Nepaisant to, kad šiandien Verbų sekmadienis, kovos koronaviruso fronte neturi pertraukų. Štai Kretingos rajono meras Antanas Kalnius ką tik savo feisbuko paskyroje pranešė apie naujus susirgimo koronavirusu atvejus, nustatytus rajone. Klaipėdos vadovas Vytautas Grubliauskas savo feisbuko paskyroje nerimauja, jog uostamiestyje sustabdyti tyrimai, ir kelia klausimų, ar buvo naudojami tinkami reagentai ir ar jie neiškraipė tikrųjų rezultatų.

Kretingos rajone – jau 12

Kretingos rajono meras Antanas Kalnius ką tik savo feisbuko paskyroje pranešė apie naujus susirgimo koronavirusu atvejus.

„Deja, bet ir Verbų sekmadienį tenka pranešti ne pačias maloniausias žinias. Oficialiai patvirtintų koronaviruso atvejų šiai minutei Kretingos rajone turime jau 12 (neoficialiai – 13).

Per pastarąsias dienas virusas nustatytas vienos keturių asmenų kretingiškių šeimos nariams (oficialiai koronavirusas patvirtintas trims šeimos nariams, o oficialaus patvirtinimo dėl ketvirtojo vis nesulaukiame iš Klaipėdos, nors jis jau yra hospitalizuotas).

Dar vienas naujas koronaviruso atvejis patvirtintas ir ligoninėje Klaipėdoje besigydžiusiam Kretingos gyventojui.

Pažymėsiu, kad visi pastaruoju metu rajone nustatyti nauji atvejai – jau „vietiniai“. Todėl apsaugoti save ir savo artimuosius galime tik be reikalo nekeldami kojos iš namų bei laikydamiesi kitų specialistų rekomendacijų dėl koronaviruso prevencijos“, – ragina Kretingos rajono meras Antanas Kalnius.

Klaipėdoje sustabdyti tyrimai – kalti netinkami reagentai?

Klaipėdos vadovas Vytautas Grubliauskas savo feisbuko paskyroje vos prieš valandą paskelbė pranešimą, kuriame jis nerimauja dėl to, jog uostamiestyje sustabdyti tyrimai ir ar kokybiški buvo naudojami reagentai.

„Šiandien, net ir Verbų sekmadienį, įtampa ir neaiškumas kovos su COVID-19 virusu fronte, neatslūgsta, anaiptol – tik stiprėja. Nesiimu vertinti situacijos dėl KUL (Klaipėdos universitetinės ligoninės – red.past.) laboratorijoje atliekamų tyrimų laikino sustabdymo eksperto lygmenyje, tai turi daryti specialistai. Ir ne tik SAM, bet ir čia, Klaipėdoje, tiesiogiai tame procese dalyvaujančios laboratorijos atstovai – jie yra priešakinėse fronto linijose“, – parašė Klaipėdos meras V.Grubliauskas.

Anot jo, vienas daugiausiai pamąstymų keliantis aspektas – kodėl iš tiesų laikinai sustabdyti šie tyrimai?

„Ar kalbame apie kažkokį esamos įrangos gedimą, ar abejonių kyla dėl naudojamų reagentų patikimumo ir kokybės? Aprūpinimas jais, priminsiu, tiesioginė SAM kompetencija ir jos prievolė paaiškinti, kame šio strigimo priežastis ar priežastys. Kalbama ir apie tyrimų vykdymo protokolus, kurie galioja visoms Lietuvoje tokius tyrimus atliekančioms laboratorijoms, tame skaičiuje ir privačioms. Ir kuomet kyla abejonė, kad abejonių kelianti „grandis“ galimai yra būtent reagentai ir jų kokybė, natūralu, kad reikalingi papildomi, patikrinamieji tyrimai, laikinai stabdant esamų reagentų naudojimą, net ir laikantis vadinamų „protokolų“. Tokios pat abejonės kyla ir privačiose laboratorijose atliktų tyrimų atveju, bent jau Klaipėdoje.

Kas galėtų paneigti galimybę, kad jei ši grandis dėl vienų ar kitų priežasčių „buksuoja“, tokiu atveju tyrimų rezultatai gali būti ne visiškai tikslūs ir vakar „teigiamais“ tapę tyrimų rezultatai po pakartotinio patikrinimo tampa „neigiamais“? Dabar nekantriai laukiama naujojo tyrimų aparato paleidimo KUL, ir rezultatai, kurie bus gaunami tiriant būtent tuo aparatu, kaip ir turėtų bent iš dalies atsakyti, kur tikroji tikrinimo proceso strigimo ir laboratorijos veiklos sustabdymo priežastis: ar įrangos gedimas, ar reagentų patikimumo ir kokybės klausimas? Tenka laukti ekspertų iš SAM išaiškinimo, tikintis, kad visi suvokiame, jog kalbame ne apie „munduro“ garbę, o apie aiškumą tokioje itin jautrioje ir sudėtingoje situacijoje“, – neramią situaciją bando aiškintis uostamiesčio meras.

Šiuo metu Lietuvoje nustatyta 811 susirgimų koronavirusu atvejų, 11 žmonių mirė.

„V.P.“ inf.

PALIKTI KOMENTARĄ

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia