123rf nuotr.

Kinijos tyrėjai nustatė, kad koronavirusas gali būti paplitęs visur, įskaitant žemę, grindis ir batų padus, jau nekalbant apie panaudotas apsaugines kaukes, o užkrėstasis jį gali paskleisti net iki 4 metrų atstumu.

Patalpose, kur yra užsikrėtusiųjų, virusas gali pasklisti itin plačiai

Pastaruoju metu  buvo rekomenduojama išlaikyti 2 metrų socialinę distanciją vienas nuo kito, tačiau nauji tyrimai parodė, kad koronavirusas gali keliauti daug plačiau ir likti ne tik ant daiktų, bet ir ant žemės, grindų ir ant batų padų. Ataskaita paskelbta žurnale „Emerging Infectious Diseases“, leidžiamame globojant JAV ligų kontrolės ir prevencijos centro.

Tyrimas buvo atliktas Kinijoje, Uhano ligoninės intensyviosios terapijos skyriuose.  Mokslininkai ėmė oro mėginius, taip pat nuo grindų, daiktų, darbuotojų drabužių ir batų. Tyrimo metu skyriuje buvo 15 sunkios ir 24 vidutinės būklės pacientų.

Tose vietose, kur buvo sunkiai sergantys pacientai, virusas aptiktas 70 proc. mėginių. Atvykus darbuotojams ir jiems judant, virusas pasklido po visą patalpą ir jis buvo aptiktas jau 100 proc. mėginių.

Mėginiai buvo imami taip pat nuo darbuotojų batų padų. 50 proc. atvejų koronavirusas buvo aptiktas ir ant jų.

Virusas buvo rastas ant paviršių, kuriuos dirbdamas lietė personalas. Daugiausia teigiamų mėginių buvo gauta nuo kompiuterinių pelių, šiukšliadėžių, laiptų turėklų, pacientų lovų ir durų rankenų.

Koronavirusas taip pat buvo nusėdęs ant pirštinių ir drabužių rankogalių, taip pat ant personalo kaukių išorinio paviršiaus.

Koronaviruso kelionės atstumas

Kinijos mokslininkai taip pat ištyrė viruso judėjimą ore. Priešingai nei teigta anksčiau, jog užkrėstų žmonių gleivių lašeliai, kurie išskiriami kvėpuojant , kosint ar čiaudint, dėl savo sunkaus svorio išsyk nusėda ant  grindų, buvo nustatyta, kad vis dėlto tam tikras jų kiekis kurį laiką išlieka ore. Be to, užkrėsti lašeliai gali judėti  net  4 metrus nuo šaltinio, tai yra dvigubai daugiau nei rekomenduojama laikytis socialinės distancijos tarp žmonių.

Remdamiesi tyrimo išvadomis, mokslininkai rekomendavo būtinai sterilizuoti ar dezinfekuoti batų padus, taip pat kaukes prieš metant jas į šiukšlių dėžę, grindis ir daiktus, kuriuos pacientai galėjo liesti. Buvo pažymėta, kad dėl griežto sterilumo taisyklių laikymosi iki kovo 30 dienos nė vienas šio Uhano ligoninės skyriaus darbuotojas neužsikrėtė.

Kovo mėnesį  buvo paskelbta pranešimų, kad koronavirusas oru gali nukeliauti iki 8 metrų. Tačiau Baltųjų rūmų patarėjas kovoje su COVID-19 epidemija dr. Anthony Fauchi suabejojo ​​Kinijos mokslininkų išvadomis: paskleidžiant gleivių lašelius tokiu dideliu atstumu kosulys ar čiaudulys turėtų būti neįprastai galingas.

„V.P.“ inf.


123rf nuotr.

PALIKTI KOMENTARĄ

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia