Šiandien pranešta, kad Koronavirusu sergančių asmenų maršrutus nuo šiol bus galima sekti interaktyviame žemėlapyje „CovidApp“. Lietuvoje sukurtas įrankis suteikia galimybę patogiai ir greitai pasitikrinti, ar turėjai kontaktą su infekuotuoju. Žvalgomės, ką žemėlapyje galime pamatytą apie Palangą ir greta esančias vietoves.

Akivaizdžiai iš visų išsiskiria „Atostogų parkas“: užfiksuota, kad čia pabuvojo net 27 asmenys, kuriems vėliau buvo nustatyta koronavirusas. Visi čia lankėsi kovo 14 arba 15 dienomis, ir, ko gero, visi yra čia vykusios puotos dalyviai. Kaip jau skelbta, balandžio 5 d.
Šiaulių respublikinėje ligoninėje nuo koronaviruso mirė dėl sveikatos anksčiau bėdų neturėjęs maitinimo, pokylių ir apgyvendinimo komplekso „Šeduvos malūnas“ savininkas 61 metų Zigmas Daukša, dalyvavęs puotoje „Atostogų parke“.

Anksčiau skelbta, kad puotoje dalyvavo 25 asmenys, tačiau šiandien žemėlapis rodo jau didesnį skaičių – 27.

Į žemėlapį nepateko ankstesnis atvejis, kuomet čia lankėsi rietaviškis. Jis kovo 9 d. atskrido iš Kopenhagos lėktuvu į Kauno oro uostą, namo į Rietavo savivaldybę grįžo automobiliu (parsivežė šeimos narys).

Kovo 10 d. su šeima lankėsi „Atostogų parke“ (nuo 18.30 iki 21.30 val. pagrindinėje zonoje po stogu, kavinėje po stogu prie baseino, lauko 2-uose šiltuose baseinuose ir „Gintaro“, „Lietuviškoje“ pirtyse ir duše).

Kovo 11 d. pasijuto blogai, karščiavo. Kovo 12 d. kreipėsi į šeimos gydytoją UAB „Rietavo šeimos daktaras“. Kovo 14 d. skambino tel. 1808 ir pranešė, kad jaučiasi blogai. GMP išvežtas į KUL

Užsikrėtusiųjų maršrutai Palangoje. „V.P.“ nuotr.

Kovo 14 – 15 dienomis vykusio pobuvio svečiai buvo nuvykę ir į Palangos Švč.Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčioje vykusias pamaldas, po to šventę iki vėlyvo vakaro tęsė „Atostogų parke“. Žemėlapis rodo, kad bažnyčioje buvo 14 asmenų, kuriems vėliau konstatuotas grėsmingasis virusas.

Trečioje vietoje – Palangos Oro uostas, kur pabuvojo 9 asmenys, vėliau susirgę COVID-19.

Žemėlapyje matyti, jog 1 susirgimas užfiksuotas „Palangos line“.

Po vieną atvejį matome Palangoje, teritorijoje tarp Ganyklų ir Pirties gatvės, galimai tai yra „Malūno vilų“ pastatas, ir naujajame mikrorajone, teritorijoje tarp Klaipėdos pl. ir Sodų gatvės.

Kaip „Vakarinė Palanga“ rašė jau anksčiau, iš viso Palangoje užfiksuota 9 koronaviruso atvejai, 7 iš jų – medikai, dirbantys Klaipėdoje. Galbūt todėl kiti atvejai yra priskirti maršrutams, kuriuos reikia žiūrėti itin nuo susirgimų skaičiaus margame uostamiesčio žemėlapyje.

Tarp iš užsikrėtusiųjų palangiškių taip pat yra medicinos darbuotojas, dirbantis vaikų reabilitacijos sanatorijoje „Palangos gintaras“, bei privačioje įmonėje Klaipėdoje besidarbuojantis žmogus.

Tai tik dalis Klaipėdos žemėlapio, kuriame užfiksuoti susirgusiųjų koronavirusu maršrutai. „V.P.“ nuotr.

Užsikrėtė ir senjorė, kuri buvo slaugoma Klaipėdos universitetinėje ligoninėje.

Tikėtina, kad kai kurie užsikrėtusiųjų maršrutai nepateko į žemėlapį, nes jau nebėra aktualu juos skelbti.

Palangoje kovą atostogavęs ir po atostogų koronavirusu susirgęs kaunietis, tikėtina, pateko tarp laikinosios sostinės mašrutų.

„V.P.“ inf. ir nuotraukos

Išsamiau apie žemėlapį ir tai, kaip jį susirasti, skaitykite čia:PALIKTI KOMENTARĄ

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia