Palangos savivaldybė pranešė, jog vykdant sveikatos apsaugos ministro – valstybės lygio ekstremaliosios situacijos valstybės operacijų vadovo kovo 16 d. sprendimus „Dėl COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) valdymo priemonių“ ir „Dėl COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) valdymo priemonių“ bei atsižvelgiant į Palangos miesto savivaldybės ekstremalių situacijų komisijos šios dienos posėdžio protokolą, Palangos miesto savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymu nustatyti įpareigojimai juridiniams ir fiziniams asmenims, parduodantiems maistą išsinešti iš nestacionarių viešojo maitinimo įstaigų, galiosiantys karantino pabaigos.

Kaip „Vakarinei Palangai“ komentavo Palangos savivaldybės administracijos vadovė Akvilė Kilijonienė, šie įpareigojimai taikomi prekiaujantiems kioskuose, iš prekybos konteinerių, lauko prekybai ir pan. „Stacionarių viešojo maitinimo įmonių darbas apribotas valstybės institucijų lygmenyje, bet liko neapibrėžta dėl nestacionarių tokią veiklą vykdančių įmonių, kurios taip pat maistą parduoda išsinešti. Todėl Savivaldybė nustatė įpareigojimus ir joms, šie įpareigojimai yra tokie patys, kaip ir kavinėms ar restoranams, tad dabar jokių išlygų nebegali būti“, – sakė A.Kilijonienė.

Minėtas paslaugas teikiantys juridiniai ir fiziniai asmenys įpareigoti:

–  riboti pirkėjų srautus, siekiant išvengti grūsčių;

– užtikrinti, kad pirkėjai laukdami eilėse laikytųsi saugaus ne mažesnio kaip 1 metro atstumo;

– skatinti pirkėjus už prekes ir priemones atsiskaityti ne grynaisiais pinigais;

– užtikrinti galimybę įstaigos darbuotojams reguliariai (ne rečiau kaip kas 2 val.), o esant poreikiui ir dažniau, kruopščiai plauti rankas su šiltu tekančiu vandeniu ir skystu muilu ar dezinfekuoti jas specialiomis rankų dezinfekcinėmis priemonėmis;

– uždrausti įstaigoje dirbti darbuotojams, kuriems privaloma izoliacija, izoliacijos laikotarpiu;

– užtikrinti tinkamą įstaigos aplinkos valymą ir dezinfekciją remiantis parengtomis rekomendacijomis „Dėl aplinkos valymo ir dezinfekcijos, esant nepalankiai COVID-19 situacijai“ (https://sam.lrv.lt/uploads/sam/documents/files/KORONA/rekomendacijos%20del%20aplinkos%20valymo.pdf).

Juridiniai ir fiziniai asmenys, nesilaikantys šio įsakymo nustatytų įpareigojimų, atsako Lietuvos Respublikos teisės aktų nustatyta tvarka.

„V.P.“ inf.

Žygimanto Gedvilos / 15 min.lt nuotr.


PALIKTI KOMENTARĄ

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Taip pat skaitykite: