistinėse, nei kitose pardavimo įstaigose
    Šiandien pasisiuvau kaukes, ne tokias dailias, bet paskirtį atliks.

PALIKTI KOMENTARĄ

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia