Tamara Zaiceva

Kaip jau rašėme, Palanga nelaukdama šio vakaro 20 valandos visus įvažiavimus į miestą uždarė gerokai anksčiau – jau nuo 14 val. Taip siekiama gerokai sumažinti galimybes patekti į kurortą tiems, kas čia karantino metu neturėtų būti.

Jau vakar vakare – didžiuliai automobilių srautai į Palangą
Kaip „Vakarinei Palangai“ sakė kurorto meras Š.Vaitkus, jau vakar vakare matėsi ištisos kolonos automobilių, važiuojančių į Palangą. Tai paskatino paankstinti miesto uždarymą.

„Jau vakar matėme didelius automobilių srautus į Palangą. Šiandien 9 val. ryto posėdžiavusi Savivaldybės ekstremalių situacijų komisija nusprendė nelaukti vakaro ir visus įvažiavimus blokuoti jau šiandien nuo 14 val. Mūsų manymu, kelių uždarymas nuo 20 val. Palangai jau būtų per vėlus“, – „Vakarinei Palangai“ komentavo Šarūnas Vaitkus.

Įrengti penki „gyvieji“ postai

Kaip „Vakarinei Palangai“ sakė Palangos policijos komisariato Veiklos skyriaus viršininkas Kęstutis Bončkus, su kuriuo kalbėjome apie 16.30 val., jau nuo 14 valandos ties uždarytais įvažiavimais į kurortą nusidriekė automobilių eilės, kurios ilgėja su kiekviena valanda. „Dabar žmonės grįžta namo iš darbų, postuose vyksta intensyvus darbas“, – komentavo pareigūnas.

Iš viso nuo šios dienos 14 val. Palangoje įrengti penki postai, kuriuose budi policijos ekipažai, dar šešiuose įvažiavimuose pastatyti mobilūs eismą draudžiantys kelio ženklai.

„Gyvieji“ postai įrengti pagrindiniuose įvažiavimuose į Palangą: Kretingos gatvėje, Klaipėdos plente, Darbėnų kelyje ir kitur.

Pasitelkti ir FNTT pareigūnai

Anot K.Bončkaus, vykdant kelių į kurortą blokavimą dirba beveik visi Palangos policijos komisariato pareigūnai.

„Praktiškai 100 procentų. Žinoma, jie postuose budės pamainomis. Dar nemažai ekipažų važinės mieste, reguliariai tikrindami ir tuos įvažiavimus, kuriuose sustatyti kelio ženklai. Prieš 20 val. pareigūnų pajėgos bus dar labiau sustiprintos, jų bus daugiau ir postuose, ir visame mieste“, – „Vakarinei Palangai“ komentavo Palangos policijos komisariato Veiklos skyriaus viršininkas Kęstutis Bončkus.

Į pagalbą kurorto pareigūnams pasitelkti pasieniečiai, FNTT pareigūnai bei šauliai. Anot K.Bončkaus, pajėgos tikrai labai gausios.

Būtų gerai turėti įrodymų

Kaip sprendžiama, praleisti automobilį į kurortą, ar nurodyti vykti į priešingą pusę?

Kaip sakė „Vakarinės Palangos“ pašnekovas, pareigūnai vadovausis jiems duotomis rekomendacijomis.

„Geriausia, kad tie, kurie važiuoja į Palangą, būtų tam pasirengę ir turėtų įrodymų, jog yra deklaravę čia gyvenamąją vietą ar turi nekilnojamojo turto. Be to, nepamirškite, jog policija dabar yra aprūpinta naujausia technika ir prieina prie įvairių duomenų bazių, tad ir pati gali patikrinti tai, ką sako vairuotojas. Tais atvejais, jei susidarytų didžiulės eilės ties įvažiavimais, mes fiksuosime visus pareigūnams sakomus duomenis ir asmens tapatybę, o visą informaciją sutikrinsime vėliau. Tiems, kurie bandė apgauti, taikysime administracinę atsakomybę“, – kalbėjo pareigūnas.

Geriau nebandykite prasmukti

K.Bončkus taip pat įspėjo nebandyti į Palangą patekti pievomis, miškų takeliais ir panašiais keliukais.

„Pareigūnai, patruliuojantys mieste, stebės ir tuos keliukus“, – sakė Veiklos skyriaus viršininkas. Jis akcentavo ir tai, jog vairuotojai nebandytų prasmukti ir tais keliais, kur sustatyti mobilūs eismą draudžiantys ženklai.

„Jei kažkas apvažiuos juos ir tai pamatys patruliuojantys ekipažai, tokiam vairuotojui bei tiems, kurie bandys prasmukti įvairiais miškų keliukais, bei visiems tiems, kas neturi teisės šiomis dienomis būti Palangoje, gręsia administracinė atsakomybė už karantino taisyklių pažeidimus: bauda nuo 500 iki 1000 eurų. Jei kelio ženklus bandytų apvažiuoti palangiškiai ar tie, kurie Palangoje turi nekilnojamojo turto, jiems būtų taikoma atsakomybė už KET taisyklių pažeidimus. Įspėjame vairuotojus, jog privaloma paisyti ir draudžiamųjų kelio ženklų, ir karantino taisyklių. Neprisidarykite sau bėdų“, – ragino „Vakarinės Palangos“ pašnekovas.

Budės iki sekmadienio vidurnakčio

Nors Vyriausybė nurodė šalyje riboti asmenų judėjimą – atvykimą į ne savo gyvenamosios vietos savivaldybės miestus ar miestelius – nuo balandžio 10 d. 20 val. iki balandžio 13 d. 20 val., visi įvažiavimai į Palangą bus blokuojami iki sekmadienio 24 valandos.

Manoma, jog gyvas budėjimas ties įvažiavimais į Palangą pirmadienį jau nėra toks aktualus, nes žmonės išvažinės iš Palangos, o ne sieks čia patekti. Tačiau, anot pareigūno, tai dar nėra galutinis sprendimas, tad įvažiavimai gali būti blokuojami ir pirmadienį.

Nuotraukoje: Šiomis valandomis Palangos policijos komisariato pareigūnai tikrina kiekvieną automobilį, įvažiuojantį ir į Palangą, ir į Šventąją. Toks intensyvus eismo ribojimas kurorte bus vykdomas iki sekmadienio 24 valandos. Ačiū Palangos policijos komisariatui už nuotrauką.

Apie tai, kaip šįvakar atrodo stulbinamai tuščia Palanga, skaitykite čia (publikuota 20:47):

Keliai į Palangą uždaryti jau nuo 14 val. Išsamiau apie tai čia:
3 KOMENTARAI

  1. Is tikruju tai yra savivale, kuria leidzia tik meras, susigiminiaves su premjeru. Kai buvo stabdoma dauguma renginiu, tai kovo vienuolikta buvo koncertas sausakimsoje saleje. O dabar jau imbiciliska iniciatyva, tipo issiskirsim, busim atsakingesni uz kitus. Jei kas isvaziavo is toliau ir nusprende diena praleisti gamtoj prie juros ar pusinelyje, tai buvo apsuktas. Kodel? gal is konservatoriu saskaitos kompensacijas atsegsite?

    • Nereik už tai per karantiną važinėti visur ir dar „iš toliau“. Žinau, kad norisi pabūti gamtoje, bet visi šie ribojimai dėl jūsų sveikatos. Įsivaizduokit kas būtų, jei pusė Lietuvos dabar prie jūros suvažiuotų.

PALIKTI KOMENTARĄ

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia