Teisingumo ministerija praneša parengusi įstatymų pataisą, kad ikiteisminį tyrimą būtų galima atlikti ir baudžiamąsias bylas teismai galėtų nagrinėti nuotoliniu būdu – pasitelkiant informacines technologijas. Elektroninės priemonės prisidėtų prie baudžiamojo proceso modernizavimo, leistų rengti teismo posėdžius, kai jų negalima surengti  įprasta tvarka, padėtų sutaupyti daugiau laiko, mažintų teisėjų, prokurorų ir tyrėjų darbo krūvį.  Baudžiamojo proceso kodekso pataisos projektas artimiausiu metu bus perduotas svarstyti Vyriausybei.  

„Šalyje paskelbus karantiną, kyla rimtų iššūkių ne tik sveikatos sistemai, ekonomikai ar verslui, bet ir ikiteisminio tyrimo institucijų bei teismų veiklai. Todėl tiek ikiteisminio tyrimo institucijos, tiek teismai turėtų galimybę bylų tyrimą ir nagrinėjimą organizuoti nuotoliniu būdu. Tokia praktika ir ateityje leis daug operatyviau vykdyti baudžiamąjį procesą“, – sako teisingumo ministras Elvinas Jankevičius.

Šiuo metu baudžiamosiose bylose nuotoliniu būdu galima apklausti įtariamąjį arba liudytoją,  ekspertą, jeigu jie negali atvykti į teismo posėdį. Tačiau nėra įteisinta galimybė, kad visi proceso dalyviai dalyvautų teismo procese, kuris vyksta naudojant informacines ir elektroninių ryšių technologijas, pavyzdžiui, vaizdo konferencijas.

Teisingumo ministerija siūlo įteisinti informacinių ir elektroninių ryšių technologijų taikymą visose baudžiamojo proceso stadijose, atliekant ir ikiteisminį tyrimą, ir  nagrinėjant baudžiamąsias bylas. Anot ministro, nuotolinis bylos nagrinėjimas užtikrintų kiekvieno asmens teisę į teisingą ir nepertraukiamą procesą, baudžiamosios bylos būtų nagrinėjamos greičiau.

„V.P.” inf.

Shutterstock nuotr.

PALIKTI KOMENTARĄ

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Taip pat skaitykite: