Ingrida Valaitienė

Raminta Rakauskė

Šalyje paskelbtas karantinas sujaukė visų verslininkų planus, tačiau apie laukiantį prastesnį vasaros sezoną šiandien kalba ir Palangos viešbučių ir restoranų asociacijos vadovė Ingrida Valaitienė. Jos teigimu, žmonės rezervacijas atšaukinėja ne tik pavasariui, tačiau didesnės grupės jas jau anuliuoja ir birželiui bei liepai. Tiesa, ji užsimena, kad yra ir tokių vietinių verslininkų, kurie šiandien klesti, mat nemažai svečių šiuo metu į Palangą atvyksta tiesiog praleisti karantino.

Kaip „Delfi“ pasakojo I. Valaitienė, Palangos verslininkai vienareikšmiškai jaučia neigiamus COVID-2019 padarinius.

„Paskelbus karantiną pasipylė masinis viešbučių rezervacijų atšaukimas kovui, balandžiui, gegužei, o grupinių rezervacijų atsisalymas jau palietė birželį ir liepą“, – teigė ji. Kaip atsiminė, tik šalyje paskelbus karantiną, viešbučių rezervacijos masiškai atšaukinėjamos dar nebuvo, tačiau prasidėjus antrajai karantino savaitei svečiai, planavę apsistoti Palangoje, susizgribo.

Ingrida Valaitiene Ingrida Valaitiene © DELFI / Justinas Auškelis

„Tada pasipylė skambučiai, elektroniniai laiškai, žmonės pradėjo anuliuoti savo viešbučių rezervacijas, kurios buvo padarytos balandžio mėnesiui, gegužei. Kai jau buvo paskelbtas karantinas, visi užsakymai „išsivalėi“, – sakė I. Valaitienė.

Jos teigimu, dabar yra atšaukinėjami ir didesnių grupių viešbučių užsakymai birželiui ir liepai, kai asmenys turėjo atvykti iš užsienio. „Taip pat atšaukinėjami tarptautiniai renginiai, konferencijos. Tai palietė ir apgyvendinimo, ir maitinimo įstaigas. Reikia suprasti, kad tiesiog nėra susisiekimo“, – sakė ji ir pridūrė, kad štai rugpjūčiui kol kas aštauktų užsakymų viešbučiai dar nėra.

Kalbant apie mažesnes grupes ar pavienius užsakymus, pasak specialistės, lietuviai tokių rezervacijų vasarai taip toli dar neplanavo, o paklausus, ar jau aišku, kokie nuostoliai laukia dėl karantino ir neįvyksiančių nakvynių, ji teigė, kad skaičiai dar neaiškūs.

Šiandien I. Valaitienė tikino, kad verslininkai vasaros kol kas dar nenurašo ir nosies nenukabina. „Mes rankų dar nenuleidžiame. Žinoma, suprantame, kad jei vasaros sezonas mums ir leis vykdyti veiklą, jis bus vienareikšmiškai kitoks, ir mes tikrai neatsigriebsime to, kas prarasta, nes visi savo biudžeto planuose turėjome susiplanavę savo pajamas, rezultatą, o dabar veikla yra sustabdyta“, – sakė ji.

Nerimą kelia ir tai, ar ir viskam atsidarius gyventojai bus linkę keliauti ir išlaidauti pramogoms. „Sezonas, manau, bus tikrai prastesnis“, – svarstė ji.

Palangos viešbučių ir restoranų asociacijos vadovė taip pat užsiminė, kad šiandien Palangoje liūdnos dienos ne visiems apgyvendinimu užsiimantiems verslininkams, mat kai kurie svečiai į Palangą vyksta tiesiog praleisti karantino.

„Tai jeigu viešbučiams veikla yra ribota ir uždrausta, privatus verslas – kotedžai, nameliai, mūsų matymu, klesti. Žmonės į Palangą vyksta leisti karantino. Socialiniuose tinkluose patys keliautojai skelbiasi, kad su šeima mėnesiui vyksta į Palangą praleisti karantino, pasireklamuoja“, – sakė ji.

Delfi

Justino Auškelio / Delfi nuotr.

PALIKTI KOMENTARĄ

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia