Vakar potvarkiu kurorto meras Šarūnas Vaitkus sudarė darbo grupę rengti pasiūlymams dėl priemonių, susijusių su COVID-19 infekcijos plitimo sukeltomis ekonominėmis pasekmėmis, mažinimo. Ši grupė turėtų teikti siūlymus, kaip švelninti finansinius sunkumus patiriančiam miestui, jo gyventojams ir čia veikiančiam verslui.

Darbo grupę sudaro Savivaldybės Tarybos Ekonomikos ir finansų komiteto nariai bei Administracijos specialistai. Tarp jų Mindaugas Skritulskas ( miesto Tarybos Ekonomikos ir finansų komiteto pirmininkas), Elena Kuznecova, Rimantas Mikalkėnas, Gediminas Gečas ir Renata Surblytė. Meras Š.Vaitkus komentuoja, jog šie politikai atstovauja kelioms partijoms ir yra tiek pozicijos, tiek opozicijos atstovai.

Taip pat darbo grupės sudėtyje yra Savivaldybės administracijos direktorė Akvilė Kilijonienė ir Biudžeto skyriaus vedėja Aušra Kedienė. Posėdžiuose su patariamuoju balsu dalyvaus Savivaldybės kontrolierė Kristina Nikartienė.

Specialios darbo grupės darbui vadovaus kurorto meras Š.Vaitkus.

Darbo grupės nariai teiks siūlymus, kaip planuoti miesto biudžetą, kokių priemonių imtis, kad būtų galima kuo labiau padėti šiuo nelengvu laikotarpiu finansinių nuostolių patiriantiems Palangos miesto gyventojams ir čia veikiančiam verslui. „Dėsime visas pastangas, kad pandemijos ir karantino sukeltos pasekmės palangiškiams būtų kuo švelnesnės“, – sako Palangos vadovas.

Darbo grupė savo veiklą pradės jau netrukus, o posėdžiauti ji ketina tokiu režimu, kokį diktuos pandemijos sukeltos aktualijos. „Jau dabar akivaizdu, jog darbo grupei teks dažnai rinktis, o svarstytini klausimai tikrai nebus lengvi“, – „Vakarinei Palangai“ sakė Š.Vaitkus.

Darbo grupės pasiūlymus apibendrins ir atitinkamų sprendimų projektus rengs Savivaldybės administracijos specialistai, esant reikalui, šie sprendimai bus teikiami svarstyti miesto Tarybai.

Jau dabar parengtas sprendimo projektas dėl mokesčio už vaiko išlaikymą Savivaldybės ikimokyklinio ugdymo įstaigose ir vaikų socialinės globos skyriuje. Siūloma, jog kiekvieną mėnesį mokamas mokestis vaiko ugdymo bei sanitarinėms ir higienos reikmėms tenkinti nebūtų renkamas ne tik tuomet, kai vaikas visą mėnesį nelanko įstaigos vasaros metu, bet ir karantino, ekstremalių situacijų bei įvykių laikotarpiu, jei jie trunka ilgiau kaip mėnesį.

„Tai tik vienas pavyzdys, kaip bandysime padėti palangiškiams nors kiek sutaupyti. Spręstinų klausimų yra ir bus tikrai nemažai“, – sako Š.Vaitkus.

„V.P.“ inf.

Mindaugo Milinio nuotr.

PALIKTI KOMENTARĄ

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia