Luko Balandžio / 15min.lt nuotr.

Palangos savivaldybė ieško menininkų, kurie galėtų parengti idėją, kaip atrodytų skulptūra-meninis akcentas, skirtas diplomatui Jamesui Youngui Simpsonui ir Derybinei grupei dėl Palangos grąžinimo.

„2021 metais minėsime Palangos grąžinimo Lietuvai šimtmetį – reikšmingą ir išskirtinę šalies istorijos datą. Prie to labai prisidėjo J.Simpsonas ir Derybinė grupė dėl Palangos grąžinimo. Jiems šis meninis akcentas ir bus skirtas“, – BNS sakė Palangos savivaldybės Ekonominės plėtros skyriaus vyriausioji specialistė Kristina Litvinienė.

Pasak jos, konkursui pateiktus projektus vertins komisija, kurią turėtų sudaryti Savivaldybės nekilnojamojo kultūros paveldo vertinimo tarybos, taip pat Savivaldybės administracijos, tarybos, kultūros įstaigų bei vietos bendruomenės atstovai.

Trečiosios vietos laimėtojui numatoma skirti 500 eurų premiją, antrosios – 1 tūkst. eurų premiją, o nugalėtojui – 2 tūkst. eurų premiją. Su laimėtoju taip pat bus vykdomos neskelbiamos derybos ir pasirašoma sutartis dėl projekto įgyvendinimo.

„Įamžinimo darbams numatyta iš viso skirti 40 tūkst. eurų. Iš jų – 3,5 tūkst. eurų bus skirta premijoms išmokėti“, – teigė K.Litvinienė.

Skulptūrą-meninį akcentą numatoma įrengti Meilės alėjos ir J.Simpsono gatvės sankryžoje. „Šioje vietoje dalyviai gali savo nuožiūra siūlyti skulptūros-meninio akcento pastatymo vietas“, – kalbėjo savivaldybės atstovė.

J.Simpsonas – XX a. pradžios britų diplomatas, kuris vadovavo tarptautinei komisijai, padėjusiai išspręsti Lietuvos ir Latvijos ginčą dėl Palangos. 1918 metais paskelbusi nepriklausomybę, Latvija nurodė valstybės sienas, pagal kurias Palangą priskyrė savo teritorijai. Tačiau tokiam sprendimui nepritarė Lietuva. Siekiant išvengti karinio konflikto, šalys sudarė tarptautinę komisiją ginčui išspręsti. Jai vadovauti paskirtas J.Simpsonas.

Beveik tris mėnesius dirbusi komisija nutarė Palangą atiduoti Lietuvai – 1921 metais kovo 30 dieną sudaryta tarpvalstybinė Lietuvos ir Latvijos sienos sutartis.

J.Simpsonas Lietuvoje buvo apdovanotas Gedimino ordinu, Palangoje jo vardu pavadinta gatvė.

BNS inf.

Luko Balandžio / 15min.lt nuotr.

PALIKTI KOMENTARĄ

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Taip pat skaitykite: