Lucas Montagnier, vienas iš AIDS viruso atradėjų, šios savaitės pabaigoje įvairiose Prancūzijos žiniasklaidos priemonėse paskelbė naujai išplėtotą teoriją, kad koronavirusas vis dėlto galėjo būti sukurtas Uhano mieste, Kinijoje. Nobelio premijos laureatas teigia, kad koronavirusas jokiais būdais nėra natūraliai atsiradęs ir buvo sukurtas laboratorijoje, iš kur paplito kažkokios avarijos metu. Tai pranešė „Le Parisien“ ir kiti leidiniai, o vakar ši žinia itin plačiai užplūdo pasaulio žiniasklaidą.  Ši teorija mokslo bendruomenėje sukėlė daug diskusijų, mokslininkų pasisakymai Prancūzijos žiniasklaidoje itin plačiai publikuoti vakar.

Profesorius mano, kad SARS-CoV-2 sukūrė molekuliniai biologai, į jį pridėdami ŽIV dalelių. Kalbėdamas apie viruso kūrėjų tikslą, jis pažymėjo, kad galbūt jie norėjo sukurti vakciną nuo AIDS.

„SARS-CoV-2 virusas yra bandymo pagaminti vakciną nuo AIDS viruso rezultatas“, – neabejodamas teigia profesorius. Anot jo interviu, apie tai liudija ŽIV elementų buvimas naujojo viruso genome, kuriame taip pat yra maliarijos viruso elementų.

Taip pat, pasak Montagnier, naujasis koronavirusas paplito iš Kinijos Uhano laboratorijos galimai kažkokios avarijos metu.

Anot profesoriaus Montagnier, kuris taip pat kalbėjo CNews kanalo laidoje, šios naujojo koronaviruso savybės tiesiog niekaip negalėjo atsirasti natūraliai. Jis tikino, kad avarija įvyko Uhano miesto aukšto saugumo laboratorijoje.

Ši profesoriaus nuomonė vakar paplito ir pasaulio žiniasklaidos priemonėse.

Anot profesoriaus L.Montagnier, kuris taip pat kalbėjo CNews kanalo laidoje, šios naujojo koronaviruso savybės tiesiog niekaip negalėjo atsirasti natūraliai. JACQUES DEMARTHON / AFP nuotr.

Prancūzijos profesoriaus Luco Montagnier, vieno iš AIDS viruso atradėjų, pateikta teorija, kad koronavirusas atsirado ir išplito laboratorinės avarijos metu, vakar buvo karštai užginčyta mokslinės bendruomenės.

„Tai neturi prasmės. Tai yra labai maži elementai (AIDS ir maliarijos – red.past.), kuriuos randame ir kituose tos pačios šeimos virusuose, kituose gamtoje esančiuose koronavirusuose“, – AFP kalbėjo virusologė Étienne Simon-Lorière iš Pasteur instituto Paryžiuje, kritikuodama Nobelio premijos laureato šiomis dienomis išsakytą teoriją.

Profesoriaus, Nobelio premijos laureato teoriją sukritikavo ir daugiau Prancūzijos mokslininkų.

Dieną prieš, balandžio 16 d., Kinijos užsienio reikalų ministerijos atstovas Zhao Lijian teigė, kad SARS-CoV-2 koronaviruso sukūrimo laboratorijoje Uhane versija neturi mokslinio pagrindo. Šis paneigimas buvo reakcija į Amerikos televizijos kanalo „Fox News“ pranešimą, kuris kiek anksčiau taip pat pranešė, cituodamas daugybę šaltinių, kad pirmasis pacientas, užkrėstas naujo tipo koronavirusu, buvo Uhano virusologijos instituto laboratorijos darbuotojas.

Teorija, kad šis virusas atsirado dėl genetinių manipuliacijų, sklido ilgą laiką ir jau buvo paneigta atlikus viruso genomo analizę, apie kurią pranešė kinai. Vėliau pasaulio tyrinėtojai taip pat tyrė virusą ir analizavo jo genomą. Tačiau dėl COVID-19 kilmės dar itin plačiai diskutuojama tiek tarp mokslininkų, tiek visuomenėje.

„V.P.“ inf.

Viršelyje Hector RETAMAL / AFP nuotr.

PALIKTI KOMENTARĄ

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia