Julia Žislina

Pasaulinio garso operos solistė Olga Peretyatko – Mariotti  – viena iš tų žmonių, kurie nusprendė pasidalinti savo profesinėmis žiniomis tam, kad patartų ir padėtų įveikti koronaviruso pandemijos grėsmes. Jos parinkti pratimai nėra sudėtingi, juos atlikti ir sustiprinti save gali bet kurios profesijos atstovas.

O. Peretyatko – Mariotti  jau aštuonerius metus gyvena Italijoje. Jos vyras – pasaulinę šlovę pelnęs dirigentas Michele Mariotti, kuris buvo kviestas diriguoti patiems žinomiausiems planetos simfoniniams orkestrams, pradedant Niujorko, ir baigiant Tokijo.

O.Peretyatko – Mariotti su vyru Micheliu (pora kairėje). yandex.ru nuotr.

Dabar pora, kaip ir visa Italija, karantino įkalinta namuose. Tad dainininkė nusprendė ne tik tęsti repeticijas savo studijoje, bet ir pasidalinti profesine patirtimi, kuri padėtų ne vienam iš mūsų geriau pasirengti  koronaviruso pandemijos grėsmėms. Šįsyk O. Peretyatko –Mariotti  parodė,kokie nesudėtingi gali būti pratimai, kurie gerokai sustiprins jūsų plaučius, o tai, kaip žinia, ypač svarbu kovojant su grėsminguoju virusu.

O.Peretyatko – Mariotti su Placido Domingo Niujorko Metropolitano operoje po spektaklio premjeros. Facebook nuotr.

„Dar nepraradau vilties, kad Guillaume Tell spektaklį Vienoje neatšauks, todėl pamažu dirbu, rušiuosi, repetuoju. Tai va… Pasiekiau tokia nepatogia, žemą, ilgą koloratūrą, kurią man reikia sudainuoti vienu įkvėpimu ir dar turiu sureguliuoti kvėpavimą! Ką man reikia daryti? Mes, dainininkai, turime didinti plaučių tūrį. Kitiems žmonėms tai irgi būtų naudinga praktika, kuri padės vystyti jūsų kvėpavimo sistemą. Šiais koronaviruso epidemijos laikais tai labai svarbus dalykas“, – teigia Olga.

Operos solistė paragino parodyti šiuos pratimus savo pagyvenusiems artimiesiems – mamoms, tėčiams, seneliams, visiems.

„Tai labai paprasti pratimai. Aš tuoj jums parodysiu porą, tai svarbu. Pirmasis pratimas – plaučių tūrio didinimas. Numetame visą įtampa, atsipalaiduojame. Iškvepiame. Įkvepiant pajusite, kaip oras užpildo plaučius. Tada sulaikykite kvėpavimą ir išsitieskite. Pakeliam rankas, šiek tiek pasitempiam. Ir tada iškvepiam. Darykite tai porą kartų per dieną, po tris ar keturis kartus – ir pajusite, kaip jūsų plaučių tūris didėja. Mes tai matuodavome, turėjome tokias specialias pamokas“, – teigia sopranas.

Dainininkė nusprendė ne tik tęsti repeticijas savo studijoje, bet ir pasidalinti profesine patirtimi, kuri padėtų ne vienam iš mūsų geriau pasirengti  koronaviruso pandemijos grėsmėms

Dar vienas pratimas. „Mums reikia šiek tiek sustiprinti raumenis, tai padaryti padės labai paprastas pratimas, neprireiks jokių treniruoklių, padės mūsų pačių ranka. Įkvepiant pridedame į kumštį sulenktą plaštaką prie lūpų, taip blokuodami oro patekimą. Ir toliau kovojame už orą, už deguonį. Iškart pajusite, kad kiti raumenys pradeda dirbti. Būtent to mums ir reikia. Pajusite, kaip aktyvuojasi visa raumenų juosta, o mums būtent ir reikia sustiprinti raumenis. Jeigu, neduok Dieve, kas atsitiks, būsite labiau pasiruošę kovoti. Ypač mūsų vyresnieji giminaičiai. Tai svarbu. Pakartokite pratimą tris ar keturis kartus. Gali šiek tiek susvaigti galva, bet tai nieko baisaus“, – pataria garsi operos solistė.

Kaip reikia daryti pratimus, žiūrėkite čia (vaizdo įrašas rusų kalba):

Как развить дыхание? Практика Ольги Перетятько / Olga Peretyatko's breath tips

Friends! By popular request — a video with some tips for increasing lungs capacity and developing your breath system. These excercises are useful equally for singers and other people.Next video https://www.facebook.com/OlgaPeretyatkoSoprano/videos/845450965865970/Друзья! По многочисленным просьбам — отдельное видео с советами по развитию дыхания и укреплению легких. Буду рада вашим отзывам, именно они должны вдохновить меня на продолжение. Следующее видео:https://www.facebook.com/OlgaPeretyatkoSoprano/videos/845450965865970/😊😇✌🏻#peretyatko #breath #singing #exercises #breathnextlevel #dyshinextlevel #перетятько #ольгаперетятько #дыхание #развитиедыхания #пения #вокал #колоратура #легкие #коронавирус #здоровье

Posted by Olga Peretyatko – Ольга Перетятько on 2020 m. kovo 27 d., penktadienis

Straipsnio viršelio nuotrauka: Olga Peretyatko – Mariotti prie Madrido Karališkojo operos teatro. FB nuotr.

PALIKTI KOMENTARĄ

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia